Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

Zamanın nakitle ölçüldüğü günümüzde işlemlerin ve prosedürlerin hızla sonuçlanması büyük önem taşımaktadır. Her sektörde olduğu gibi bankacılık sektöründe de bu hız ve acelecilik tercih sebebi haline gelmektedir. Tüketicilerin bu eğilimini fark eden bazı bankalar da anında kredi kartı vermeye başlamıştır. Başvurduğu anda sonucunu öğrenen ve hemen kredi kartı alan tüketici ise bu durumdan şikayetçi değildir. Bu kapsamda anında kredi kartı çıkartmak isteyen tüketicilerin izlemesi gereken bazı adımlar ve sağlaması gereken bazı şartlar bulunur, bu detayları incelemeden önce hızlı kredi kartı veren bankalar hakkında kısaca bilgilenmekte yarar vardır.

  • Ziraat Bankası Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • Şekerbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • QNB Finansbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • OdeaBank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır? İçeriğe Git

Anında Onaylı Kredi Kartı Almak

Yukarıda da değinildiği gibi bankacılık sektöründe acelecilik yeni bir rekabetin ortaya çıkmasına neden olmuştur ve çoğu bankacılık ürünü anında teslim olacak şekilde evrilmiştir. Bu kapsamda Kuveyt Türk, Garanti, QNB Finansbank vb. bazı özel bankalar anında kart basım özelliğinden yararlanırken ING Bank, Denizbank ve HSBC gibi bazı bankalar da isimsiz kart teknolojisinden faydalanmaktadır.

Anında kart basım tekniğiyle teslim edilen kartlar kişinin adına hemen şube içerisinde basılır ve üzerinde kullanıcının isminin yer aldığı standart bir kredi kartı olarak verilir. İsimsiz teslim edilen kredi kartları ise kişinin adına tanımlanır fakat üzerinde kullanıcısına ilişkin herhangi bir bilgi barındırmaz. Her iki şekilde de anında onaylı kredi kartı almak mümkündür ve diğer kredi kartlarından hiçbir farkı bulunmaz.

Göz Atabilirsiniz;

Anında Kredi Kartı Başvurusu

Anında kredi kartı başvurusu kabul eden bankalar incelendiğinde genellikle internet sitesi, internet şube ve mobil şube kanallarının bu işlem için kullanıldığı fark edilmektedir. Bu kapsamda kredi kartı başvurusu iletmek ve anında kredi kartı onayı almak isteyen tüketiciler öncelikle karar verdiği kredi kartını sağlayan bankanın internet sitesini ziyaret etmeli ve internetten başvuru yapmayı denemelidir.

Daha az efor sarf edilmesi için başvuruların internetten yapılması tavsiye edilse de tabii ki şubelerden de başvuru iletmek mümkündür. Şubeler aracılığıyla kredi kartı başvurusu iletmek isteyen tüketici gelir belgesini, nüfus cüzdanını ve adına kesilmiş bir faturayı alarak şubeye gidebilir.

Anında Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme

Yapılan kredi kartı başvurusu anında teslim edilecek bir kart için yapılacaksa çoğu zaman bir sorgulama gerçekleştirilmesi gerekmez ve yaklaşık 5 – 10 dakika içerisinde sonuç tüketiciye SMS ile iletilir. Buna karşın aradan geçen zaman fazlaysa ve halen kredi kartı başvurusu anında cevap gelmediyse hatalı bilgiyle başvuru iletilmiş olması ya da bankanın başvuru kabul etmediği bir zaman diliminde (genellikle gece 02:00 – 05:00) başvuru iletilmiş olması muhtemeldir. Bu gibi durumlarda sorgulama yapmak için bankanın çağrı merkeziyle veya herhangi bir şubesiyle iletişime geçilebilir, varsa bankanın internet sitesindeki başvuru takip aracı kullanılabilir.

Hangi Bankalar Anında Kredi Kartı Verir

Anında Kredi Kartı Veren Bankalar

Albaraka Türk, Kuveyt Türk, ING Bank, Finansbank, Akbank, Şekerbank, Denizbank ve Odeabank anında kredi kartı veren şubeler sayısı gittikçe arttırmaktadır. Bu kapsamda en yakınındaki anında kart basım özellikli şubeyi öğrenmek isteyen tüketicilerin çağrı merkeziyle iletişime geçmesi veya bankanın internet sitesinden erişilebilecek anında kart basım özellikli şubeler tablosunu incelemesi gerekir.

Akbank Anında Kredi Kartı

Axess kredi kartı için Akbank anında kart basım işlemini taahhüt etmektedir. Bu kapsamda şubeye gitmeden internetten yapılabilecek kredi kartı başvurusuna istinaden kısa süre içerisinde kredi kartı sonucu belli olacak ve olumlu sonuçlanması halinde kart, teslim edilmek üzere kargoya verilecektir.

Acil nakit ihtiyaçlarında kart limiti kadar tutarın hızlı para olarak çekilebilmesi ve çekilen tutarın 9 aya kadar taksitlendirilebilmesi, kredi limitinden EFT veya havale yapılabilmesi, SMS’le 500 TL’ye kadar acil durum nakit ihtiyacının karşılanabilmesi, kart ekstresinin ödenemediği durumlarda ertelenebilmesi ve farklı bankadan borç transferi yapılabilmesi Axess kredi kartının en önemli özelliklerindendir.

Başvuru için: Akbank Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Albaraka Türk Kredi Kartı

Kurulduğu günden bu yana hızla büyümeye devam eden Albaraka Türk Katılım Bankası, bireysel tüketicilerin kredi kartı ihtiyacını da kısa süre içerisinde karşılayabilme olanağına sahip. Geçtiğimiz yıllarda yeni bir yapılanmaya giden ve çoğu şubesine anında kart basım özelliği kazandıran Albaraka, bu sayede kredi kartı başvurusu olumlu sonuçlanan tüketiciler için de anında teslim yapabilmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın bireysel tüketicilere sunduğu kredi kartları World Platinum Kart, World Gold Kart, World Klasik Kart ve Albaraka World Sanal Kart olarak öne çıkmaktadır.

Albaraka Türk Kredi Kartı Başvurusu bağlantısı üzerinden veya herhangi bir Albaraka şubesi aracılığıyla iletilebilen kredi kartı başvuruları olumlu sonuçlandığında adrese kargoyla istenebilir veya en yakın şubeden teslim alınabilir. Anında kart basım yapan şubeyi öğrenmek için Albaraka Türk’ün çağrı merkeziyle iletişime geçilmesi gerekir.

Bank Asya Kredi Kartı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 22.07.2016 tarihli Kararı gereğince;

5411 sayılı Bankacılık Kanununun 107’inci maddesi uyarınca Bank Asya’nın tüm bankacılık lisansları iptal edilmiştir. Bu kapsamda tüketiciler Bank Asya’dan kredi veya kredi kartı alamayacaktır.

Denizbank Kredi Kartı

Denizbank’ın çoğu şubesinde hemen kart basım özelliği yoktur, ancak internetten yapılan kredi kartı başvurularının olumlu sonuçlanması halinde merkezde basılan kredi kartı anında kargoya verilmekte ve tüketiciye ulaştırılmaktadır. Bu kapsamda Denizbank aracılığıyla kredi kartı edinecek tüketiciler Deniz Bonus, Afilli Bonus ve Emekli Bonus gibi kredi kartlarına başvurabilmektedir.

Kredi kartlarını bonus özellikli teslim eden Denizbank bu sayede ülkemizin en yaygın iş ortaklık ağı Bonus üyesi iş yerlerinden indirimli alışveriş yapılabilmesine ve yapılan harcamalardan daha fazla Bonus puan kazanılabilmesine yardımcı olmaktadır. Vade farksız taksitlendirme, öteleme, neredeyse her gün yeni kampanyalardan yararlanabilme gibi imkanlar sunan Deniz Bonus kredi kartlarına başvuru için Denizbank’ın internet sitesinden yararlanılabilir veya AçıkDeniz İletişim Merkezi ile temas kurulabilir.

Finansbank Anında Kredi Kartı

QNB Finansbank bankacılık prosedürlerini en hızlı şekilde çözümleyen ve kısa sürede sonuca ulaşabilen bankalar arasındadır. Bu kapsamda anında kredi dahi kullandırtabilen QNB Finansbank’ın Cardfinans’ına başvuru yapacak tüketici anında kredi kartı sahibi olabilir.

150 TL’den 1500 TL’ye kadar verilecek harcama sözüne;

  • aynı tutarda hediye para verilmesi,
  • kart limiti tutarınca anında kredi çekilebilmesi,
  • kart limitinden çekilen tutarın 9 aya varan vadelerle taksitlendirilebilmesi,
  • ödenemeyen ekstrelerin taksitlendirilebilmesi,
  • market, benzin ve eğitim gibi düzenli harcamalar için oluşturulmuş programlarla ekstra indirimlerden yararlanılabilmesi

kredi kartından eft/havele özelliği Cardfinans’ı avantajlı hale getiren detaylardandır.

Kart başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde anında kargoya verilen Cardfinans’a başvuru yapmak için QNB Finansbank’ın internet sitesinden yararlanılabilir. Yine en yakın şubeden de başvuru iletilmesi ve kartın teslim alınması mümkündür.

Şekerbank Kredi Kartı

Şeker Bonus , Bütçem Benim Bonus ve Ücretsiz Şeker Kart için internet, SMS ve çağrı merkezi aracılığıyla başvuru kabul edebilen Şekerbank; başvurunun olumlu sonuçlanması halinde kartı anında basmakta ve kargoya teslim etmektedir. Başvurunun ve kargonun durumunu sorgulamak isteyen tüketiciler 0850 222 78 78 numaralı çağrı merkezinden bilgi talep edebilmektedir.

Şekerbank, Bonus özellikli teslim ettiği kredi kartları sayesinde; çoğu iş yerinden vade farksız taksitli alışveriş yapma imkanı, ekstra bonus kazanma imkanı ve taksitli nakit avans olanağı sunmaktadır.

ING Bank Anında Kredi Kartı

Herhangi bir ING Bank şubesinden 5 dakika içerisinde teslim alınabilen ING Bonus Anında Kart, isimsiz teslim edilen kredi kartlarındandır. Bu kapsamda kart numarası, vade tarihi ve CVV kodu tüketici adına tanımlanır ve standart kredi kartlarından hiçbir farkı kalmaz. Ancak kartın üzerinde tüketicinin ismi yer almayacaktır.

En yakın ING Bank şubesinden teslim alınabilecek ING Bonus kredi kartıyla ek kart çıkarılabilir. Talep edilmesi halinde 0850 222 0 600 numaralı çağrı merkezi aracılığıyla üzerinde isim yazılı bir kredi kartı talebinde bulunulabilir. Çağrı merkezi aracılığıyla üzerinde isim yazılı bir kredi kartı talep edilmesi halinde 5 TL kart basım ücreti alınacaktır.

Başvuru için: ING Bank Kredi Kartı Başvurusu

Odeabank Kredi Kartı

Bank’o Atlas, Bank’o Platinum, Bank’o Gold, Bank’o Classic, ve Bank’o Axess gibi kredi kartları bulunan Odeabank, kredi kartlarını kargoyla teslim etmektedir. Şube ağı diğer bankalara nazaran halen daha az olan Odeabank, internetten iletilen kredi kartı başvurularını kısa süre içerisinde sonuçlandırmaktadır. Olumlu sonuç çıkması halinde teslim edilmek üzere kartı basıp hemen kargoya vermektedir.

Öğrenciye Anında Kredi Kartı

Çoğu öğrenci ilk kredi kartı başvurusunu yaptığında birden fazla bankanın formunu doldurmakta. İlk sonuçlanan başvuru için kendisine iletilen kredi kartını kullanmaya başlamaktadır. Durumun farkında olan bankalar anında kart basım özelliği sayesinde kredi kartlarını hemen teslim edebilmeye başlamıştır. Öğrenciye Anında Kredi Kartı Veren Bankalar Garanti ve ING Bank’tır. Garanti Bankası, kredi kartını hemen isteyen öğrencilere Bonus Genç kredi kartını sunarken ING Bank Bonus kredi kartını teslim etmektedir. ING Bank, kredi kartını isimsiz olarak 5 dakika içerisinde teslim edebilmektedir. Ancak Garanti bankasının kart tesliminden önce tüketiciden bazı belgeler talep ettiği bilinmektedir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz