Faturalı Hatta Kredi Veren Operatörler Hangileri?

Faturalı hatta kredi veren operatorler hangileridir
Faturalı hatta kredi veren operatorler hangileridir

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Günümüzde birçok kişi faturalı hat kullanmaktadır. Türkiye vatandaşlarının yakından ilgilendiği faturalı hatta kredi veren yerler her zaman gündemde olmaktadır. Araştırma yapıldığı zaman faturalı hatlara reklam veren kişilerin minimum 1.000 maksimum ise 7.000 TL aralıklarında kredi verme isteğinde bulunduğunu görebiliriz. Bankalardan kredi alma ihtiyacı olan kişilerin birçoğunun dikkatini çeken reklamları veren yerlerin temel amacı müşterilere aynı gün kredi çekme olanağını sunarak çok faturaları hatlara olan talebi arttırmaktadır. Son zamanlarda da faturalı hatlara olan talebin yükselmesi için kredi reklamları sıklıkla yayınlanmaktadır.

Ülkemizde neredeyse herkes faturalı hatta sahip olmaktadır. Bu sebeple reklam verenler kredi ihtiyacı olan vatandaşların dikkatini üzerilerine çekmek için faturalı hatta kredi verme imkanı sunmaktadır. Dışarıdan bakıldığı zaman çok cazip olarak görünse bile birçoğunun dolandırıcılık yaptığını söyleyebiliriz. Bu tarz yerler vatandaş için kredi alma olanağı sağlamaktadır. Fakat tüm bu işlemlerin yasal olup olmadığı bilinmiyor. Yani para ihtiyacınız olduğu zaman böyle yerlerden kredi çekmek yerine bankadan kredi çekmeniz daha sağlıklı olacaktır. Yine de son tercih size kalmış, ancak bu tarz yerlerden kredi çekme işlemi sırasında mağdur durumda kalma ihtimalinizin oldukça yüksek olduğunu belirtmeliyiz.

Göz atabilirsiniz: En Kolay Kredi Veren Bankalar

Faturalı Hatta Kredi Kullanımı

Bankalardan kredi çekme imkanı olmayan kişiler ya da acil paraya ihtiyacı olan Türkiye vatandaşları için bir gün içerisinde 5.000 TL`ye kadar kredi temin etme olanağı sunan yerler mevcuttur. Bahsettiğimiz bu tür yerler faturalı hatlara kredi sloganları ile reklam vererek birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ayrıca bu şekilde çok fazla müşteriyi kendilerine çekmeyi de başarmaktadırlar. Günümüzde artık vatandaşlarımızın birçoğu kontörlü hatlar tercih etmemektedir. Bunun yerine faturalı hatlar daha fazla tercih edilmektedir. Aynı zamanda faturalı hat kullanan kişiler nasıl kredi kullanımını gerçekleştirebileceklerini merak etmektedir. Eğer sizlerde faturalı hattınız üzerinden kredi çekmek istiyorsanız bilmeniz gereken bazı önemli unsurlar vardır. İlk olarak şunu belirtmek gerekir ki, kredi kullanmak isteyen kişilerin hatları üzerinden kredi almaları mümkün değildir. Bu kredi olanağından yararlanmak için sizlere kredi imkanını sunan yerlerden yararlanabilirsiniz. Kredi olanağı sunan kişiler kullanmakta olduğunuz faturalı hat üzerinden cep telefonu satışı yaparak sizin için nakit para sağlamaktadır.

Gerçekleşen olaylar detaylı şekilde anlatmak gerekirse 4.000 TL`lik kredi isteğinde bulunduysanız işlemi yapan kişiler sizin hattınız üzerinden fiyatı yüksek olan bir cep telefonunuzun tarifine ilave olarak satış yapmış biçimde göstermektedirler. Bu işlemden sonra ise satışta olduğunu göstermiş oldukları cihazı sizden alarak nakit para elde etmektedirler. Ardından nakit parayı size vererek kredi işleminizi tamamlamış oluyorlar. Yöntem kullanıldığı zaman 4.000 TL`nin sadece 3500 TL`sini size veriyorlar. Yani 500 TL`lik bir komisyon alıyorlar. Komisyon oranın ise çok yüksek olduğu söylenebilir.

Bu yöntem dolandırıcılık gibi görünse bile birçok vatandaşımız tarafından acil para ihtiyaçları zamanı tercih edilmektedir. Nakit ihtiyaçlarınızı bu şekilde karşılamanız sırasında dolandırılma ihtimalinizi de göz önünde bulundurarak işlem yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Buna benzer işlemlerden olabildiğince uzak kalmanız gelecek zamanlarda sorunlarla karşılaşmamanıza yardımcı olacaktır. Kredilerinizi bankalardan biraz yüksek oranlarla olsa bile temin etmeniz daha güvenilir olmaktadır. Banka ile kredi alma işlemi sırasında daha fazla ücret ödemek zorunda kalsanız bile güvenilir bir yöntem olduğu için gelecek zamanda sıkıntı yaşamayacaksınız.

Faturalı Hatta Kredi İmkanları

Eğer acil olarak nakit ihtiyacınız varsa ve bankalardan kredi alma gibi bir şansınız yoksa faturalı hatlar ile kredi imkanları teklifi sizler için oldukça cazip bir imkan olarak görünecektir. Ancak kullanılacak olan bu yöntemin çok sağlıklı olmadığına da belirtmek gerekir. Bu yöntemi kullanmak yerine alternatif bir yol deneyebilirsiniz. Bunun için şu an kullandığınız hattınıza ilave olarak ihtiyacınız olan cihaz satın alabilirsiniz ve ardından cihazını paketini açmadan hemen satışını gerçekleştirebilirsiniz. Satış yapmak için ise birçok online satış sitesini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda satış işlemlerini kolaylaştıracak mobil uygulamalar da tercih edebilirsiniz. Sıkı bir pazarlık yapabilirseniz satış sonucunda 5000-6000 TL civarlarında bir tutar elde etmiş olacaksınız. Kullandığınız bu yöntem ise daha sağlıklı olacaktır.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Kullanıcıların kredi tercihlerine en uygun faiz oranlarını bulabildikleri, kredi oranlarını karşılaştırabildikleri abonelikli bir servistir.

https://www.turkcell.com.tr/servisler/kredi-ogren adresi üzerinden bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Vodafone’lu İşletmeler Fibabanka Dijital Dönüşüm Kredisi ile Yarına Hazır! Şimdi Vodafone’lu İşletmeler Dijital Dönüşüm için yapacakları tüm yatırımlarda Fibabanka’dan ilk 3 ay sıfır faizli kredi fırsatından faydalanıyor.

FIBABANKA yazıp 6666’ya SMS gönderin, kampanya kodunuz ile FIBABANKA şubelerinden bu özel krediye başvurma imkanından faydalanın.

Dijital Dönüşüm Kredisi Nedir?

Vodafone’lu işletmelere özel cihaz, otomosyon ürünleri, ekran , elektronik araç/gereç gibi yatırım amaçlı dijital dönüşüm ürünlerine yönelik proforma fatura karşılığı kullandırılacak taksitli ticari kredidir.


 • Dosya masrafsız
 • İlk 3 ay %0 faizli
 • 36 aya kadar %1.29 faiz oranıyla
 • Azami 100.000 TL

KOBİ’lere Sunulacak Diğer Ayrıcalıklar

Fibabanka’dan Dijital Dönüşüm Kredisi kullanan tüm KOBİ’lere aşağıdaki işlemlerde ücret muafiyeti sunulacaktır.


 • İlk çek karnesi ücretsiz (vergi hariç)
 • Ücretsiz çek tahsilatı (ilk 3 ay)
 • İnternet şubesinden ve mobil bankacılık uygulamasından ücretsiz havale, EFT*
 • Türkiye genelindeki tüm ATM’lerden ücretsiz para çekimi/bakiye sorgulama*
 • * Yönetim kararı değişikliği olmaması halinde süresiz

Daha fazla bilgi almak için

https://www.vodafone.com.tr/VodafoneBusiness/fibabanka-dijital-donusum-kredisi-kampanyasi.php site adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Senetle Araba Satan Yerler – Senetle Telefon ve Motor Satan Yerler

Ek Cihaz Alma Şartları

Şu an kullandığınız hattınızın üzerine ilave olarak ek cihaz satın almak istiyorsanız uymanız gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Eğer belirlenen kurallara uygun bir şekilde işlem yapmazsanız ek cihaz almanız sizin için çok zor olacaktır. Bir ek cihaza sahip olabilmeniz için uymanız gereken koşul ve talepler aşağıdaki şekilde olmaktadır.

 • Bu işlemi yapabilmeniz için minimum 6 ay gibi bir süre boyunca faturalı hat kullanmış olmanız gereklidir.
 • Faturalarınızın ödemelerini her ay düzenli olarak yapmış olmanız gereklidir.
 • Eğer cihazınızda son 2 yıl içerisinde kullandığınız bir kampanya mevcutsa bunlardan hiçbirinde ceza almamış olmanız gereklidir.
 • Şu an kullandığınız cihazın tarifinize ek olan paket içerisinde bulunması gereklidir.
 • Faturalı hattınızda bulunan puanların seçtiğiniz cihazı satın almak için yeterli olması gereklidir. Cihaz satışı gerçekleşmeden önce müşteri temsilcileri tarafından numaranız alınır ve numara üzerinden araştırma yapılır. Fakat bu sırada puanınıza bakılır ve buna uygun olan cihazı satın almanıza izin verilir. Eğer puan miktarınız çok fazla ise istediğiniz cihazı satın alma imkanına sahip olmaktasınız.

Belirtilen tüm şart ve kurallara uyum sağlayan Türkiye vatandaşları ek cihaz talebinde bulunabilir ve işlem gerçekleştirebilirler. GSM operatörlerden başka hizmet veren faktöring şirketler de faturalı hatlar ile kredi alma imkanı sunmaktadır. Bu yöntemlerden biri kullanılarak faturalı hatlar ile kredi almanız mümkün olmaktadır. Ayrıca bu işlemin yapılması için ilave para veya komisyon ödemenize ihtiyaç kalmayacaktır. Fakat internet üzerinden araştırma yaptığınız zaman kötü niyetli kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Çok düşük tutarlar isteyerek sizlere yüksek miktarlarda kredi vadeden kişilerden uzak durmanız önerilmektedir. Çünkü bu tür kişiler çoğu zaman dolandırıcı olmaktadır. Kısaca işlemi gerçekleştirebilmeniz için internet vasıtasıyla bu hizmeti veren kişilerle iletişime geçmenize ihtiyaç yoktur. Bu işlemi GSM operatörleri sayesinde de başarılı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür.

Faturalı Hat ile Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Bu yöntemi kullanarak GSM operatörlerinden akıllı telefon alma imkanına sahip olmaktasınız. Fakat bu sırada hattınızın faturalı olduğuna dikkat etmelisiniz. Çünkü faturalı olmayan hatlara hiçbir cihaz satışı gerçekleştirilmektedir. Cep telefonunuzun bağlı olduğu operatörün bayisine giderek telefon alma işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır. Eğer faturalı telefon hattınız Turkcell ise yakınlarınızda bulunan mağazaya giderek hemen cihazınızı belirleyebilirsiniz. Bankalardan kredi alma işlemlerinde olduğu gibi bayilere gittiğini zaman da kredi notu araştırılması yapılmaktadır. Araştırma yapıldıktan sonra olumlu yönde sonuç alınması şarttır. Bunun sebebi ise bayilerde her bir müşterinin sicilinin oluşturulmasıdır. Faturalı ödemelerinde sorun olmayan ve düzen olarak ödemelerini gerçekleştiren, aynı zamanda puanları yüksek olan kişiler istedikleri cihazı satın alma imkanına sahip olmaktadır.

Faturalı hat ile cep telefonu satın alırken kredi ihtiyacı olan kişiler tarafından bilinmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Öncellikle herkes fatura durumuna uygun olarak bir kredi limiti belirlenmektedir. Belirlenen bu limitlere göre alabileceğiniz cihazların listesini oluşturabilirsiniz. Eğer puanınız çok fazla ise Iphone X telefonunu bile satın alabilirsiniz. Nakit ihtiyacı duyan kişiler ise satın aldıktan sonra paketleri açmadan hemen satış işlemini gerçekleştirebilirler. Fakat bayiye gittiğiniz zaman ise doğru bir şekilde hesaplamalar yapmanız gereklidir. Çünkü tüm ödemeler faturanıza yansıtılacağı için önceden dikkatli bir şekilde taksit tutarınızı belirlemelisiniz. Eğer normalde 30 liralık fatura ödemesi yapıyorsanız, taksit tutarları ile faturanıza yansıtılacak miktar daha fazla olacaktır. Ayrıca bozdurma cep telefonu satın alarak da nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Senetle Para Veren Tefeciler | İstanbul-Ankara-İzmir

Bir örnek vermek gerekirse 3.000 TL`lik bir cihaz satın alacaksınız. Eğer bahsedilen yöntem ile satın alma işlemi yaparsanız vade farkı olması sebebiyle cihazı satın almak için 3.500 TL ödemiş olacaksınız. Bu işlemin ardından bayi tarafından size bir tarif belirlenmektedir. Tarif belirlendikten sonra ise borcunuz bitene kadar tariften çıkmanız mümkün olmuyor. Ayrıca en fazla 24 aylık vadeli satın alma işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Müşteriler isteğe uygun olarak satın aldıkları cihazlarına kasko da yaptırabilirler. Kasko yaptırmak isterseniz bu ücrette aylık taksitlere ilave edilecektir. Bu zaman operatörlerde kar marjı eklemesi sebebiyle telefonun fiyatı da biraz pahalı oluyor. Belirtilen yöntemi kullandığınız operatör ile görüşerek kredi kartınızın limitinin yeterli olmadığını bildirebilir veya banka tarafından kredi verilmediğini, acil paraya ihtiyacınızın olduğunu bildirerek bu yöntemi kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz