Anadolubank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Anadolu Bank üzerinden kredi başvurusu yaptınız ise yapılması gereken ilk iş kredi başvuru sonucu öğrenme olacaktır. Anadolubank kredi kullanmak isteyenlere 4 farklı kredi seçeneği sunmaktadır: Konut kredisi, taşıt kredisi, tüketici kredisi ve Kredili mevduat hesabı. Bunlardan kredili mevduat hesabı gelir durumunuza göre tarafınıza tanımlanan bir kredi türüdür. Birçok banka gelir durumuna göre kredili mevduat hesabı tanımlaması yapmaktır. Genellikle düşük miktarlı ihtiyaçlar için bu tür kredi kullanılmaktadır. Diğer kredi çeşitleri için direk bankaya gidilerek başvuru yapılabilecek kredi türleridir.

Buradan kredi hesaplama sayfamıza giderek en uygun krediyi bulabilirsiniz.

Anadolubank Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Taşıt, konut ve tüketici olmak üzere üç farklı kredi vardır. Bunlar ile ilgili bilgiler aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır:

1. Konut Kredisi: Konut kredisi adı altında 4 kredi çeşidi bulunmaktadır. Sabit faizli konut kredisi, Konut tamamlama kredisi, Transfer konut kredisi, Konut finansman sistemi adı altın verilen krediler için belli başlı şartlar bulunmaktadır. En temel olarak istenen belgeler nüfus cüzdanının aslı, gelir durumunu gösteren belge ve satın alınacak olan konuta ait yapı kullanım izin belgesi ve tapu fotokopisidir. Bu belgelere hazırlayıp şubeye konut kredisi başvurusunda bulunmaya gittiğinizde başvurunuz işleme alınacaktır. Konut kredisi başvuru sonucunu öğrenmek istediğinizde ise yine ya şubelerden öğrenebileceksiniz ya da başvuru sırasında cep telefon numaranızı bıraktıysanız bu numaraya gönderilen SMS yahut bu numaraya banka yetkililer tarafından gelen çağrı sayesinde öğrenebileceksiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Arsa Tapulu Ev Kredisi Veren Bankalar

Göz atabilirsiniz: Anadolubank Konut Kredisi Başvurusu (Hızlı Onay)

2. Taşıt kredisi: Taşıt kredisi konut kredisine göre daha farklı belgelerin istendiği bir kredi türüdür. Anadolubank’tan Taşıt kredisi başvurusu internet ya da SMS ile yapılamamaktadır. Kimliğinizin aslı veya fotokopisi, gelir durumunu gösteren belge, 2.el araçsa ruhsat belgesi, 0 km araçsa proforma faturası ile herhangi bir şubeye giderek Taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yine aynı şekilde şubeler aracılığıyla kredi başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

3. Tüketici kredisi: Eğitim, beyaz eşya, dekorasyon gibi ihtiyaçları karşılamak amacıyla kullandırılan Tüketici kredisinden faydalanmak için kimlik aslı veya fotokopisi, gelir durumunu gösteren belge talep edilmektedir. Bu belgeler hazırlayıp kredi başvurusunda bulunmanızın akabinden hakkınızda detaylı araştırma yapılacak ve tüketici kredisi başvuru sonucunun yine şube kanalıyla tarafınıza bildirilecektir. İnternet üzerinden Anadolubank kredi başvuru sonucunu öğrenmenin daha pratik yolu maalesef bulunmamaktadır.

Bu saymış olduğumuz kredi türleridir. Bunun yanında Anadolubank’ın sunmuş olduğu İşletme ve Ticari kredi adı altında kredilerde bulunmaktadır. Bu krediler içinde yine aynı şekilde başvurular şubelerden yapılmakta ve başvuru sonuçları yine şubeler vasıtasıyla öğrenilebilinmektedir.

Güncelleme: 16.03.2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz