Anadolubank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Anadolubank internet bankacılığı şifresi
Anadolubank internet bankacılığı şifresi

İnternet bankacılığında şifre bloke kaldırma işlemi banka şubeleri ya da internet şubesi kullanılarak yapılabilmektedir. İnternet bankacılığına giriş sırasında şifrenin birden fazla kez yanlış yazılması ya da şifre değiştirme işleminde hata yapılması gibi nedenlerle internet bankacılığı şifresi bloke olabilmektedir. Bu durumda yapılması gereken şubeleri ya da internet bankacılığını kullanarak yeni şifre almak olmalıdır. Anadolubank internet bankacılığı şifre bloke kaldırma şu şekilde yapılır.

 • Anadolubank Worldcard Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Anadolubank Konut Kredisi Başvurusu (Hızlı Onay) İçeriğe Git
 • Anadolubank Telefon Numarası Güncelleme (değiştirme) Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Anadolubank Bankamatik Kartı Şifresi Alma İçeriğe Git
 • Anadolubank Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti İçeriğe Git

İlginizi çekebilir: Anadolubank Konut Kredisi Başvurusu (Hızlı Onay)

Anadolubank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

İnternet bankacılığı ile şifre blokesi kaldırmak için Anadolubank internet şubesine giriş yapmalısınız. Giriş kısmının sağ üst tarafında ‘Başvuru ve parola işlemleri’ adlı bir bölüm göreceksiniz. Buraya tıklayınız. İkinci sırada bulunan ‘ Parolamı unuttum/ Bloke ettim’ kısmına tıklayınız. Ardından karşınıza gelecek ekranda sizden Anadolubank müşterisi olduğunuzu kanıtlamanız istenecektir. Bunun için Anadolubank’tan kullandığınız kredi kartı veya banka kartının elinizde olması gerekmektedir. Öncelikle ekranda açık olan kısımdan, üst bölüme tıklayınız. Burada doğrulama işlemini kredi kartı ile mi, yoksa banka kartı ile mi yapacağınızı seçiniz. Hangi kartı seçerseniz seçin, sizden kart numarasını ve kart son kullanma tarihini isteyecektir.  Bu isteklerin belirtildiği boşluklara girişlerini yaptıktan sonra sizi yeni şifre alma ekranına yönlendirecektir. Sistemin bu yönlendirmesinden sonra eskisinden farklı bir şifre seçmeniz istenir. Seçeceğiniz yeni şifreyi 2 defa girdikten sonra internet bankacılığı sayfanız açılmış olur. Kendiniz de kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu talimatlar sayesinde banka şubelerine gitmenize gerek kalmaz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  HSBC İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Anadolubank Şubelerinden İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

İnternet bankacılığı blokesini şubelerden kaldırmak için kartınızın kayıtlı olduğu şubeye gitmenize gerek yoktur. O an size en yakın gelen Anadolubank şubesine gitmeniz yeterlidir. Bazı durumlarda internet bankacılığı blokesi, internet üzerinden kaldırılamayabilir. Bu durumlar; internet bankacılığının birden fazla kez bloke olması, kart ile ilgili sorulara yanlış yanıt verilmesi ya da kart numarasında hata yapılması olabilmektedir. Bu durumlarda tekrar yanlış giriş yapıldığından internet bankacılığı, sizi en yakın şubeye yönlendirir. En yakın şubeden T.C. kimlik numaranızla gişe işlemlerine sıra alabilirsiniz. Bu sayede bankaların müşterilerine sağladığı erken sıra avantajından da yararlanabilirsiniz.

Göz Atabilirsiniz;

Gişe işlemlerinden  sıra aldıktan sonra memur, sizden kimliğinizi isteyecektir. Banka müşterisi olduğunuzu doğrulamak ve hesap bilgilerinize ulaşmak için istenen kimliğinizle hesabınıza giriş yaptıktan sonra kullanmakta olduğunuz cep telefonunuza bir şifre gönderilir ve bu şifre sayesinde internet bankacılığı şifrenizi sıfırlayarak tekrar giriş yapma olanağı sağlarsınız. Bu sayede bloke ya da şifre unutma sorunları ortadan kalmış olur.

Anadolubank İnternet Bankacılığı Şifre Blokesinde Hangi İşlemler Yapılamaz?

İnternet şubesi bloke olduğunda yapılamayacak işlemler şöyle sıralanabilir:

 • Vadeli/ vadesiz hesap bakiye ve hesap hareketleri izlenimi
 • OGS, HGS kontrolleri
 • Leasing takibi
 • Bankadan bankaya ya da hesaptan hesaba para transferi
 • Otomatik ödeme ile ilgili işlemler
 • Hızlı bankacılık işlemleri
 • Banka başvuruları ve hızlı kredi işlemleri
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  İş Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Kapatılır?

Bu işlemler, internet bankacılığı şifresinin bloke olmasının üzerinden geçen zamanla bağlantılı olarak, kademeli bir şekilde engellenir. Şifreniz bloke olmuşsa ve blokeyi kaldırmak için herhangi bir girişiminiz yoksa, kredi kartınızı ATM’ye yerleştirdikten sonra sorunla karşılaşmaya başlarsınız. Bu nedenle internet bankacılığı şifre blokesini ciddiye almalı ve herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmadığını bankaya bildirmelisiniz.

İlginizi çekebilir: Anadolubank Sim Kart (Telefon) Bloke Kaldırma

İnternet Bankacılığı Şifre Blokesinden Sonra Şifre Yenileme

İnternet bankacılığı şifre yenileme işlemi, internet bankacılığı şifrenizin blokesinden sonra, olası ikinci bir blokeye karşı yapılmaktadır. Anadolubank tarafından joker şifre olarak ikinci bir şifre belirlenir ve bu, sizin için önemli bir sorunun yanıtı olabilir. En sevdiğiniz öğretmeniniz ya da en sevdiğiniz çiçek olarak sorulan bu güvenlik şifresinden sonra internet bankacılığı şifre yenileme işleminiz yapılır.

Anadolubank bankamatik şifresi alma işlemleri için bilinmesi gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz