Anadolubank Bankamatikte Param Kaldı Ne Yapmalıyım?

anadolubank bankamatikte param kaldi
anadolubank bankamatik parami yuttu

Bankamatikte para yutulması problemiyle karşılaşan Anadolubank müşterileri tarafından izlenebilecek 3 yol bulunmaktadır. Bunlardan öncelikli olarak uygulanması gereken, birkaç dakika bekleyerek bankamatik sisteminin kendine gelmesine izin vermektir. Bazı durumlarda aşırı sıcaktan veya üst üste yapılan işlemlerden dolayı Anadolubank bankamatik cihazı doğru çalışmaz ve para sıkışması yaşanır. Yaklaşık 6 dakika beklendikten sonra para halen bankamatik tarafından alıkonmuş durumdaysa şubeye bildirmek gerekir. Anadolubank bankamatikte param kaldı probleminizin çözüm önerileri yazımızda.

İlginizi çekebilir: Anadolubank Konut Kredisi Başvurusu (Hızlı Onay)

Anadolubank Bankamatikte Param Kaldı, Nereye Başvurmalıyım?

Anadolubank şubelerinden yutulan parayı istemek, kişinin başvurması gereken ikinci yoldur. Anadolubank bankamatikleri çoğunlukla bir Anadolubank şubesinin yanında bulunur. Kişi vakit kaybetmeden bu şubeye giderek güvenlik görevlisine durumu bildirmelidir. Güvenlik görevlisi banka teknisyenlerini çağıracaktır. Teknisyenler bankamatiğin sistemine bağlanarak çözümü gidermeye çalışırlar. Çoğu durumda sorun hemen düzeltilmekte ve kişi parasını hemen alabilmektedir. Yalnız bazı durumlarda bankamatikte ciddi hasar bulunur ve kişinin para iadesini almak için bir form doldurması gerekir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Alternatifbank Bankamatik Kartı Şifre Alma

Böyle durumlarda şube binasına gidildikten sonra kişiden, parasının yutulduğu bankamatik işlemiyle ilgili detaylı bilgi vermesi istenir. Daha sonra kişinin bir fotoğrafı çekilir ve bekleme süreci başlar. Bu süreçte banka, bankamatik kamera kayıtları ile çekilen fotoğrafı karşılaştırarak o sırada işlem yapan kişinin ve iade talebinde bulunan kişinin aynı olup olmadığını kontrol eder. Ayrıca banka, kamera kaydı sırasında yapılan işlemin kayıtlarına bakarak, işlem detayları ile kişinin formda belirttiği detayların örtüşüp örtüşmediğini kontrol eder.

Bütün bu prosedürün nedeni son zamanlarda Anadolubank şubelerine bankamatiğin para yuttuğu şikayetiyle gelen ve planladığı detayları vererek para alan çok sayıda dolandırıcı vakasının olmasıdır.

Bankamatikte Sıkışan Parayı Müşteri Hizmetlerine Bildirmek

Çağrı merkezine sıkışan parayı bildirmek, işlemin geç saatte yapılmış olması ve dolayısıyla şubenin açık olmaması durumunda izlenmesi gereken yoldur. Bazen işlemin yapıldığı bankamatik şubeye çok uzak olmaktadır ve yine müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek en kolay yol olabilmektedir.

Anadolubank çağrı numarası 444 5 550’dir. İsteyen müşteriler Anadolubank müşteri hizmetlerine 0850 222 5550 numarasından da bağlanabilirler, iki numara da aynı hatta bağlanmaktadır. Bu numara arandıktan sonra Anadolubank müşterisi T.C. kimlik numarasını, müşteri numarasını veya banka kartı numarasını girerek sisteme kendini tanıtmalıdır.

Bu yapıldıktan sonra ilk önce 3’e ve daha sonra 0’a basarak müşteri temsilcisine direk bağlanılır. Eğer sıra yoksa temsilci ile görüşmeye saniyeler içerisinde geçilecektir. Müşteri temsilcisine bankamatiğin yatırılan parayı yuttuğu bildirilir. Daha sonra müşteri temsilcisi kişisel bilgiler, konum bilgileri ve banka hesabı bilgilerini talep edecektir. Bunlar verildikten sonra para iadesi talebi kayıt altına alınır ve müşteriye geri dönüş yapılacağı bildirilir. Aynı şubelere yapılan müracaatta olduğu gibi bir değerlendirme sürecine girilir ve geri dönüş ortalama 5 iş günü içerisinde yapılır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  YapıKredi Bankamatikte Para Kalması

Göz atabilirsiniz: Anadolubank Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Anadolubank Bankamatikleri Parayı Neden Yutmaktadır?

Anadolubank bankamatiğinin parayı yutma nedeni makine kaynaklı veya müşteri kaynaklı bir sorundur. Makinenin teknik bir arızaya sahip olması nedeniyle para verilmiyor olabilir. ATM’nin parçaları eskimiş olabileceği gibi, yazılımı da doğru çalışmıyor olabilir. Bunun yanında günde binlerce işlem yapan ATM çok ısınmış ve doğru çalışmıyor da olabilir.

Müşteri kaynaklı bir sorun oluşmuşsa bu çoğunlukla müşteri işlem yapmak için çok beklediğinden dolayıdır. ATM’lerde bir işlem zaman aşım süresi belirlenmiştir ve işlemin yapılamsı bu zaman aşım süresini geçerse para alıkonabilmektedir çünkü ATM bu durumda kendini sıfırlamak için programlanmıştır. Çoğu bankamatik ise çok hasarlı olduğu veya sahte olduğu için geçersiz olan paraları tanıyabilecek şekilde yapılmıştır. Bu tür bir banknotu tespit eden ATM onu alıkoyacak ve iade etmeyecektir.

Anadolu Bankamatik Kartı Yutarsa Ne Yapılmalı?

Bankamatik kredi kartını yuttu ise bankamatiğin parayı yuttuğu durumda yapıldığı gibi ilk önce beklenmeli ve sonra gerekli yerlere bildirim yapılarak para iadesi istenmelidir. Kredi kartının yutulması banknotların yutulması kadar sık olmasa da Anadolubank müşterileri arasında yaygın bir sorundur.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

İlginizi çekebilir: Anadolubank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz