Altın Teminatlı Kredi Veren Bankalar

Altın Teminatlı Kredi Veren Bankalar
Altın Teminatlı Kredi Veren Bankalar

Bu yazımızda Altın teminatlı kredi ne demektir? Altın teminatlı kredi nasıl alınır? sorularına yanıt aradık. Bankalardan ihtiyaç kredisi alan kişiler günümüzde oldukça fazladır ancak buna rağmen ihtiyaç kredisini gerek kredi notunun düşük olması gerekse aylık gelir tutarının yetersiz olması gibi sebeplerle kullanamayan kişiler vardır. Bu kişilerin ise büyük çoğunun kullandığı kredi türü altın teminat kredi paketidir. Bu pakette ihtiyaç kredisi başvurusu için kredi kullanmak isteyen kişi kredi tutarı kadar altını bankaya rehin olarak bırakır. Kısacası paraya ihtiyacı olduğu halde biriktirdiği altınları bozdurmak istemeyen kişilerin bu arzularını gerçekleştirmek için imkan sağlanır.

Bu tip kredilerde başvuru yaparken, gerekli evrakların yanında teminat olarak sunacağınız altınları da götürmeniz gereklidir. Ancak her bankanın altın kabul etmemesi sebebiyle iletişim kurarak gitmeniz önemlidir. Bankanın altın eksperi getirdiğiniz altınların değerini ölçecek ve belirlenen tutar kadar olan limitte kredi kullanmanıza izin verilecektir. Kredi borcunuzu gerekli vadelerde ödediğinizde banka da altınları tarafınıza iade edecektir.

OKU: Teminatlı Kredi Veren Bankalar

Hangi Bankalar Altın Teminatlı Kredi Veriyor?

Altın teminatlı kredi veren banka sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Bunların arasında en bilineni Garanti Bankası ve Akbank’tır. Fakat daha pek çok banka bu işlemi gerçekleştirmektedir.

Garanti Bankası Kadın Girişimci Altın Karşılığı Kredi

Garanti bankası birikimlerini altın olarak değerlendiren ve fiziki olarak muhafaza eden kadın girişimcilere ticari amaçlı finansmana ulaşmalarını kolaylaştıracak altın teminatlı kredi vermektedir. Bu işlemi Salı günleri belirli bir saate kadar ve belirli şubelerinde sağlamaktadır.

TEB Altın Karşılığı Kredi

Altın birikimlerini bozmadan, anlaşmalı kuyumculardan altınlarınızı saf altına çevirerek kredi kullanma imkanı TEB tarafından da sağlanmaktadır.

Finansbank Altın Karşılığı Kredi

Finansbank da bu işlemi gerçekleştiren bankalardan bir tanesi. Bu bankada altınlarınız belirli günlerde bazı şubelerde yapılmaktadır. Getirilen fiziki altınlar 24 ayar altın karşılığı gram cinsinden altın hesabınıza yatırılır.

Akbank Altın Karşılığı Kredi

Akbank da yine diğer bankalar gibi altınlarınızı koruma altına alarak kredi sağlıyor.

Bu kredi türü ile hem altınlarınız ve değerli ziynetlerinizi çalınma riskine karşı korumuş oluyor hem de ihtiyaç kredisine başvurmadan, düşük kredi notuna ve gelire rağmen kredi sağlıyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz