Alternatifbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Alternatifbank İnternet Bankacılığı Şifre
Alternatifbank İnternet Bankacılığı Şifre

Alternatifbank internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işleminin yapılabilmesi için; kişinin şifresinin bloke edilmesine neden olan sebebin güvenliğini tehdit eden bir unsur olmadığını, bloke kaldırma başvurusu yaparak bildirmesi gereklidir. İnternet bankacılığı şifresine bloke koyulmasının birçok sebebi olabileceği gibi; bloke işleminin uygulanmasının sebebi ise kişinin güvenliğini sağlamaktır. Kişi şifre bloke kaldırma işlemini yapmadığı sürece; internet bankacılığı aracılığı ile herhangi bir işlem yapamamaktadır.

 • Alternatifbank Bankamatik Kartı Şifre Alma İçeriğe Git
 • Alternatifbank Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti İçeriğe Git
 • Alternatifbank Telefon Numarası Güncelleme (değiştirme) Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Alternatifbank Sim Kart (Telefon) Bloke Kaldırma İçeriğe Git
 • Alternatifbank Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım? İçeriğe Git

Göz atmanızda fayda var: Alternatifbank Sim Kart (Telefon) Bloke Kaldırma

İnternet Bankacılığı Şifresi Hangi Durumlarda Bloke Edilmektedir?

İnternet bankacılığı şifresinin bloke edildiği durumlar şu şekildedir:

 • Kişinin şifresini üst üste 3 kere yanlış girmesi durumunda; kişinin güvenliği düşünülerek şifresi bloke edilmektedir.
 • Kişinin hattını başka bir operatöre taşımış olması durumunda; bazı kullanıcılar internet bankacılığı şifrelerinin bloke edilmesi durumu ile karşılaşmaktadır.
 • Kişilerin 4.5 G’ye geçmesi durumunda; sim kartları değiştirildiği için, internet bankacılığı şifre blokesinin olabilmesi durumu oluşmaktadır.
 • Kişilerin sim kartlarının değişmesi durumunda, internet bankacılığı şifreleri bloke olabilmektedir.
 • Kişilerin güvenliğini tehdit edebilecek bir durum oluşmasından bankanın haberdar olması veya haberdar edilmesi durumunda; internet bankacılığı şifresinin bloke edilmesi durumu yaşanmaktadır.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Albaraka İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Göz Atabilirsiniz;

Şifre Bloke Kaldırma İşlemi Yapılmadığı Takdirde Oluşabilecek Dezavantajlar Nelerdir?

Şifre bloke kaldırma işlemi yapılmadığı takdirde oluşabilecek dezavantajlar şunlardır:

 • Kişinin öncelikle bankacılık işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilmesi mümkün olmayacaktır. Günümüzde şubeye giderek işlem yapmaktansa; internet bankacılığı aracılığı ile işlem yapmak daha çok tercih edilmektedir. Çünkü birkaç dakika içerisinde bütün işlemlerin sonuçlandırılabilmesi mümkün olmaktadır. Dolayısı ile internet bankacılığı şifresi bloke olan bir kişi; kısa sürede işlem yapabilme avantajını kaybedecektir.
 • İnternet bankacılığı ile yapılan işlemlerden daha az masraf alınmaktadır. Dolayısı ile internet bankacılığı şifresi bloke edilmiş olan bir kişi; blokeyi kaldırmadığı sürece işlemlerde daha fazla masraf ödemektedir.
 • Kişinin şifredeki blokeyi kaldırmadığı sürece internet bankacılığı ile herhangi bir işlem yapabilmesi mümkün olmamaktadır.

Telefon Bankacılığı İle Alternatifbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Telefon bankacılığı ile Alternatifbank internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işleminin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Kişinin 444 00 55’i veya 0850 225 00 55’i araması gereklidir.
 • Kişi müşteri hizmetlerini aradığında bir ses kaydı ile karşılanmaktadır ve bu ses kaydı sonrasında kişiye Alternatifbank telefon bankacılığı ile yapılabilecek işlemler sayılmaktadır. Bu işlemleri yapabilmek için hangi rakamın tuşlanması gerektiği de söylenmektedir. Kişi ilgili işlem menüsünden şifre işlemlerini seçerek devam edebilmektedir. Kişinin bu noktada müşteri temsilcisine bağlanması gereklidir.
 • Kişi müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra; internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işlemi yapmak istediğini söylemelidir.
 • Müşteri temsilcisi kişiye bazı güvenlik soruları sormaktadır ve kişi bu güvenlik sorularına doğru cevap verdiğinde; kişinin internet bankacılığı şifresindeki blokeyi kaldırmaktadır. Bu noktada kişinin yeni şifre belirlemesi gereklidir.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Göz atabilirsiniz: Alternatifbank Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Alternatifbank Şubelerinden Alternatifbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Alternatifbank şubelerinden Alternatifbank internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işleminin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Kişinin öncelikle https://www.alternatifbank.com.tr adresinden; Alternatifbank şubelerine bakması ve kendisine yakın olan, gitmek istediği Alternatifbank şubesinin yerini tespit etmesi gereklidir.
 • Kişi işlem sırası için numara aldıktan ve kendisine işlem sırası geldikten sonra; banka görevlisine, internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işlemi yapmak istediğini söylemelidir.
 • Banka görevlisi kişiden kimlik belgesi ve bazı güvenlik sorularının cevaplarını talep etmektedir. Bu işlemlerden sonra kişinin şifresi üzerindeki blokeyi kaldırmaktadır ve kişiden yeni bir şifre belirlemesini istemektedir.

Alternatifbank bankamatik kartı para çekme limiti ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için bu yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz