Altcoin haberleri nasıl ve nereden takip edilir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Bitcoin, altcoinler ve Blockchain endüstrisi hızlı hareket ediyor. Geleneksel borsalardan farklı olarak, haftanın 7 günü 24 saat açık olan kripto para piyasaları asla uyumuyor.

En deneyimli kripto meraklıları, her hafta başlatılan yüzlerce yeni kripto projesi ve mevcut projelerin hizmet ettikleri toplulukların sürekli değişen ihtiyaçlarına uyacak şekilde kendini güncelliyor.

Kripto para piyasalarını etkileyen birçok faktör bulunuyor. Bu nedenle en son altcoin haberlerinden ve gelişmelerden bilgi sahibi olmak için size sunulan tüm kaynakları kullanmak önem arz ediyor. Bu bağlamda makalemizde altcoin haberleri ile ilgili dikkat etmeniz gereken konu başlıklarına ve kanaklara yer verdik. İşte bilmeniz gerekenler…

Altcoin haberleri takip ederken nelere dikkat edilmelidir?

Kripto yolculuğunuza yeni başlıyorsanız, aşağıdaki kaynaklar kripto para birimi hakkında temel bir anlayış oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Öncelikli olarak yayınlanan haberleri anlayabilmek için konu hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Bu konuda ilk olarak kriptoya yeni başlayanlar için güzel bir kaynak olduğuna inandığımız Binance Academy platformuna dikkat çekmek istiyoruz.

Platform bir kripto para borsası olan ve Binance Smart Chain akıllı sözleşme platformunun yaratıcısı Binance tarafından kullanıcıların kripto para birimleri ve blok zinciri ekosistemindeki temel terimler ve kavramlar hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyor.

Pazar trendlerini gözlemlemek, yeni fırsatlar bulmanıza yardımcı olabilir. Ancak internette fazlasıyla dolaşan bilgi kaynağından hangisinin işinize yarayacağı oldukça yorucu olabilir. Bu nedenle, güvenilir kaynaklar bulmanıza yardımcı olmak için, en son kripto piyasası haberlerinde size rehberlik edecek kripto para web sitelerinden bazılarına ise aşağıda kısaca değindik:

İlk olarak listede eski bankacı profesyoneller tarafından kurulmuş son dakika bitcoin ve altcoin haberleri ile sizlere kripto dünyasındaki son gelişmeleri aktaran Trendkoin bulunuyor.

Trendkoin, uzman kadrosuyla en son çıkan haberlere, yeni çıkan altcoinlere, ünlü isimlerin analizleri ve yorumlarına yer vererek okuyucularını bilgilendiriyor.

Altcoin haberleri noktasında sektörde milyonlarca okuyucuya hizmet eden Amerika merkezli Coindesk medya platformu ise son yaşanan gelişmeler hususunda hızlı ve sıcak gelişmeleri veren önemli bir kaynak olarak öne çıkıyor.

Öte yandan yine New York merkezli bir haber platformu olan Cointelegraph uzman isim ve analistlerin görüşleriyle son dakika gelişmelerine yer veren önemli bir haber platformu olarak göze çarpıyor.

Bu haber sitelerinin yanı sıra Coinmarketcap, Coingecko gibi platformlar, yatırımcıların yatırım yaptıkları altcoinlerle ilgili piyasa değeri, dolaşımdaki arzı, fiyatı, sosyal medya adresleri ve web siteleri vb. gibi bilgilere ulaşmasını mümkün kılıyor.

Bununla birlikte Lunar Crash, Glassnode ve Messari gibi kripto para araştırma platformları veri odaklı ölçümlerle sektörde sizlere daha makro bir bakış açısı sunuyor.

Güvenilir altcoin alım ve satımı nereden yapılmalıdır?

Peki Bitcoin’e ek olarak altcoinleri de satın almak istiyorsanız,hangi platformu kullanmanız gerekir? Seçtiğiniz borsa sadece tercih ettiğiniz altcoinleri desteklemekle kalmamalı, aynı zamanda düşük ücretler ve ticaret için güvenli olmalıdır.

Biz altcoin alım ve satımında kullanılacak platform olarak seçim yaparken nelere dikkat ettik?

İşte biz piyasadaki en iyi borsayı ararken aşağıdaki faktörlere baktık:

 • Düzenlemelere uyumluluk ve güvenlik
 • Desteklenen altcoin piyasaları
 • Kaldıraç ve marjın işlem mevcudiyeti
 • Ücretler ve komisyonlar
 • Ticaret araçları ve özellikleri
 • Asgari para yatırma gereksinimleri
 • Ve dahası

Bu alım satım platformları arasında dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance ilk sırayı çekiyor.

Binance, yüzlerce pazara erişim sağlaması ve düşük komisyonları nedeniyle tercih edilen bir kripto para borsasıdır. Huobi ve Crypto.com’a benzer bir yapıda Binance platformunda, yerel tokeni olan BNB’ye sahip olduğunuzda daha düşük maliyetlerle işlem yapmanıza olanak tanır.

Alım satım araçları açısından Binance, derinlemesine teknik analiz yapmanızı sağlayan gelişmiş bir platform sunarken yeni başlayanlar için basit bir arayüzü de mevcuttur.

Spot işlemler noktasında sırasıyla Binance’ten sonra en iyi borsalar ise şöyle:

 • FTX
 • Coinbase
 • Kraken
 • KuCoin
 • io
 • Huobi

Türev işlemlerde Binance’tan sonra sıralama ise şöyle:

 • ByBit
 • OKx
 • FTX

Bybit, en iyi kripto borsalarının listelerinde oldukça yaygın olan bir isim. Bybit, yalnızca yetkin bir ticaret platformu sunmakla kalmayıp aynı zamanda merkezi olmayan finans için bir merkez olan küresel bir borsadır. DeFi, Bybit’in gerçekten mükemmel olduğu yerdir.

Kullanıcılar, stake işlemlerinden çift varlıklı madenciliğe kadar her şeye erişebilir, NFT alıp satabilir ve borsa hesaplarından ödüller kazanabilir. Çoğu kripto borsasının aksine, perakende yatırımcılar, piyasa risklerini yönetmek için birçok hizmet bulabilir.

Öte yandan Bybit, sunduğu indirimler açısından en iyi kripto para borsası olabilir. Piyasa yapıcı olan traderlar, Bybit’teki ücret yapısını neredeyse diğer tüm kripto para borsalarından daha iyi bulabilirler.

Listede yer alan altcoin borsalarının tümü birkaç nedenden dolayı harika olsa da, kullanıcı için mükemmelliği birkaç faktöre bağlıdır.

Merkezi olmayan borsalar genellikle gizliliğe her şeyden önce öncelik verir. Bununla birlikte, merkezi olmayan bir borsa, özellikler açısından da sınırlıdır.

Öte yandan merkezileştirilmiş borsalar, merkezi olmayan muadilleri kadar anonim değildir. Ancak, birçok ek özellik sunarlar. Örneğin, vadeli işlemler, yatırım planları, kripto kredileri ve borsada işlem gören fonların tümü merkezi borsalarda yaygındır.

Çoğu insan, özellikle düzenli olarak kripto ticareti yapmak istiyorsa, merkezi olmayan bir borsadan kaçınmaları daha doğru olur. Bununla birlikte, uzun vadede satın almak ve elde tutmak isteyenler, merkezi olmayan bir borsaya bakmak isteyebilirler.

Bu listede yer alan altcoin borsalarının hepsinin merkezi olmayan borsalar olduğunu unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz