ALPHA Coin Nedir?

ALPHA Coin Alpha Finance Lab. Tarafından geliştirilmiş yerel bir kripto para birimidir. Likidite madenciliğinin mümkün olduğu dijital para birimi aynı zamanda yönetim dijital para birimi olarak kullanılmaya da uygundur. Söz konusu firma Ethereum ve Binance dahil olmak üzere pek çok farklı blok zincirinde kullanıcıların alfa kazanç elde etmesini sağlamaktadır. Platformun temel amacı ise anlaşılacağı üzere merkezi olmayan finans ürünleri üzerinden kullanıcıların alfa kazanç elde edebilmesini sağlamak üzerinedir. Dolayısıyla kendine ait protokolleri ile kullanıcıların basit bir merkezi olmayan finans ekosistemi üretmesine izin veren platform, iki farklı merkezi olmayan finansal ürün ile hizmet vermektedir.

Alpha Lending platform tarafından sunulan ilk ürün olmakla birlikte bunu Alpha Homora takip etti. Kullanıcılar herhangi bir krediyi finanse edebilmek adına kripto para cüzdanları ile ödül elde etmek amacıyla kripto paraları kilitleyebilmektedir. Belirtilmiş olduğu gibi bu kripto para birimi ile kazanç elde etmek adına kullanılabilecek diğer iki yöntem ise kripto para yönetimi ve madenciliğidir. Diğer platformlardan Alpha Finance Lab. Platformunu ayıran en temel özellik ise platformun sadece talep üzerine çalışmıyor olmasıdır. Karşılanmamış ihtiyaçları da aktif olarak araştıran platform, kullanıcılarına kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Son olarak Alpha Homora ismiyle tanıtılan merkezi olmayan finans ürünün yeni sürümünde ise ilk kez Cream Finance adı verilen teminatsız borçlanabilme protokolü oluşturulması hedeflenmektedir.

ALPHA Coin Geleceği

ALPHA Coin, henüz piyasalarda işlem gören çok yeni bir kripto para birimi olduğundan geniş çaplı bir değerlendirme yapmak doğru olmayacaktır. Buna karşın özellikle platform tarafından geliştirilen merkezi olmayan finans ürünlerinin güncellenerek yeni gelişmeleri kripto para borsalarına sunuyor olması hayli dikkat çekicidir. Aynı zamanda yakın bir geçmişte platform, %400 oranında bir yükseliş gerçekleştirdi. Platform Tayland’ın en büyük finansal kuruluşlarından biri olan CoinGecko ile kurduğu bu etkileşim ile yüksek düzeyde ilgi gören bu dijital para biriminin nasıl bir yörünge çizeceği ise merak konusudur. 3 Kasım 2020 tarihinde borsada dibi gören para biriminin yakın bir zamanda tekrardan yükselişe geçtiği de son olarak belirtilmelidir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  YFI Coin Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz