Almanya’da İş Kurmak Nasıl Olur? Yatırımcı Vizesi Nasıl Alınır?

almanya'da iş kurmak
almanya'da iş kurmak

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Almanya’da iş kurmak, ülkemizde yaşayan kişiler için hem yatırım fikri hem de gelir kaynağı olabilmektedir. Çok çeşitli iş kurma fikri ortaya sunulmaktadır. Kişiler imkanlar dahilinde her türlü iş kurma şansına sahip olabilmektedirler. Artık neredeyse tüm ülke vatandaşları, kendilerini daha çok geliştirip daha fazla kazanç elde edebilecekleri şehir ya da ülkelerde sermayelerini değerlendirmektedirler. Dolayısı ile gerekli şartlar sağlandığı taktirde Almanya’da iş kurmak fikri de kulağa çok hoş gelmektedir. İş kurabilmek için kişilerin öncelikle yeterli sermayeye ve tecrübeye hatta kapsamlı bilgiye sahip olmaları gerekecektir. Ancak bunlar tek başına yurt dışında iş kurmak için yeterli olmayacaktır. Kişilerin farklı bir ülkede iş kurmaları için, o ülkenin standartlarına ve şartlarına da uyum sağlamaları gerekecektir. Dolayısı ile Almanya’da iş kurmak fikri, uzun bir sürece dönüşebilmektedir.

  • İş Kurmak için Kredi Veren Bankalar 2020 İçeriğe Git
  • İş Kurmak İstiyorum ama Hiç Param Yok! İçeriğe Git
  • ABD de İş Kurmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler İçeriğe Git
  • Başarılı Bir İş Kurmak için Yapılması Gerekenler Nelerdir? İçeriğe Git
  • İş Kurmak için Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? İçeriğe Git

Almanya Yatırımcı Vizesi

Almanya yatırımcı vizesi, ülkesinde yatırım yapmak ya da iş kurmak isteyen kişilere verilen bir vize türüdür. Kişilerin özellikle de yatırımcıların Almanya gibi bir ülkede yatırımlarını değerlendirebilmeleri için bu vizeye ihtiyaçları olacaktır. Almanya ve Türkiye ticari açıdan oldukça birbirlerine bağlıdırlar. Bu neticede ülkemiz vatandaşları sermayelerini daha çok Almanya içerisinde değerlendirmek istemektedirler. Kişiler belirli bir meslek dalında uzmanlaşmışlar ise ve bu mesleği Almanya gibi ekonomisi güçlü bir yerde yapmak istiyorlar ise, mutlaka Almanya yatırımcı vizesi almak durumunda kalacaklardır. Bu vize ile birlikte, kişiler oturum izni de alabilecekleri için yatırımları oldukça doğru değerlendirilmiş sayılacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir: İngiltere’de İş Kurmak İstiyorum İngiltere İş İmkanları

Göz Atabilirsiniz;

Almanya’da Yatırımcı Vizesi İçin Gerekenler

Almanya’da yatırımcı vizesi için gerekenler arasında eski zamanlarda 250 bin Euro yatırma şartı ve en az beş kişi çalıştırma şartı bulunmaktaydı. Ancak bu şart 2012 yılında tamamen ortadan kaldırılmıştır. Kişilerin artık bu vize için yapmaları gereken daha kolay gereklilikler kalmıştır. Yatırımlarını yapabilmek için vize almak isteyen kişilerin öncelikle başvuru formu, pasaport, vesikalık fotoğraf, sertifika, öz geçmiş ve iş planları gibi belgelere ihtiyaçları olacaktır. Bu belgeler dahilinde kişiler yurt dışı yatırım işlemlerinin ilk aşamasını tamamlamış olacaklardır. Almanya’da yatırımcı vizesi için gerekenler arasında yaş durumuna bağlı olarak güvence belgeleri de istenebilmektedir. Bunların yanı sıra tapu belgeleri ve satış sözleşmeleri de gerekli duyulduğu taktirde istenecek belgeler arasına girebilmektedir. Kişilerin bu vizeyi alabilmesi için iş planlarının Almanca olarak hazırlanması da gerekecektir. İşletmenin konsepti ve amacı, işletmenin verileri, kar ve kazanç belgeleri de Almanca olarak hazırlanmalı ve vize almak için gereken belgeler arasına konulmalıdır. Kişiler eğer beli bir yaş sınırının üzerindeyseler, mal varlığı belgeleri gibi kişileri güvence altına alabilecek belgeler vize için gerekli olabilmektedir. Bunların yanı sıra kişiler eğer serbest meslek dalında bir iş planı oluşturmak istiyorlar ise, mesleklerini kanıtlayabilecek bir belgeyi de sunmak durumundadırlar.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz