Almanya’da Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Verir?

Almanyada Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Verir?
Almanya'da Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Verir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Bankalar genellikle kredi verdikleri zaman faizle işlem yapmaktadırlar. Almanya’da olan Türk bankaları da sizlere uygun faiz oranları ile kredi ihtiyaçlarınızı karşılamaktadırlar. Almanya’da hangi bankalar faizsiz kredi verir diye merak ediyorsanız da bu bankaların sadece İslami şartlara göre kredi veren katılım bankaları olduğunu söylemek istiyoruz. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi gibi kredi başvuruları yapacaksanız ve bu kredilerde faizsiz bankacılık işlemlerinden yararlanmak istiyorsanız Kuveyt Türk Katılım Bankası üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: 

  1. Almanya’da Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?
  2. Almanya’nın Kredi Notu S&P’ye Göre; AAA

  3. Almanya’daki Türkiye Bankalarının BLZ Kodları Nelerdir?

  4. Almanya’da Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Almanya

Özellikle gurbetçi vatandaşlarımız nakit ihtiyaçları oldukları zaman Türk bankalarından kredi başvurusu yapmak isterler. Almanya’da Türk bankası olarak pek çok bankayı görebiliriz. Ama bu bankalardan bir tanesi katılım bankası olan Kuveyt Türk Bankası sadece faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Diğer bankalar Ziraat Bankası, Garanti BBVA, Halkbank, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası müşterilerine faizle krediler vermektedir.

Kuveyt Türk bankasının verdiği ihtiyaç, konut ve taşıt kredilerindeki faizsiz bankacılık anlayışı tamamen İslami şartlara uygun bir anlayıştır. Yani siz kredi aldığınızda faiz ödemezsiniz. Banka bu işlemi faiz yerine değil kar payı ile yapmaktadır. Bu sebeple bu bankalardaki aldığınız tüm krediler helal kredi olarak müşterilere verilmektedir. Helal kredi alabilmeniz içinde banka şartlarına uygun müşteri olmanız gerekiyor. Ziraat Bankası gibi kamu bankalarının Almanya ve Türkiye’de faizsiz olarak kredi verdiğini söyleyemeyiz.

Almanya Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar

Gurbette yaşayan vatandaşlarımız için özel olarak hazırlanan kredilerden birisi de gurbetçi kredileridir. Bu kredileri isterseniz Almanya’da isterseniz Türkiye’de kullanabilirsiniz. Yalnız bu kredileri aldığınızda banka size o günkü faiz kurunu uygulayacaktır. Genel olarak uygun faizlerle kredi almak istiyorsanız kamu bankası olan Ziraat Bankası üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası faizsiz kredi vermiyor ama en uygun faizle işlem yaparak müşterilerin yüzünü güldürmektedir. Ama eğer dinimiz üzerinde faizin haram olduğunu düşünüyorsanız ve bu tarz kredilerle ihtiyacınızı gidermek istemiyorsanız Kuveyt Türk Katılım Bankası üzerinden kar payı oranı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Almanya’da tek şubesi bulunan Kuveyt Türk Katılım Bankası telefon numarası +49 621 72 73 85 0 üzerinden iletişime geçebilir ve kredi kampanyaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Kredi alabilmeniz için çok iyi bir banka müşterisi olmanız ve kredi sicilinizde hiçbir problem olmaması gerekiyor.

Göz Atabilirsiniz:

  1. Almanya’da Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?
  2. Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0 Hakkında İlgi Çekici Bilgiler
  3. Banka kodu BLZ Nedir? Nasıl Kullanılır?
  4. Banka Kiralık Kasa Ücretleri -2020 Güncel Fiyatları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz