Almanya’da Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Almanyada Faizsiz Kredi Veren Bankalar
Almanyada Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Almanya’da Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Almanya’da Faizsiz krediyi geçelim, normal krediyi almak bile oldukça zordur. Bu konuda Faizsiz krediyi almak istiyorsanız eğer, Almanya’da varlığını sürdüren bankaların araştırması içerisine girmenizi önermekteyiz. Bu konuda ön plana çıkan banka ise, Kuveyt Türk’tür. Almanya’da varlığını sürdüren Kuveyt Türk, o bölgede yer alan bankalar arasında ilk ve tek faizsiz krediyi veren bankadır. Bu banka ile iletişime geçebilir ve faizsiz kredi çekebilirsiniz.

Okumanızda fayda var: Almanya’da Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Almaya’da Faizsiz Kredi Alma Şartları

Kuveyt Türk bu imkanı, sadece Almanya’da yaşayan gurbetçilerimize ve müslümanlara sağlamaktadır. Kredi çekmek için aranan şartlar, normal bankaların istediği koşullar ile aynı özelliktedir. Yani düzenli bir gelir ve yüksek kredi notu. Bu hususları başarılı bir şekilde geçerseniz, Kuveyt Türk’ün sunmuş olduğu yüzde sıfır faizli kredileri alabilirsiniz. Kuveyt Türk bu kapsamda Almanya’da Faizsiz Ev (Konut) Kredisi ve İhtiyaç Kredisi kolaylığı sunmaktadır. Almanya’da yaşayan Türk ve Müslümanlar için, bulunmaz bir fırsat diyebiliriz.

Göz Atabilirsiniz: Almanya’da Faizsiz Kredi Alma Şartları Nedir?

Almanya'da Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Hangi Bankalar Almanya’da Faizsiz Kredi Verir?

Bu konuda bir çok banka bu girişimi yapmış fakat henüz bir netlik kazanmamıştı. Almanya’da faizsiz kredi imkanını veren tek banka, Kuveyt Türk’tür. Almanya Akbank Faizsiz Kredi ve Almanya Denizbank Faizsiz Kredi gibi kavramları araştırıyorsanız eğer, bunlarla ilgili bir sonuç bulmada pek başarılı olamayabilirsiniz. Çünkü bu iki banka da, Almanya üzerinde sıfır faizli kampanyayı başlatmış fakat ilerleme kaydedememiştir. Eğer sizler Almanya’da gurbetçi olarak yaşıyorsanız ve müslüman kökenliyseniz, Almanya Kuveyt Türk Faizsiz Kredi kampanyasına katılabilir ve derin bir nefes alabilirsiniz. Buna ek olarak söylemek isteriz ki, Almanya’dan alacağınız sıfır faizli kredide, ödeme seçenekleri oldukça esnektir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Alma Yaşı Kaçtır?

Dikkatinizi Çekebilir: Almanyada Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Verir?

Faizsiz Kredi Nedir?

Günümüzde insan ihtiyaçlarının sınırsız olması, bir takım nakit gereksinimlerini de beraberinde getirmiştir. Bankaların bu konuda pratik çözümler sunması da, bireylere sunulmuş olan bir ayrıcalık olarak varlığını sürdürmektedir. Bankalar bazı şartlar altında bireylere nakit ihtiyacı için kredi vermektedir. Verilen kredilerde faiz uygulanır ve faiz ile beraber, geri ödeme tarihi ve tutarı belirlenir. Faiz demek bankaların verdiği borç para için koyduğu komisyon tutarıdır. Faizsiz kredi ise, çekilen kredinin hiçbir şekilde faiz uygulanmamış halidir. Bu durumda devlet destekli krediler ön plana çıkıyor. Örnek olarak tarım kredisi ve KOSGEB Girişimci Kredilerini verebiliriz.


3 YORUMLAR

 1. Selamün Aleyküm ama bu yazdığınız yazıya inanıyormusunuz . Almanya’daki KT BANKA ÖZellikle gittim ve çok büyük hayal kırıklığına uğradım. KT BANK zengin Müslümanlara hitap eden bir bankadır Ve Almanyadaki faizli bankalardan şartları dahada ağırdır bunu tartışabiliriz ama öyle

  • Merhaba Ahmet Bey,

   Bu yazımız geçen senenin şartlarına göre hazırlanmıştır farklılıklar olabilir. Güncel bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederiz. En kısa sürede yeni bilgilerle bu yazıyı güncelleyeceğiz.

   İyi günler.

   • Kuveyt Türk bu imkanı, sadece Almanya’da yaşayan gurbetçilerimize ve müslümanlara sağlamaktadır. Kredi çekmek için aranan şartlar, normal bankaların istediği koşullar ile aynı özelliktedir. Yani düzenli bir gelir ve yüksek kredi notu. Merhaba geçen sene en son yazmıştım benim demek istediğim tamda bu yani Almanya’da ki faizli bankacılıkla aynı değil ortalama 200000 Euro değerindeki bir ev için ortalama 60000 Euro (tapu masrafları v.b) cebinizde olması gerekiyor ve
    Ara ödeme kabul etmiyorsunuz en son durum buydu şimdi bir değişiklik oldumu bunu öğrenmek istiyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz