Almanya’da Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Almanyada Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?
Almanyada Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın en çok merak ettiği konulardan birisi faizsiz kredi olmuştur. Faizsiz kredi başvurusu yapmak isteyen ve Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarımız bu kredileri hangi bankalardan aldığını araştırmaktadır. Almanya’da gurbetçi olarak yaşayan vatandaşlarımıza bankalar gurbetçi kredisi adında krediler vermektedir. Bu gurbetçi kredileri bankaların kendilerine özel olarak belirlediği faizlerle müşterilere sunulmaktadır. Her vatandaşın ihtiyacı olduğu gibi gurbette yaşayan vatandaşlarımızın da ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlarımızda akıllara ilk olarak bankalar geliyor. Ama bankaların verdikleri faizler yüzünden bazı kişiler kredi başvurularını yapmakta çekinmektedir. Özellikle İslam dininde faizin haram olduğunu düşünen kişiler bu bankalardan başvuru yapmıyorlardır. Bu sebeple yazımızda sizlere Almanya’da faizsiz kredi nasıl alınır bunun bilgisini vereceğiz.

Dikkatinizi Çekebilir: 

  1. Faizsiz Ev Kredisi Almanya
  2. Almanya’da Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Verir?
  3. Almanya’da Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Nedir?

Bankalardan bir kredi ürünü aldığınız zaman size bu verdikleri paranın üzerine faiz koyarak işlem yaparlar. Şu an için hem Türkiye’de hem de Almanya’da faizsiz kredi veren banka yoktur. Yani bir ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi veya konut kredisi alırsanız bu kredileri faizsiz olarak ödeme imkanınız yoktur. Daha önceki yıllarda bazı emeklilere bu işlem yapılıyordu ama yükselen faizlerden ötürü artık bu işlemlerin olmadığını söyleyebiliriz.

Fakat bazı katılım bankaları müşterilerine İslami şartlara yani dini şartlara göre kredi kullandırmaktadırlar. Bu bankalar faiz yerine müşterilerine kar payı uygularlar ve faizin haram olduğu dinimize göre sizlerin ihtiyaçlarını karşılarlar. Almanya’da bu bankalardan olan Kuveyt Türk Katılım Bankası üzerinden faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmadan önce kredi şartlarına uygun müşteri olup olmadığınızı öğrenmeniz gerekiyor.

Faizsiz Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Faizsiz yani kar payı ile sadece Kuveyt Türk Katılım Bankası üzerinden kredi alabilirsiniz. Bu bankadan kredi alacaksanız 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. TC vatandaşı olmanız ve kredi siciliniz ile kredi notunuzun da iyi seviyede olması gerekiyor. Düzenli olarak bir gelirinizin olmasını da isteyen bu banka kredi vermek için biraz ağır şartlar barındırmaktadır. Eğer şartlara uygunsanız bu bankadan ihtiyacınız için İhtiyaç Finansman Kredisi, konut alımınız için Konut Finansman Kredisi, araç alımlarınız için Taşıt Finansman Kredisi alabilirsiniz. Başvuru sadece banka şubesinden yapılmaktadır. Banka sadece Mannheim’de bulunmaktadır.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için Almanya’da Faizsiz Kredi Alma Şartları Nedir? başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Almanya’da Kredi Veren Diğer Bankalar

Eğer sizde Almanya’da yaşamınızı sürdürüyorsanız Türk bankalarından kredi başvurusu yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi ve konut kredisi ağırlıklı kredi veren bankalar sizlere uygun faizlerle işlem yapacaklardır. Her bankadan kredi alabilmeniz için en az 1 yıldır aynı yerde çalışıyor olmanız ve kredi notunuzun da yüksek olması gerekiyor. Almanya’daki kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız www.meineschufa.de adresinden işlem yapabilirsiniz. Bu şekilde kredi notunuzu öğrenip Türk bankalarına başvuru yapabilirsiniz. Kuveyt Türk Bankası haricinde Ziraat Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, Garanti Bankası gibi bankalardan da istediğiniz ihtiyaç için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankalardan aldığınız krediler bankaların o anki uyguladığı faizle sizlere verilecektir.

  1. Almanya’daki Türkiye Bankalarının BLZ Kodları Nelerdir?
  2. Banka kodu BLZ Nedir? Nasıl Kullanılır?
  3. En Sade Haliyle Forex Piyasası Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz