Almanya’da Faizsiz Kredi Alma Şartları Nedir?

Almanyada Faizsiz Kredi Alma Şartları Nedir?
Almanyada Faizsiz Kredi Alma Şartları Nedir?

Almanya’da faizsiz kredi başvurusu yapacaksanız bazı şartlara uygun müşteri olmanız da gerekiyor. Almanya’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız bankalardan kredi almak istediklerinde Türk bankalarının faizli veya faizsiz kredi vermesini incelemektedirler. Ziraat Bankası, Halkbank, İş Bankası gibi Türk bankaları kredi verirken kendi faiz oranları ile işlem yapmaktadırlar. Ama KT Bank yani Türkiye’deki adıyla Kuveyt Türk Katılım Bankası islami şartlara göre bankacılık işlemi yapan bir banka olduğu için bu bankadan alacağınız tüm krediler faizsiz olarak verilmektedir. Faizsiz kredi almak için bu banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. KT Bank diye adlandırılan bu banka Mannheim’de bulunmaktadır. Şimdi sizlere bankaya gitmeden önce Almanya’da faizsiz kredi alma şartları nelerdir bunlardan bahsedelim.

Dikkatinizi Çekebilir: 

  1. Faizsiz Ev Kredisi Almanya
  2. Almanya’da Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?
  3. Almanya’da Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Verir?
  4. Almanya’da Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Alma Şartları

Türkiye’de olduğu gibi Almanya’da kredi alacağınız zaman bazı sorgulamalara gireceksiniz. KT Bank kredi başvurusu yapmak istiyorsanız banka şubesine evraklarınız ile gitmeniz gerekiyor. Kimlik bilgileriniz, çalışma evraklarınız, oturma izinleriniz ve oturduğunuz evin ikametgah belgeleri ile birlikte banka şubesine gidip ihtiyacınız olan kredilere başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru yapmak için 18 yaşından büyük olmanız, kredi notunuzun iyi olması (hem TR, hem ALM) kredi sicilinizde sorun olmaması, daha önce Almanya’da en az bir kredi kartı kullanmış olmalı, düzenli bir gelirinizin olması, evli iseniz eşinizin çalışma durumu ve kredi sicili de önemli olacaktır. Ayrıca Almanya’da kredi başvuruları için finansal şirketler mevcuttur. Bu şirketler sizin tüm kredi çalışmalarınızı takip ederek, sizi uygun bankaya yönlendirmektedir. Bu şirketlere başvuru yaparak da faizsiz kredi talebinizi yerinize getirebilirsiniz.

Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk faizsiz kredi olarak taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi vermektedir. Özellikle faizsiz ev kredisi almak isteyen gurbetçilerimiz bu kredileri alabilirler. KT Bank faizsiz olarak yaptığı bankacılık işlemlerinde verdiği kredilerden kar payı almaktadır. Bu kar payı oranı aldığınız krediye göre değişir ve ayrıca sizin sicilinize göre belli olur. Aynı faizli kredilerde olduğu gibi aylık taksitlerinize yansıtılarak sizi üzmeden aylık ödemeniz sağlanmaktadır. Eğer tüm şartlara uygunsanız banka şubesine direk giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. KT Bank ayrıca müşterilerine faizsiz kredi kartı veren bir bankadır. Faizsiz olarak işlem yapacağınız Almanya’daki tek banka olan Kuveyt Türk Bankası, sizlere özel kredi kampanyaları yapan da bir bankadır.

KT Bank Telefon Numarası: +49 621 72 73 85 0

Beteiligungsbank A.G.
U1, 9 68161 Mannheim

Daha detaylı bilgi almak için Almanya’da Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

  1. Almanya’nın Kredi Notu S&P’ye Göre; AAA
  2. Almanya’daki Türkiye Bankalarının BLZ Kodları Nelerdir?
  3. Banka kodu BLZ Nedir? Nasıl Kullanılır?
  4. En Sade Haliyle Forex Piyasası Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz