2021 Alışveriş Kredisi Veren Bankalar

alisveris kredisi veren bankalar hangileridir
alisveris kredisi veren bankalar sartlari

Alışveriş yapmak için kredi veren bankalar kredi kartı taksitlerindeki düşüşlerden dolayı alışveriş yapmaktan çekinen müşterilerine özel kredi sunmaktadır. Alışveriş kredisi kredi kartı taksitlendirme seçeneklerinin düşürülmesinden kaynaklı tüketimin azalmasının önüne geçmek için alternatif olarak üretilmiştir.

Alışveriş Kredisi Nedir?

Alışveriş yapmak için kredi ihtiyaç kredisinin alternatifi olarak üretilmiş ve son zamanlarda hem bankaların hem de e-ticaret sitelerinin belirttiği bir kredidir. Kredi kartı taksitlerinin düşürülmesinden kaynaklı olarak bireylerin alışveriş alışkanlıklarında değişiklik meydana gelmiştir. Yüksek fiyatlı ürünlere birden çok fazla nakit para yatırmak istemeyen bireyler alışverişlerini kısıtlama yöntemine gitmişlerdir. Alışveriş kredisinin en büyük avantajı gelir belgesi, sigorta ve tahsil ücreti gibi belgelerin talep edilmemesidir. Ancak verilecek olan kredinin onayı bireyin kredi notuna bağlıdır.

Alışveriş Kredisi Veren Bankalar Başvuru Şartları

Alışveriş kredisi alma şartları son derece azdır. Bireylerin kolaylıkla alıp kullanabilecekleri bir kredi olan alışveriş kredisi için sadece kimlik bilgileri ile başvuru yapmak yeterlidir. Ekstra herhangi bir belgeye gereksinim duyulmadan alışveriş kredisi kolaylıkla alınabilmektedir.  Krediye sahip olmak için diğer kredi başvurularında gerekli olan sigorta zorunluluğu bulunmamaktadır. Bankanın kredi vereceği müşterinin kişisel bilgilerine sahip olması yeterlidir. Kredinin kabul edilmesi bireyin kredi notuna bağlı olarak gerçekleşmektedir. Kişisel bilgiler ile yapılan kredi başvurularının onaylanması bankanın kredi notunu değerlendirmesi sonucu gerçekleşmektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Tarımsal Kredili Mevduat Hesabı

Göz Atabilirsiniz;

Alışveriş Kredisi İmkânı Sunan Bankalar

Alışveriş kredisi veren bankalar genellikle e-ticaret siteleri ile anlaşmalı olarak kredi vermektedirler. Kredi veren bankalar ve kredi özellikleri şu şekildedir:

  • Garanti BBVA, Genpa, Media Markt ve N11 sitelerinde geçerli olmak üzere 3 ila 60 ay arası vade seçeneği ile 750 liradan 15.000 liraya kadar kredi sağlamaktadır.
  • Aktif Bank, anlaşmaları bayilerde 500 lira ile 30.000 lira arası krediyi 3- 60 ay vade ile müşterilerine sunmaktadır.
  • İş Bankası 750TL- 15.000TL aralığındaki krediyi GEnpa, EPttAVM ve N11 alışverişleri için sağlamaktadır.
  • Deniz Bank 3- 60 ay vade ile 750- 15.000 TL arası krediyi Hepsiburada’dan yapılacak alışverişlerinde kullanmaları için müşterilerine vermektedir.

Alışveriş Kredisi Veren Bankalarla Anlaşmalı İnternet Siteleri

Alışveriş kredisi ile alışverişi destekleyen e-ticaret siteleri anlaşmalı oldukları bankadan alınan kredi ile alışveriş yapma fırsatı sunar. Alışveriş kredisi kullanılarak alışveriş yapılmasını destekleyen e-ticaret siteleri ve anlaşmalı oldukları bankalar şunlardır:

  • N11 sitesi 50 TL ile 15.000 TL arası alışverişleri İş Bankasından kredi alan müşterilerine 6 aya kadar vade seçeneği ile vermektedir. Akbank ile anlaşmalı alışverişlerde 1.000 TL ile 15.000 TL arası, Garanti BBVA’ile 750 TL ile 15.000 TL arası alışveriş yapma imkânı sunar.
  • Genpa; Yapı Kredi, İş Bankası, Akbank ve Garanti BBVA’dan alınan alışveriş kredileri ile alışveriş yapılmasına izin vermektedir.
  • Hepsiburada, 750 TL ile 15.000 TL arası alışverişleri Deniz Bank’tan alınan kredi ile yapmanızı sağlamaktadır.
  • Media Markt; Yapı Kredi ve Garanti BBVA bankalarından alınana alışveriş kredileri ile cep telefonu ve bilgisayar ürünlerinde 3- 12 ay, tablet alışverişlerinde 3- 6 ay ve diğer tüm kategoriler için 3 ila 60 ay arası vade imkânı sunmaktadır ve maksimum 15.000 TL alışveriş hakkı tanımaktadır.
  • Epttavm.com sitesi İş Bankası ile anlaşmalıdır ve 2- 60 ay arası vade seçeneğini 750 TL ila 15.000 TL arası alışverişlerinde sağlamaktadır.
  • Teknosa.com adresi üzerinden alışveriş kredisi kullanmanıza izin veren Teknosa, sadece Yapı Kredi bankası ile anlaşmalıdır. 500 TL ila 15.000 TL arası yapılan alışverişlere 60 aya varan vade seçeneği sunmaktadır.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  HSBC Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz