ALGO Coin Nedir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

ALGO Coin İlk kez Binance’de IEO aracılılığıyla dağıtıma sunuldu. Bu kapsamda Token, kısa süre içerisinde yüksek ilgi görmesine karşın, kripto para uzmanları tarafından yapılan yorumlar bağlamında kısmi bir düşüşe geçti ve günümüzde ilk çıkış yaptığı dönemden çok da uzak da değil. Algorand platformunun oluşturduğu kripto para birimi olan Algorand Coin, son derece güvenli bir PPoS blok zinciridir. Hereksin kullanımına açık olmakla birlikte aynı zamanda ölçeklendirilebilir bir özelliğe de sahip olan platform, açık kaynaklı ve özel izin gerektirmiyor. Platformun temel amacı ise herkesin herhangi bir güvenlik endişesi duymadan ağa katılım gösterebilmesi üzerinedir.

Dünyanın en güvenilir ve başarılı yatırım şirketlerinden biri olan Union Square Ventures tarafından Algorand blok zincirine yapılan yatırımlar sonucunda fon da 4 milyon Dolar kadar tohum toplanmıştır. Pek çok finansal kuruluş tarafından desteklenen platform temel amaç bakımından blok zincir paradigmasının geliştirilmesi üzerine faaliyet yürütmektedir.  Platform rastgelelik yöntemini kullanarak yüksek düzeyde güvenirlik elde etmek amacındadır. Pek çok kripto para uzmanı tarafından blok zincirin son seviyesi olarak tanımlanan Algorand, Bitcoin’e alternatif olarak görülmektedir. Bu kapsamda özellikte BTC’nin yaşadığı en temel sorunlar olan hesaplama verimsizliği ve madencilik gibi temel sorunlara çözüm önerisi sunan platformun kendine ait bir ekosistemi bulunduğu da belirtilmelidir.

ALGO Coin Geleceği

ALGO Coin, arkasında bulunan finans gücü ve yatırımcı desteği ile yakın bir zamanda önemli bir yere sahip olabilir. ÖZellikel blok zincir üzerinde gösterdiği etki piyasa yorumcuları tarafından olumlu karşılanıyor olmasının yanı sıra platform aracılığıyla sunulan yüksek güvenlik de oldukça etkileyici bir konumdadır. Henüz beklentileri karşılayarak kendini tam olarak kanıtlayamamış olan Agorand Coin, yakın bir zamanda başlangıç aşamasında elde ettiği yükselişe geçmeye son derece adaydır. Dolayısıyla yatırımcıların yüksek düzeyde önem vererek işlem gerçekleştirdiği bu kripto para biriminin yakın gelecekte önemli etki ile kripto borsalarında yer alacağı tahmin edilmektedir. Sağladığı avantajlar, yüksek düzeyde güvenlik ve arkasında duran finansal güç ile yatırım gücü sebebiyle bu kripto para birimi şu an bulunduğu durumdan çok daha fazlasını hak etmektedir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz