Albaraka Türk Kredi Kartı Başvurusu

Ülkemizde faaliyet gösteren katılım bankaları arasında Albaraka Türk’ün yeri oldukça ayrıdır zira söz konusu katılım bankacılığı faaliyetlerini Kuveyt Türk Katılım Bankası ile birlikte ülkemize ilk getiren bankalardan birisidir. Yıllardır faizsiz bankacılık prensibiyle yoluna devam eden Albaraka Türk, kredi kartı kullanmak isteyen tüketiciler için çeşitli ürünler sunmakta ve bu ürünlerin kullanımı için oldukça düşük kar payı oranları almaktadır. Vade farksız taksit imkanı, world üyesi iş yerlerinden daha fazla World Puan kazanma olanağı bunlardan yalnızca birkaçıdır.

Albaraka Türk Kredi Kartı Almak için Gerekenler

Albaraka Türk aracılığıyla kredi kartı edinecek tüketicilerin bilmesi gereken en önemli şart düzenli bir gelirin olmasıdır. Katılım Bankacılığı aşırı borçlanmanın ve harcamanın faydalanabileceği en iyi alan değildir ve bu nedenle sağlanan kredi kartlarının limitleri genellikle düşük tutulur. Dolayısıyla her tüketicinin gelir belgesi ibraz etmesi ve geliriyle doğru orantılı olacak şekilde kredi kartı edinmesi gerekir. Gelir belgesi beyan edemeyen ev hanımları, öğrenciler vb. kredi kartı çıkartırken kefil ya da garantör gösterebilir. Serbest meslek erbapları ise vergi levhası ile başvuru yapma imkanına ya da kurumsal kredi kartı edinme olanağına sahiptir. Kurumsal kredi kartları, her zaman için bireysel kredi kartlarından çok daha yüksek limitle tahsis edilir.

Başvuru Kanalları

Albaraka Türk, dijital reformları geçtiğimiz dönemlerde bankacılık faaliyetlerine entegre etmeye başlamıştır ve bu kapsamda ilk adımı web sitesi arayüzünü değiştirerek atmıştır. Kısa süre içerisinde mobil şube, internet şube ve başvuru portalı için de çeşitli geliştirmeler yapan Albaraka Türk’ün dijital reformu halen devam etmektedir ve bu nedenle kredi kartı başvurusu iletecek tüketicilerin yararlanabileceği başvuru kanalları da şimdilik sınırlıdır. Her ne kadar sınırlı başvuru kanalı barındırsa da her müşterisiyle ayrı ayrı ilgilenen ve gereksiz formalitelerden kaçınan Albaraka, en kısa sürede kredi kartı edinmek için başvurulabilecek bankalar arasındaki yerini korumaktadır.

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu

Albaraka Türk, tüketicilere World Platinum, World Gold, World Klasik ve World Sanal kart olmak üzere 4 farklı alternatif sunmaktadır. Bunlar arasından yalnızca Sanal kart internet ya da mobil şube üzerinden anında oluşturulabilirken World Platinum, World Gold ya da World Klasik kredi kartı için internetten başvuru yapılabilir. Albaraka World özellikli kredi kartlarından herhangi birisine başvuru iletecek tüketiciler www.albarakaworldcard.com sitesine giriş yaptıktan sonra kredi kartı başvurusu bağlantısını takip ederek kendisinen istenen bilgileri doldurabilir ve başvurusunu tamamlayabilir. Kredi kartı başvuruları oldukça kısa süre içerisinde tüketicinin başvuruda belirttiği GSM numarasına iletilmektedir.

SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Albaraka Türk aracılığıyla şimdilik SMS ile kredi kartı başvurusu iletilememektedir. İlerleyen zamanlarda konuyla ilgili çeşitli yeniliklerin yapılacaktır.

Telefon Bankacılığı ile Kredi Kartı Başvurusu

Çağrı merkezindeki yoğunluğu azaltmak adına Albaraka Türk, tüketicileri internetten ya da Albaraka Türk şubeleri üzerinden kredi kartı başvurusu yapmaya yöneltmektedir. Bu nedenle telefon bankacılığı üzerinden yalnızca kredi kartlarıyla ilgili bilgi alınabilmekte, kredi kartı başvurusu yapılamamaktadır.

Şubeden Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvurusunu şubeler aracılığıyla yapacak tüketicilerin en yakın Albaraka Türk şubesine gitmesi nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve adına kesilmiş sabit fatura ile başvuru formunu doldurması gerekir. Başvuru talebi kısa süre içerisinde sonuçlanacak ve tüketicinin başvuru sırasında belirttiği GSM numarasına bildirilecektir.

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

Albaraka Türk’e kredi kartı başvurusu ileten tüketiciler kredi kartı başvurularının ne durumda olduğunu, kuryeye teslim edilip edilmediğini öğrenmek için 0 850 222 5 666 numaralı çağrı merkeziyle iletişim kurabilir. Bağlanılan müşteri temsilcisi kart başvurusunun durumu ve kurye bilgilerine aynı ekrandan erişebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir