Albaraka Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

albaraka bankamatikte param kaldi
albaraka bankamatikte param sikisti

Albaraka bankamatik cihazları her gün yüzlerce işlem ile uğraşmakta ve bu yüzden bazen düzgün çalışmayıp müşterinin parasını veya kartını yutabilmektedir. Albaraka bankamatiklerine parası veya kartı sıkışan müşteriler sakin kalıp müşteri hizmetlerine veya şubelere durumu bildirdiklerinde durumu maddi zarara uğramadan halledebilirler. Albaraka bankamatikte param kaldı şikayetiniz için detaylar yazımızda.

Albaraka Bankamatikte Param Kaldı, Sebebi Nedir?

Bankamatiğe para sıkışması iki durumda gerçekleşir. Birincisi bankamatiğe para yatırırken para sıkışmasıdır. Müşteri belli bir miktarı ATM’nin para haznesine yerleştirdikten sonra para hesaba yatmadığı halde gri de verilmez. Diğer para sıkışması durumu ise para çekerken gerçekleşir. Para çekilirken, çekilen miktar hesaptan kesilmesine rağmen ATM’den çıkmaz ve müşterinin eline ulaşmaz.

Göz atabilirsiniz: Albaraka Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

Bankamatikte Para Neden Sıkışıyor?

Bankamatiklerin para yutma nedenleri teknik nedenler ve yazılımsal nedenlerdir. Aşırı sıcak ve soğukta iyi çalışamayan bankamatik cihazları para yutabilmektedir. Bunun yanında yazılımı düzgün ayarlanmamış bankamatikler, müşterinin işlemi uzun sürdüğünde parayı geri vermemektedirler. Bazı ATM’lerin teknik parçalarının ve işlemcilerinin değiştirilmemesi sonucunda da para yutma olayı yaşanır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Alternatifbank Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Bankamatik Tarafından Yutulan Parayı Almanın Yolları

Sıkışan parayı almak için ilk önce birkaç dakika beklenmelidir. Bankamatikler çoğu zaman fazla yavaş çalıştıkları için parayı iade etmezler. Eğer bankamatik terk edilirse birkaç dakika parayı verecek olan bankamatik, paranın başkasının eline geçmesine neden olabilir. Beklenmesine rağmen para halen alınamıyorsa veya hesaba yatmamışsa Albaraka müşteri hizmetleri aranmalıdır. Albaraka müşteri hizmetleri numarası 444 5 666’dır. Bu numaranın yerine 0850 222 5 666’da aranabilir. Numara arandıktan sonra iki seçenek bulunmaktadır ki bunlar müşteri hizmetlerine bağlanmak veya telesekreter menüsünü kullanmaktır.

Telesekreter menüsünü kullanarak bankayı para sıkışması hakkında bilgilendirmek için 1 tuşlanarak kayıp çalıntı kart ve şüpheli işlemler menüsüne gitmek yeterlidir. Müşteri temsilcisine direk bağlanarak bu işlemi daha kolay bir şekilde yapmak için 0 tuşlanmalıdır. Bu işlemler yapılmadan önce müşterinin kendini T.C. kimlik numarası veya kart numarası ile sisteme tanıtması gerekir. Müşteri temsilcisi ile yapılacak görüşmede işlemin saat kaçta yapıldığı, hangi bankamatiğin kullanıldığı, bankamatiğin hangi şubeye bağlı olduğu, hangi işlemin yapıldığı ve ne kadar para yatırıldığı bilgileri verilmelidir. Bunun yanında diğer kişisel bilgiler de istenebilmektedir. Müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmek, özellikle işlemin şubenin kapalı olduğu akşam saatlerinde yapılması durumunda kullanışlı olmaktadır.

Göz Atabilirsiniz;

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Akbank Bankamatikte Param Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Albaraka Şubelerinin Çalışma Saatleri Nedir?

Albaraka şubelerinin çalışma saatleri içerisinde işlem yapılıyorsa müşteri iletişim merkezini aradıktan sonra bir de şubeye giderek bilgilendirme yapmak sürecin işleyişini kolaylaştıracaktır. Albaraka şubeleri 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İşlem 12.30-13.30 arasındaki öğlen arasına denk gelmişse bu aranın bitmesi beklenerek bilgilendirme yapılmalıdır.

Albaraka Bankamatikte Yutulan Parayı Şubelerden Almak

Sıkışan parayı şubelerden istemek, diğer tüm yollar denenip başarısız olduktan sonra denenmelidir. Çağrı merkezi arandıktan sonra müşteri temsilcisiyle yapılan konuşmanın bir kaydı tutulacaktır. Aynı zamanda görevliler ATM’nin kamera kayıtlarına bakarlar. Bu veriler değerlendirildikten sonra müşteriye, ATM’ye yatırmış olduğu paranın geri verilip verilmeyeceği kararlaştırılır. Eğer olumlu sonuç çıkarsa şubelere gidilip para alınabilir. Para yatırılırken hesaba geçmemesi durumu söz konusuysa şubeye gitmeye gerek olmadan para hesaba yatırılır.

Albaraka Bankamatiğinde Kart Sıkışması

Bankamatik tarafından kart yutulması ile karşı karşıya gelen Albaraka müşterisinin yapması gereken, para yutulduğunda yapılması gerekenlerle aynıdır. Her iki durumda da hem Albaraka şubelerine hem de müşteri iletişim merkezine bilgilendirme yapılması çok önemlidir. Bunun yanında kart sahibi, iptal etmiş olduğu bir kartı kullanmadığından da emin olmalıdır. Çünkü iptal edilmiş kartlar bankamatik cihazı tarafından tespit edilmekte ve yutularak imha edilmektedir yani bu durumda kartın yutulması teknik bir sorun değildir.

İlginizi çekebilir: Albaraka Bankamatik Kartı Şifresi Alma

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Anadolubank Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz