Albaraka Altın Alış Satış Fiyatları Kaçtır?

Albaraka Altın Alış Satış Fiyatları
Albaraka Altın Alış Satış Fiyatları

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Albaraka Altın Alış Satış Fiyatları? Albaraka Türk katılım bankası 1984 ‘te kurulmuş olup ,1985 yılında aktif olarak hizmet vermeye başlamıştır. Albaraka Türk katılım bankası Türkiye’ye faizsiz bankacılık anlayışını getiren ilk kurumsal bankalar arasında yer alır. Albaraka Türk katılım bankası, müşterilerine bireysel ve kurumsal finansmanın yanı sıra, finansal kiralama, proje bazlı olarak kar ve zarar ortaklığı gibi çeşitli alanlarda da hizmet vermektedir.

 • Albaraka Türk Katılım Bankası 1.29 Kredi Oranı İçeriğe Git
 • Albaraka İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma İçeriğe Git
 • Albaraka Bankamatik Kartı Şifresi Alma İçeriğe Git
 • Albaraka Bankamatik Kartı Günlük Para Çekme Limiti İçeriğe Git
 • Albaraka Telefon Numarası Güncelleme (değiştirme) Nasıl Yapılır? İçeriğe Git

Diğer bir Katılım bankası olan Kuveyt Türk Bankasının Kuveyt Türk Altın Kart Özellikleri, Avantajları Nelerdir? başlıklı yazımızda anlattığımız Altın kart özelliklerini okuyabilirsiniz.

Albaraka Türk bankası sunmuş olduğu fırsatlar ve yapmış olduğu kampanyalar dahilinde diğer özel banka kuruluşlarından farklılık gösterir. Bu farklılığın müşterilerine sağlamış olduğu bir diğer avantaj ise; Albaraka altın hesabı açma fırsatıyla müşteri kazancını arttırarak, altın yatırımı için tercih edilen bir banka haline gelmiş olmasıdır. Albaraka altın alış satış fiyatları konusunda diğer bankalardan sıyrılarak müşterilerine avantajlı kazanç elde etme fırsatı verir. Albaraka altın alış satış fiyatları açısından müşterilerinden hesap işletim ücreti masrafını almazken, birçok vade imkânı da sağlamaktadır. Albaraka altın hesabı nasıl açılır sorusunun deneyimini kısa sürede yaşayan müşteriler hesaplarındaki altını kısa ya da uzun vadeli olarak yatırımlarından kazanç sağlayabilirler. Sağlanan bu kazanç Albaraka Türk katılım bankası tarafından TMSF Bankacılık Kanunu 63. Maddesi gereği sigorta kapsamına girerek, altınlarınızın çalınma ve kaybolma olasılığını ortadan kaldırır. Altın yatırımı tüketiciler için genellikle en karlı yatırımlardan biri olmuştur. Ancak güncel döviz ve altın kurunda ki düşüşler hemen hemen her yatırımcı için bir risk taşır.

İlgili yazılar;

Uzun ya da kısa vadeli yatırım yapan tüketiciler için banka; Albaraka altın kurundaki hesaplarını güvenceye almak isteyen müşterilerine özel olarak, bu düşüşlerden zarar görmemesi adına Albaraka altın alış satış fiyatlarını kısa süreliğine dondurur. Bu doğrultuda banka müşterilerinin talepleri doğrultusunda altın hesaplarının vadesini kaldırıp, Albaraka altın hesabını bozdurabilirler. Ancak bu durumda Albaraka altın alış fiyatlarını donduran banka başka bir durumda hesaplarınıza müdahalelerde bulunmaz. Bu müdahaleler müşterinin anlık para kaybını önleyerek yatırımından zarar etmesi engellenmiş olur.

Albaraka Altın Alış Satış 2020

Albaraka altın alış satış fiyatları 2020 yılı itibariyle de günlük döviz kuru üzerinden değerlendirilir. Günlük döviz kurunda ki değişiklikler müşterilerin talepleri doğrultusunda esnek hesap özelliği bulunmasından dolayı döviz kurunun yükselmesi veya düşmesi durumunda istedikleri şekilde yatırımlarını arttırıp anında geri çekebilirler. Bu sayede Albaraka altın alış satış fiyatlarını takip ederek en iyi şekilde kazanç sağlayabilirler.

Albaraka Altın Hesabı Açma

Albaraka altın hesabı nasıl açılır sorusunun cevabını merak eden müşterilerine sağladığı avantajlarla diğer bankaların bir adım önüne geçiyor. Albaraka altın hesabı açmak isteyen tüketicilerin; öncelikle 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir. Daha sonra müşteri bulunduğu yere en yakın bir Albaraka şubesine T.C kimlik belgesi ile başvuruda bulunmalıdır. Birkaç dakika içerisinde banka görevlileri müşterinin talep ettiği doğrultuda Albaraka altın hesabı açma işlemi gerçekleştirir. Hesap açma işlemi için Albaraka Türk katılım bankası müşterileri internetten resmi web sayfasına girerek hesaplarını oluşturabilirler.  Açılan altın hesabı ile müşteri kendi isteği doğrultusunda yatırımını, dilediği şekilde mobil cep uygulamalarından, banka ATM’lerinden ve şubelerden görüntüleyip anında Albaraka altın hesabını bozabilir veya başka bir yatırıma anında geçiş sağlayabilir.

Albaraka Altın Hesabı Kâr Payı Hesaplama

Albaraka altın hesabı kâr payı hesaplama sorusunun yanıtını arayan müşterilerine sunmuş olduğu fırsatlarla adından çokça söz ettirmeye devam ediyor.

 • Albaraka Türk katılım bankasının faizsiz finansman sağlayarak elde ettiği kârdan müşterileri de kârlı hesap açarak faydalanma şansına sahiptir.
 • Müşteriler kârlı hesaplarını Türk Lirası, Dolar, Euro ve altın türünden açtırabilirler.
 • Kârlı hesaplarını en az 250 Türk Lirası yatırarak, Dolar ya da Euro olarak başlangıç limitleriyle açtırma şansına sahiptir.
 • Albaraka Türk katılım bankası müşterileri Albaraka altın alış satış vadeli hesaplarını istedikleri şekilde 1 ay, 3 ay 6 ay ya da 1 yıl olarak düzenleyebilirler.
 • Müşterilerin Albaraka altın kuru hesapları 1 yıl ve daha uzun vadeli olduğu zaman, dönemsel kâr payı seçeneğini tercih edebilirler. Bu sayede Altın alış satış fiyatlarından sağladıkları kazanç maksimum olur.
 • Bir diğer avantajlı durum Albaraka altın hesabı kâr payı hesaplama süresini müşterilerin belirleyebileceği serbest (asgari 32, azami 1095 gün) vadeli hesap seçeneğidir.
 • Banka müşterileri Albaraka Türk katılım hesabındaki parayı vade dönemlerinde diledikleri gibi çekebilir. (Müşteri parasını Albaraka Türk’ün özel iznine başvurarak döneminden önce de çekme hakkına sahiptir.)
 • Albaraka Türk bankası uygulanan yasal zorunluluk nedenleriyle müşterilerin kârının brüt kazançları üzerinden gelir vergisi keser.

Albaraka Altın Kuru Neye Göre Değişir?

Tüm dünya üzerinde altın piyasası 7 gün 24 saat sürekli olarak hareket halindedir. Albaraka altın fiyatlarını belirleyen en önemli faktörlerden bazıları; dünyadaki ekonomik dalgalanmaların yanı sıra, güçlü devletlerin ekonomik hareketlerinin sonucuna da bağlılık gösterir. Ülkemizde altın kurunun ani hareketlenmeleri yerel olarak değil, tüm dünyada da aynı anda değişkenlik gösterir. Günlük döviz kurunun hareketliliğine göre değişen Albaraka altın fiyatları müşterilerinin maksimum verimlilikte yatırım yapmalarını amaçlar. Bu değişiklik müşterilerine Albaraka altın fiyatlarını güncel kur üzerinden faizsiz kazanç sağlamasını hedefler.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz