Akıllı Yazar Kasa Pos Nedir? Neden Alınmalıdır?

Akıllı yazar kasa pos nedir neden alınmalıdır
Akıllı yazar kasa pos nedir neden alınmalıdır

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Akıllı yazar kasa pos, bankaların pos cihazı ile yazar kasaların birleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan bir üründür. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte böyle bir cihaz ortaya çıkarılması ve bunun kullanılmaya başlanması ön görülmüştür. Bu cihazlar sayesinde artık yapılan işlemler sonucunda tüm bilgiler Maliye Bakanlığı sistemine anında gönderilmektedir. IP tabanlı olan bu sistem sayesinde herkesin kendine özel bir verileri maliye bakanlığı sisteminde saklanmaktadır. Peki neden akıllı yazar kasa kullanılmalıdır?

Göz atabilirsiniz: Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

  • Hata Kodu 57 Nedir? POS Hata Kodu 57 Nasıl Çözülür? İçeriğe Git
  • SSK Aylık Bildirge Geç Verme Dilekçesi Örneği İçeriğe Git
  • SGK Yurtdışı Borçlanma Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • Börek Bayiliği Veren Firmalar Şartları ve Kazançları İçeriğe Git
  • SGK İşe Giriş Görüntüleme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git

Akıllı Yazar Kasa Pos Neden Alınmalıdır?

Artık hemen hemen tüm insanların minimum 1 tane kredi kartı bulunmaktadır. Kişiler alışverişlerini peşin olarak değil de kredi kartı ile gerçekleştirmektedir. Hal böyle olunca da iş yeri sahipleri ilgili bankanın pos cihazını iş yerinde bulundurmak zorunda kalmıştır. Son dönemde birçok banka için ortak pos cihazı kullanılabilir olsa da bu noktada ki sıkıntının önüne tam anlamıyla geçilememiştir. İş yeri sahipleri hem yazar kasa hem de birden fazla pos cihazı ile uğraşmaktadır. İşte Akıllı Yazar Kasa Pos cihazları bu karmaşayı tamamen ortadan kaldırmak üzere geliştirilmiş bir cihazdır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Üretim Maliyeti Nedir? Üretim Maliyeti Unsurları Nelerdir?

Bu cihazlar pos cihazı kullanmayan – ki neredeyse öyle bir işletme kalmadı – işletmelerde de kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Yani pos cihazı olarak kullanmayacaksanız da bu cihazları sadece yazar kasa olarak kullanabilmektesiniz. Bunun yanında yazar kasa olarak değil de sadece pos cihazı olarak kullanmayı düşünüyorsanız böyle bir durum söz konusu değildir. 2013 senesinde Ekim ayında kullanılmaya başlanan bu cihazların 2017 senesinin sonlarına doğru tüm iş yerlerinde kullanılır olması  beklenmektedir. Bu cihazlar sayesinde kayıt dışı ekonomi bir şekilde kontrol altına alınacak ve devletin vergi gelirleri arttırılacaktır.

Göz Atabilirsiniz;

Akıllı Yazar Kasa Pos Cihazını Almak

Bu cihazı almayı düşünüyorsanız iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan biri Maliye Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ithalatçı firmalar, diğeri ise bankalardır. Hemen hemen tüm bankalar bu cihazı vermektedir. Hatta bu cihazı almanız için çeşitli kampanyalar bile düzenlenmektedir. Taksit ile, kredi ile ya da taahhütle bu cihazları bankalardan almanız mümkündür. Siz de bu cihazın satıldığı Denizbank, Kuveyttürk ve Garanti bankası gibi bankalardan birine giderek akıllı yazar kasa cihazına sahip olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Esnaf Kefalet Kredisi Nedir, Başvurusu Nasıl Yapılır?

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Başarılı Bir İş Kurmak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz