Akbank Kredi Nasıl Çekilir?

Akbank Şifre Bloke Kaldırma
Akbank Şifre Bloke Kaldırma

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Kredi çekmek, nakit ihtiyacını karşılamak için kullanılan en sık yöntemlerden birisidir. Bu nakit ihtiyacının bir çok çeşidi vardır(Eğitim kredisi, bireysel kredisi, konut kredisi vb). Farklı kredilerin olması, aynı krediler için her banka aynı faizi uygulayacaktır anlamına gelmez.  Her  banka kendine özgü bir kazanç stratejisine sahiptir. Bu konuda tüketicilere yönelik izlediği stratejiler ile Akbank en çok tercih edilen bankalardan birisidir. Bizde bu yazımızda Akbank’ı konu alarak, nasıl kredi çekebileceğinizi  sizlere anlatacağız.

Buradan Kredi Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları Sayfamıza Giderek En Uygun Kediyi Bulabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Yapmak

Kredi başvurusu yapmak – hangi tür krediye başvurursanız başvurun – genel olarak bütün bankalar için aynıdır.

  • İnternet sitesi üzerinden başvurmak. Akbank’ın ana sayfası üzerinden kredi başvurusu bölümünden istediğiniz kredi butonuna tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.
  • SMS ile kredi başvurusunda bulunmak. ‘’Kredi’’ boşluk TC kimlik numaranız ile 4425 numarasına mesaj atarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. ( SMS ile Akbank’tan başvuracağınız en yükse miktar 20.000 TL’dir ve en fazla 36 ay vade ile kredi çekebilirsiniz. )
  • ATM üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kartsız Başvuru: ATM üzerinde ‘’’GİRİŞ’’ tuşuna basın. ‘’İhtiyaç Kredisi Başvurusu’’ işlemini seçin. TC kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı yazarak başvuru işlemini tamamlayın.

Başka Banka Kartı ile Başvuru: Kartınızı ATM’ye takıp şifrenizi girin. ‘’İhtiyaç Kredisi Başvurusu’’ işlemini seçin. TC kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı yazarak başvuru işlemini tamamlayın.

  • Kredi cevabınız SMS olarak telefonunuza gelecektir. ATM üzerinden en fazla 10.000 TL kredi çekebilirsiniz.
  • Akbank şubelerinden başvuruda bulunmak. Herhangi bir Akbank şubesine gidin ve ‘’Bireysel İşlemler’’ bölümüne giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Akbank Kredi Almak İçin Gereken Şartlar

Kredi Başvurusunun Onaylanması

Kredi başvurunuzun onaylanması için gereken koşullar bütün bankalar için geçerlidir.

  • Kredi başvurunuzun onaylanması için gereken en önemli etmen Kredi Notunuzun yüksek olmasıdır.
  • Talep etmiş olduğunuz kredi miktarı ile tercih etmiş olduğunuz vade süresinin aylık gelirinize göre uygun olması gerekmektedir.
  • Kredi onayı alabilmek ile ilgili daha fazla bilgi alabilmek için bu konu hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi çeşitleri veya kredi onayı için gereken koşullar ile ilgili daha fazla bilgi almak için Akbank şubesine gidebilir veya 444 2 525 numarasını arayabilirsiniz.

Akbank Kredi Başvurusu Hangi Durumda Reddedilir?

Kredi çekim talepleri ya da başvuruları ancak belli koşullar sağlandığı koşulda gerçekleşmektedir. Bu neden yüzünden Akbank kredi başvuru reddi nedenleri bilinerek kredi talebi verilmelidir. Böylelikle bireyler istedikleri kredi için alımlarda daha avantajlı konuma geçebilmektedir. Akbank, kredi teminlerinden müşterilerinin kredi notlarına oldukça büyük bir özen göstermektedir. Kredi notu düşük olan bireyler bankadan istedikleri kredi miktarlarını elde edememektedir. Bunun yanı sıra bankanın uzun zamandan bu yanda devam ettirdiği bir işleyiş sistemi bulunmaktadır. İşleyişlere göre kredi çekimi için istenen evrakların hem güncel hem de tam olması gerekmektedir. Evraklar konusunda istenen şekilde hareket etmeyen bireylerin talepleri de Akbank tarafından reddedilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz