Akbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

Wings Kredi Kartı İptal Etme
Wings Kredi Kartı İptal Etme

Makalenin İçerisinde Neler Var?

1948 yılının ocak aylarında kurulmuş olan Akbank, uzun yıllardır kaliteli bir hizmeti müşterilerine vermektedir. İlk olarak pamuk üreticilerine finansal destek vermek amacı ile kurulmuş olan bu banka, günümüzde hemen hemen her kişiye destek verecek durumdadır. Çeşitli alanlarda verilen ihtiyaç kredilerinin yanı sıra limitleri değişkenlik gösteren kredi kartları da bu banka içerisinde yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük bankaları arasında gösterilmekte olan Akbank, uzun yılların vermiş olduğu güven neticesinde her geçen gün farklı bir müşteriyi şubesinde ağırlamaktadır. Aynı zamanda internet bankacılığı olarak da hizmet veren bu banka kuruluşu, çeşitli kredi kartlarının başvurularını da internet üzerinden yapmaya olanak vermektedir. Dolayısı ile Akbank kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler internet üzerinden de dakikalar içerisinde başvuru işlemlerini yapabileceklerdir. Başvurmanın yanı sıra kart iptal işlemleri de oldukça kolay yapılmaktadır. Çeşitli nedenlerden ötürü yapılmak istenen Akbank kredi kart iptali, banka şubelerine giderek ya da müşteri temsilcilerini arayarak da yapılabilecektir. Bu sayede de kişiler kolayca iptal işlemlerini gerçekleştirmiş olacaklardır.

Bunlara’da göz atın;

 1. Vakıfbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?
 2. Halk Bankası Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?
 3. Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?
 4. TEB Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

Akbank Axess

Axess Kredi Kartı İptal Etme
Axess Kredi Kartı İptal Etme

Akbank axess, bu banka üzerinden alınabilen kredi kartlarından bir diğeridir. Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da harcama yapmaya fırsat sunan bu kredi kartı sayesinde bonuslar kazanmak da bir hayli kolaydır. Kişiler acil nakit ihtiyaçları anında da Akbank axess karttan faydalanabileceklerdir. Alışverişler esnasında taksit yapmayı da sağlayan bu kredi kartı için banka şubelerine giderek ya da internet üzerinden de başvuru yapılabiliyor. Akbank müşterileri bu kredi kartını kullanarak chip para biriktirebileceklerdir. Dolayısı ile biriken chip paralar ile de harcama yapmak mümkündür. Kişiler faturaları ödemek için bu kart üzerinden otomatik ödeme talimatı da oluşturabileceklerdir. Daha birçok kolaylığın ve fırsatın yer aldığı axess kart, kişilere yalnızca bir banka şubesi kadar uzaktır. Kişiler en yakın banka şubesine giderek kart başvurularını yapabilir ya da internet üzerinden dakikalar içerisinde başvuru işlemlerini yapabilirler.

Göz Atabilirsiniz: Chip Para Nerede Kullanılır?

Akbank Wings

Akbank wings, yurt içi ve yurt dışı harcamalarında da kullanılabilen ve bu harcamalar neticesinde mil puan kazandıran bir kart türüdür. Çeşitli limitler dahilinde kişilere sunulan bu kart avantajından isteyen herkes yararlanabilmektedir. Kazanılan mil puanları ile uçak bileti de almaya da fırsat sunan Akbank wings kredi kartı, anlaşmalı olan tam kurumlar üzerinden geçerli olmaktadır. Otel konaklamaları, gemi turları ya da daha birçok gezileri yapmak bu kart ile mümkün olmaktadır. Kolayca başvurusu yapılan wings kart ile, dilenilen hava yolu şirketi ile uçmak da bir o kadar kolaydır. Akbank tarafından sunulan ve büyük bir avantaj olan bu kredi kartına, tüm müşteriler başvuru yapabileceklerdir. Müşteri limitine göre belirlenen wings kart limiti ile, biriken mil neticesinde harcama yapılabiliyor. Bu sayede alışveriş yapmanın ve uçmanın en kolay yolu olarak Akbank gösterilmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir:

 1. Akbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlan 444 25 25
 2. Akbank Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri ve Avantajları
 3. Akbank Satılık Gayrimenkuller İçin İstenen Belgeler Nelerdir, Nasıl Teklif Verilir?
 4. Akbank Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Akbank Kredi Kartı Nasıl İptal Ederim?

Akbank kredi kartı nasıl iptal ederim sorusu, kartların çalınması ya da kaybolması adında ilk akla gelendir. Kişiler çeşitli alanlarda harcama yapmak ve nakit ihtiyaçlarını gidermek amacı ile kullandıkları kredi kartlarını kaybetmişler ise, iptal talebi oluşturmaktadırlar. Ancak kart iptali yapmak için çalıntı ya da kayıp durumların olmasına gerek yoktur. Akbank müşterileri istekleri doğrultusunda da kart iptal taleplerinde bulunabiliyorlar. Bu sayede de ödemesi yapılırken zorlanan kredi kartları iptal edilebiliyor. İnternet üzerinden de başvurulabilen bu kredi kartlarını iptal etmek için iki farklı seçenek bulunmaktadır. Kişiler banka şubelerine giderek iptal dilekçesi doldurabilir ya da müşteri temsilcisini arayarak Akbank kart iptali taleplerini iletebilirler. Her iki yöntem sonucunda da kart iptalleri kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak kredi kartı üzerinde borç bulunması ya da çalıntı kart konusunda farklı yollar izlenebilmektedir. Kredi kartlarının çalınması gibi durumlarda tutanak tutulması gerekebileceği için, en hızlı yöntem müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirmek olacaktır. Bu sayede zaman kaybı da olmayacağı için çalıntı kartların iptal işlemi daha kısa sürmektedir. Diğer yandan isteğe bağlı olarak iptal edilmek istenen kredi kartları ise yaklaşık olarak 7 gün içerisinde tamamen iptal edilmektedir.

Akbank Kart İptal Etmek İçin Ne Yapılmalıdır?

Akbank kredi kartı iptal etmek için neden fark etmemektedir. Banka müşterileri hangi sebepten olursa olsun kart iptallerini gerçekleştirebileceklerdir. Ödenmesi konusunda güçlük yaşanan kredi kartlarının iptal edilebileceği gibi, kişiler birden fazla kredi kartına sahipler ise de iptal işlemine başvurabilirler. Özelliklede kayıp kredi kartları için başvurulan iptal işlemleri, 7 gün içerisinde sonuçlanabilmektedir. Akbank müşteri, kaliteli bir hizmet alacaklarından emin oldukları gibi, işlem sürelerinin de uzamayacağını bilmektedirler. Kişilerin müşteri temsilcileri aracılığı ile ya da banka şubeleri üzerinden yaptıkları kart iptal talepleri yetkililer tarafından onaya alındıktan sonra işleme konacaktır. Kişilerin herhangi bir kredi kartı borcu bulunmuyor ise, 7 gün içerisinde iptal işlemi tamamlanmaktadır. Ancak borcu bulunan kredi kartları için iptal işlemleri ana borç ödendikten sonra yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler;

 1. QNB Finansbank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?
 2. OdeaBank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yaıplır?
 3. ING Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?
 4. ICBC Bonus Classic Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz