Akbank Kredi Kartı İle SGK Prim Ödemesi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Kredi kartı birçokları için cep telefonları gibi hayatın temel vazgeçilemez parçalarından biri konumuna gelmiş durumdadır. Artık neredeyse sakız bile alınacak olsa kredi kartı uzatılması söz konusudur. Olayların bu boyuta gelmesi elbette bankaların sunmuş olduğu kampanyalardan ve kredi kartının kullanım kolaylığından ötürü gelmektedir. Bu yazımızda da SGK prim ödemesi hakkında bilgileri ele alacağız.

Göz atabilirsiniz: Akbank 1.35 Kredi Oranı Başvurusu Nasıl Yapılır?

SGK prim ödemesi Akbank kredi kartı ile yapılabilir mi

Önceki süreçlerde bilindiği gibi cep telefonu hayatın bu kadar içine girmemiş ve birçok işlem bilgisayarlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ancak teknolojinin yaşantımızın içine tamamen girmesiyle birlikte internet kullanıcısının %70’i artık birçok işlemini cep telefonu ile halleder olmuştur. Bankalarda bu konuda geri kalmamış mobil uygulamar, mobile uyumlu internet bankacılığı sistemlerini hizmete sunmuştur. işte kredi kartların kullanım alanları yaşanılan bu gelişmelerle birlikte iyice artmıştır. Kişiler de bu sayede oturdukları yerden kıpırdamadan birçok işlemi cep telefonları, bilgisayarları aracılığıyla gerçekleştirir olmuştur.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Göz Atabilirsiniz;

Bilindiği gibi kredi kartları aracılığıyla internetten satış yapan sitelerinden hepsinden ödeme yapılabilmektedir. Hatta birçok fatura kredi kartı ile ödenebilmektedir. Hal böyleyken akıllara takılan sorulardan biri de SGK prim ödemesi Akbank kredi kartı ile yapılabilir mi olmaktadır.  Bu sorunun cevabı net bir şekilde Evet’tir. Yani siz de kredi kartınız aracılığıyla çok basit bir şekilde SGK prim ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunu dilerseniz bankaya giderek, dilerseniz de internet bankacılığı/mobil uygulama aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bankaya giderek gerçekleştirmeniz için ilgili kısımdan sıra almalı ve gişe yetkilisine durumu aktarmalısınız. Bu işlem sonunda yetkili kişi sizden kredi kartınızı isteyecek ödemenizi gerçekleştirecektir.

İnternetten ödemenin yapılması

Bu işlem için bankanızın internet bankacılığı hizmetine giriş yapmalısınız. Kullanıcı kodu ya da TC kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yaparsınız. Akabinden çoğu bankada olan güvenlik önlemi sebebiyle cep telefonunuza tanımlı olan SMS şifresini girmeniz istenir. Bunu da başardığınızda internet bankacılığı sistemine girmiş olursunuz.

Ödemeler bölümüne tıklayarak SGK prim ödemesi seçeneği bulunmalı ve kredi kartı ile ödeme gerçekleştirilmelidir. Eğer kredi kartınızın yeterli limiti varsa ödemenin gerçekleşmemesi için herhangi bir sebep bulunmamaktadır. Eğer bu konuda başarılı olamazsanız Akbank’ın müşteri temsilcisi olan (0212) 444 2525 veya 0850 222 25 25 telefon numarası tuşlanarak detaylı bilgi alınabilir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  OdeaBank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?

İlginizi çekebilir: Akbank Kredi Nasıl Çekilir?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz