Akbank Kredi Kartı Borcu Öğrenme

Akbank kredi kartı borcu öğrenme
Akbank kredi kartı borcu öğrenme

Akbank kredi kartı borcu öğrenme işlemlerini bankanın size verdiği yöntemlerle anında sorgulama yapabilirsiniz. Akbank kredi kartı kullanan müşteriler ekstre borcu geldikten sonra kendilerine eğer bu borç bildirilmediyse ne kadar ödeyeceklerini sorgulama yapmak isterler. Bu durumda eğer size aylık olarak cep telefonunuza veya mailinizi borcu bildirilmesini istiyorsanız bankanız ile iletişime geçebilir veya bir mesaj atarak bu sistemi telefonunuza ekleyebilirsiniz. Bu sistemi ekledikten sonra aylık olarak borcunuz cep telefonuna mesaj olarak gelecektir.

Akbank ülkemizde en çok tercih edilen kredi kartlarından birisidir. Bunun sebebi ise başvurusunun kolay olması ve yüksek limitli kart vermesidir. Ayrıca kredi kartı özelliği olan Axess ile birlikte tüm üye iş yerlerinde uygun alışverişler, taksitli alışverişler yapabilirsiniz. Eğer sizde Akbank axess kredi kartı kullanıyorsanız borç öğrenmek için bankanın sizler için sunduğu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bu yazımızda Akbank kredi kartı borcu öğrenme en kolay hangi yoldan yapılır bunun bilgisini vereceğiz.

İlgili yazılar;

Akbank Axess Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Kredi kartını aldıktan sonra sizin belirlediğiniz haftalarda hesap kesim tarihi olacaktır. Bu hesap kesim tarihinden 7-10 gün içinde kartınızı ödemeniz gerekiyor. Hesap kesim tarihi bir önceki ay alışverişleriniz ile taksitli olan alışverişlerinizi hesaplayarak size ödeyeceğiniz rakamın çıktığı tarihtir. Bu tarihte ayrıca toplam borç haricinde asgari ödemenizi, ne kadar limitinizin kaldığını da öğrenebilirsiniz.

Eğer her ay size SMS ile ekstre bildirilsin istiyorsanız cep telefonunuzdan mesaj atmanız gerekiyor. Mesaj kısmına sadece E yazıp 4566’ya gönderirseniz aylık olarak ekstre borcunuz size mesaj olarak gelecektir. Bu mesajı atarken bankaya kayıtlı olan cep telefonundan atmanız gerekiyor. Başka numaradan atarsanız sistem algılamayacaktır.

Akbank kredi kartı borcunu öğrenmek istiyorsanız müşteri hizmetleri, internet bankacılığı, Akbank direkt, Akbank ATM ve banka şubelerinden hızlıca yapabilirsiniz.

Akbank Direkt Üzerinden Borç Sorgulama

Akbank direkt uygulaması veya internet bankacılığı en çok kullanılan bankacılık hizmetlerinden birisidir. Bu uygulamalardan ayrıca kredi kartı borcu sorgulaması işlemi de yapabilirsiniz. Akbank direkt uygulamasını kullanmak istiyorsanız bankadan alacağınız internet şifresi olması gerekiyor. İnternet şifresi ile uygulamaya veya resmi internet sitesi üzerinden giriş yaparak internet bankacılığından işlem yapabilirsiniz. Akbank direkt uygulamasına girdiğinizde kredi kartı bölümünden ne kadar borcunuzun olduğunu öğrenebilir, ne kadar limit kaldığını öğrenebilir ve hatta limit arttırma işlemleri de yapabilirsiniz.

Diğer Yöntemlerle Kredi Kartı Borcu Sorgulaması

İnternet üzerinden işlem yapamıyorsanız bankanın diğer yöntemlerini deneyebilirsiniz. Banka şubesi üzerinden kredi kartı borcu öğrenme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için bankaya giderken kimliğinizi yanınızda götürmeniz gerekiyor. Gişe işlemlerinden sıra alıp bu işlemi yapabilirsiniz.

Ayrıca Akbank ATM ile de bu işlemi yapmanız mümkündür. Akbank ATM’sine kredi kartınızı soktuktan sonra limit bilgileri bölümüne girerseniz kredi kartı borcunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. En son yöntem ise Akbank müşteri hizmetleri numarası 444 25 25’dir. Bu numarayı arayarak kolayca borç sorgulama yapabilir ve son ödeme tarihi öğrenebilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz