Akbank Kredi Çekerken Gerekli Belgeler?

Akbank kredi çekmek için gerekli belgeler
Akbank kredi çekmek için gerekli belgeler

Akbank müşterisi olun ya da olmayın Akbank kredi çekerken herhangi bir ürünü alabilmeniz için gerekli belgeleri ve şartları yerine getirmelisiniz. Sadece Akbank değil tüm bankalar için her kredi ürününe özel başvuru koşulları ve gerekli olan belgeler bulunmaktadır. Akbank kredi almaya karar verdiyseniz öncelikle hangi kredi ürününü alacağınızı belirlemeli ve ardından da ilgili kredi ürünü için istenilen belgeleri hazırlayarak Akbank şubelerine bu belgelerle gitmeniz gerekmektedir.

Buradan Kredi Başvurusu ve İstenen Belgeler sayfamıza Ulaşabilirsiniz.

Gerekli olan kredinin belirlenmesi için Ne yapılır?

Akbank en temel olarak üç kredi ürününü müşterilerine sunmaktadır: Konut Kredisi, İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi. Siz de bu kredileri göz önünde bulundurarak bir karar vermelisiniz. Şayet herhangi bir ev almayı planlıyorsanız bu durumda Konut Kredisi almalısınız. Alacağınız bir taşıt için ise Taşıt Kredisi almanız daha mantıklı olacaktır. Bunun dışındaki eğitim, tatil gibi diğer birçok masrafınız için alacağınız kredi ürünü İhtiyaç Kredisidir. Şimdi bu kredi ürünleri için gerekli belgelerin neler olduğunu inceleyelim.

Kredi için Gerekli olan belgeler Nelerdir?

Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi alabilmek için kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte gelir durumunun belgelenmesi de gereklidir. Bu kredi ürününü alan kişiler için kasko sigortası, kredi hayat sigortası yapılma zorunluluğu bulunmaktadır. Hatta Taşıt kredisini alacak olan kişi gerçek kişi ise bu durumda Ferdi Kaza Sigortasının da yapılması zorunludur. Başvuru sırasında yanınızda olması gereken belgeler:

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

– Kimlik, ehliyet ya da pasaport belgelerinden biri,

– Eğer banka gerekli görürse adres teyidi için belge,

– Gelir durumunu ispatlayan belge,

– Noter satış sözleşmesi veya aracın faturası

İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi ürünü için tek zorunlu olan şey Hayat Sigortası’dır. Taşıt kredisindeki gibi diğer sigorta ürünleri zorunlu değildir. Taşıt kredisinde olduğu gibi gelir yine belgelenmelidir. 18 yaşından büyük olma durumu bu kredi ürünü için şarttır. Başvuruda gerekli olan belgeler:

– Nüfus cüzdanı (alternatif olarak pasaport veya ehliyet),
– Bankaya başvurunun ardından gerek görülmesi durumunda ikametgah gibi adresinizi teyit eden belge,

– Maaşlı çalışanlar için maaş bordrosu, serbest meslek sahipleri için vergi levhası, gayrimenkul gelirini beyan edenler için tapunun aslı ve nüshası, emekliler için ise hesap cüzdanı

– Özel sektörde çalışan kişiler için ise SGK Hizmet Döküm Belgesi

Konut Kredisi

İhtiyaç kredisindeki belgelere ek olarak ilgili konutun Tapu fotokopisi ve Yapı kullanım izin belgesi gibi belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Göz atmanızda fayda var: Devlet Destekli Konut Kredisi Nasıl Alınır?


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz