Akbank Konut Kredisi Başvurusu

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Değişen ve artan ihtiyaçlar doğrultusunda, bankalar da kredileri çeşitlerini arttırmışlardır. Günümüzün en yaygın konularından biri olan konut yatırımı, bankaları konut kredilerinde rekabete sürüklemiştir. Bu rekabet sürecinde verilen kredi miktarı ve vade süresi Bankalar Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından belirlenirken, faiz oranları bankaların elindedir. Akbank yaptığı sabit faiz oranı politikası ile diğer bankalara göre öne çıkmayı başarmıştır. İşte Akbank Konut Kredisi başvurusunda bulunmanın yolları;

Buradan Kredi Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları Sayfamıza Giderek En Uygun Kediyi Bulabilirsiniz.

Daha önceki yazılarda da anlatıldığı gibi kredi başvurunuzun onay alabilmesi için üç temel şarttan en an az birini sağlıyor olabilmeniz gerekmektedir. Bu üç temel şart,

  • Düzenli gelire sahip olmak
  • Düzenli gelire sahip bir kefil olması
  • Kredi notunun yüksek olması

Konut kredisi uzun vadeli bir kredidir. Bu yüzden kredi notunuzun yüksek olması başvurunuzun kesin onay alacağı anlamına gelmez.

Akbank Konut Kredisi Detayları:

  • Akbank konut kredisi için 120 aya kadar vade tanımaktadır.
  • 1-60 ay arası vade süresinde aylık %0.99 faiz uygulamaktadır.
  • 60-120 ay arası vade süresinde aylık %1.06 faiz uygulamaktadır.

Konut kredisine başvurmak için yapmanız gereken çok basit iki yöntemi vardır.

İnternet Üzerinden Başvurmak

Akbank’ın internet sitesine girerek konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. İlgili linke ulaşmak için buraya tıklayın. Diğer birçok kredi türünde olsa da Akbank konut kredisine direk başvurunun internetten yapılma olasılığı bulunmamaktadır. Ancak İlgili sayfaya geçiş yapıldığında bilgilerinizi bırakıp bankanın sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle alacağınız konut kredisi ile ilgili bir takım bilgilere erişmiş olursunuz.

Bankanın Şubelerinden Başvurmak

Akbank’ın herhangi bir şubesine giderek, satış danışmanları aracılığı ile konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Size en yakın Akbank şubesini bulmak için Akbank resmi web sitesini kullanabilirsiniz. Açılan sayfada öncelikle şube seçilmeli akabinden haritadan seçim yapılmalı ya da ilgili arama kısmına bulunduğunuz il, ilçe bilgileri girilerek arama yapılmalıdır.

Akbank Konut Kredisi Hangi Durumlarda Reddedilir?

Ev alımları için Akbank konut kredisi talebinde bulunulması demek kredinin onaylanması anlamına gelmemektedir. Banka, yapılan talepleri bir inceleme sürecinden geçirmektedir. Gerçekleştirilen incelemeler kapsamında ise taleplerin bir kısmı geri çevrilmektedir. Konut alımı için yapılan kredi taleplerinde bilgilendirme en önemli şeylerden biridir. Bu neden yüzünden kredilere onay alınabilmesi için ev hakkında tüm detayların bankaya bildirilmesi gerekmektedir. Böylelikle, banka eve bir bilirkişi gönderdiğinde taleplerde bulunan bilgilendirmelere eş veriler yakalayacaktır. Bu da Akbank konut kredisi reddi nedenlerinden birinin elenmesini sağlamaktadır. Bankanın konut kredilerini geri çevirmesinde diğer nedenler klasik unsurlardan oluşmaktadır. Gelir durumu bu alanda en çok etkili olan faktörlerdendir.

İlginizi çekebilir: Devlet Destekli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Bilindiği üzere ev kredileri yüksek rakamlardan oluşmaktadır. Aylık ödenecek olan taksit miktarı maaşların yarısından fazla olduğunda kredi onayı verilmemektedir. Kredi notunun düşük olması ise bir diğer onay alamama nedenidir. Akbank, konut incelemeleri neticesinde de kredi taleplerine istenen onayı vermeyebilmektedir. Çünkü bir konut alımı için kredi onayının alınması evin minimum %80’inin tamamlanmasını gerektirmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz