Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Akbank Şifre Bloke Kaldırma
Akbank Şifre Bloke Kaldırma

Akbank internet bankacılığı ile Akbank şifre bloke kaldırma işlemi; kişilerin Akbank şubesine giderek yapabileceği ve şubeye gitmelerine gerek kalmadan Akbank çağrı merkezlerini arayarak da yapabilecekleri bir işlemdir. Kişilerin şifrelerinin bloke olmasının birden fazla sebebi olabilmektedir. Üst üste şifrenin yanlış girilmesi, sistemdeki cep telefonu numaralarının yanlış olması veya sim kartlarının güvenlik önlemi nedeni ile bloke edilmesi gibi nedenler bunlardan birkaçıdır.

Göz atabilirsiniz:

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke kaldırma İşlemini Yapabilmek İçin Yöntemler Nelerdir?

Akbank internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işlemini yapabilmek için uygulanabilecek yöntemler şunlardır:

 • Kişi internet bankacılığı işlemini kullanırken problem yaşıyor ise ve bu problem dolayısı ile şifresi bloke olmuş ise; kişi Akbank’ın müşteri hizmetlerini arayarak şifre bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilmektedir.
 • Kişi internet bankacılığı işlemini kullanırken problem yaşıyor ise ve bu problem dolayısı ile şifresi bloke olmuş ise; kişi Akbank şubesine giderek şifre bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilmektedir.
 • Kişi internet bankacılığı işlemini kullanırken problem yaşıyor ise ve bu problem dolayısı ile şifresi bloke olmuş ise; kişi Akbank ATMlerinden şifre bloke iptali işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bunun için kişinin işlem menüsünden şifre işlemlerini seçmesi gereklidir.

Telefon Bankacılığı İle Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Telefon bankacılığı ile Akbank internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işleminin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Kişinin öncelikle 444 2 525’i veya 0850 222 25 25’i araması gereklidir.
 • Kişiyi Akbank’ın müşterileri için hazırladığı bir ses kaydı karşılayacaktır ve ardından kişiye yapabileceği işlemler ve bu işlemleri yapabilmek için tuşlaması gereken rakamlar sayılmaktadır.
 • Kişi kendisine sayılan işlemler içerisinden şifre işlemlerini seçebileceği gibi, direkt müşteri temsilcisine de bağlanabilmektedir. Müşteri hizmetleri 7/24 hizmet vermektedir ve kişinin müşteri temsilcisine bağlanması daha çok tavsiye edilmektedir.
 • Kişinin müşteri temsilcisine internet bankacılığı şifre bloke kaldırma işlemi yapmak istediğini söylemesi gereklidir. Müşteri temsilcisi kişiye birtakım sorular sorduktan sonra, blokeyi kaldırmaktadır.

İlginizi çekebilir: 

Akbank Şubelerine Giderek Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Akbank şubelerine giderek şifre bloke kaldırma işleminin yapılabilmesi için izlenmesi gereken yol şu şekildedir:

 • Kişinin öncelikle https://www.akbank.com adresine giriş yaparak kendisine yakın olan Akbank şubelerini bulması gereklidir.
 • Ardından kişinin ilgili Akbank şubesine gitmesi ve işlem sırası kendisine geldiğinde banka görevlisine internet bankacılığı şifre bloke iptal etme işlemi yapmak istediğini söylemesi gereklidir.
 • Banka görevlisi kişiden kimlik talep ettikten ve kişiye bazı güvenlik soruları sorduktan sonra blokeyi kaldırmaktadır.

Akbank Direkt Şifreci Nedir?

Akbank Direkt Şifreci; kişilerin tek kullanımlık şifre alabilecekleri bir cihazdır. Bu cihaz pil ile çalışmaktadır, kullanırken internet bağlantısı gerekmemektedir ve elektronik bir cihazdır. Kişilerin 35 TL’ye, Akbank şubelerinden alabilecekleri bir cihazdır. Cihaz ile birlikte kullanım kılavuzu ve kılıfı da verilebildiği gibi; dilerlerse kişilerin verdikleri adrese cihaz kargolanabilmektedir. Ayrıca yurt dışından da bu cihazın talep edilebilmesi mümkündür. Bu cihazı bireysel müşteriler kullanabilmektedir, ancak kurumsal müşteriler de kullanabilmektedir. SMS ile şifre alamayan ve dolayısı ile SMS ile gelen tek kullanımlık şifreler ile giriş yapabileceği dijital bankacılık işlemlerini yapamayan kişilerin; bu cihazı kullanarak tek kullanımlık şifreler ile giriş işlemlerini yapabilmesi mümkün olmaktadır. Özellikle Akbank Direkt isimli Akbank’ın mobil uygulamasını kullanan kişilerin; SMS ile onay almaya alternatif olarak kullanabilecekleri bir cihazdır. Şifre blokesini kaldırmak isteyen kişilerin; bu süreçte kullanabilecekleri alternatif bir çözüm olabilmektedir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

 1. https://www.kredivepara.com/akbank-bankamatikte-param-kaldi/
 2. https://www.kredivepara.com/akbank-bankamatik-karti-gunluk-para-cekme-limiti/
 3. https://www.kredivepara.com/akbank-internet-bankaciligi-sifre-alma/
 4. https://www.kredivepara.com/akbank-vadeli-mevduat-hesabi/
 5. https://www.kredivepara.com/akbank-satilik-gayrimenkuller/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz