Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Artık neredeyse tüm bankacılık işlemleri bankaların internet şubeleri ya da bankacılıkları aracılığıyla çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Önceki süreçlerde fatura ödemek, başka birisinin hesabına para transfer etmek, altın alıp satmak, döviz alıp satmak vb. birçok işlem için banka şubelerine gitmeniz gerekmekteydi. İşte internet bankacılığı tam da bu süreçte birçok kolaylığı beraberbinde getirmiştir. Bunun yanında güvenlik problemi de internet bankaclılıklarıyla beraber ortaya çıkmış olan bir problemdir. Eğer siz de hali hazırda Akbank müşterisiyseniz internet bankacılığı kullanabilmeniz için şifre almanız gerekecektir. İşte bu yazıda Akbank Direkt olarak adlandırılan internet şubesi şifresinin nasıl alınacağı detaylı bir şekilde anlatılacaktır.

İlginizi çekebilir: Akbank Bankamatik Kartı Şifresi Alma

Peki Şifre Nasıl Alınır?

“Şifre Al” sayfasına geçiş yapmak

Bu aşamada ilk olarak yapılacak şey Akbank resmi web sitesine girmektir. Siteye erişmek için tarayıcıya akbank.com.tr yazmanız yeterli olacaktır. Masaüstünden giriyorsanız bu durumda sağ üst kısımda bulunan “Şifre Al” kısmına tıklamanız gerekirken, mobilden giriyorsanız “Akbank Direkt” kısmının hemen altında yer alan Tarayıcıda veya Uygulamada Aç kısmına tıklamalısınız. Mobilden girdikten sonra “Şifremi Bilmiyorum” kısmına tıklamanız gerekecektir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Offshore Bankalar Nedir ve Nasıl Açılır?

Göz Atabilirsiniz;

Şifre almak için gerekli bilgileri girmek

Mobil veya masaüstünde fark etmeksizin açılan her iki şifre alma sayfasında da öncelikle Müşteri ya da 11 haneli TC kimlik numarası girilmeli ve sonrasında anne kızlık soyadının ilk ve son harfi girilmelidir. Bundan sonraki adımda ise kartın son 4 hanesini girmeniz istenecektir. Bu bilginin girilmesinden sonra “Devam” butonuna tıklanarak sonraki sayfaya geçiş yapılmalıdır.

2. sayfada ilgili kartın şifresini girmeniz istenecektir. Yine sonrasında devam butouna basılarak sonraki sayfaya geçiş yapılmalıdır. 3. sayfada cep telefonunuza gelen şifreyi girmeniz istenecek ve ardından da internet bankacılığı şifreniz belirlenebilecektir. Şifrenin belirlenmesinden sonra masa üstünde sağ üst kısımda bulunan “Akbank Direkt”, “Bireysel” kısmına tıklanarak giriş yapılabilir. Mobilden de isterseniz AkbankDirek uygulaması ile isterseniz de mobil site ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Akbank internet bankacılık sistemi ile pek çok işlem anında halledilebilmektedir. Sisteme erişim sağlanabilmesi için bankanın internet sayfasındaki bireysel bölümü açılmalıdır. Bu alanda iki farklı giriş yöntemi göze çarpmaktadır. İlki müşteri numarası ikincisi ise kimlik numarası ile olandır. Herhangi biri tercih edilerek gerekli bilgiler uygun boşluğa girilmelidir. Akbank internet bankacılığı açmak için ikinci aşama şifre girişidir. Bilmeyenler için site üzerinden anında şifre alınabilmektedir. Şifre alım talepleri neticesinde tek kullanımlık şifreler müşterilere kısa mesaj olarak gönderilmektedir. Cep Şifre adı altında gönderilen şifrelerin yazılmasından sonra sistem girişleri gerçekleştirilmektedir. Güvenlik açısından şifrelerin girişten hemen sonra kişiselleştirilmesi banka tarafından zorunlu kılınmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Gazilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Göz atabilirsiniz: Akbank Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/banka-kartimin-sifresini-unuttum/
  2. https://www.kredivepara.com/kredi-karti-sifresi-nasil-alinir-kart-sifresi-nedir/
  3. https://www.kredivepara.com/halkbank-internet-bankaciligi-sifre-bloke-kaldirma/
  4. https://www.kredivepara.com/albaraka-bankamatik-karti-sifresi-alma/
  5. https://www.kredivepara.com/akbank-bankamatik-karti-gunluk-para-cekme-limiti/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz