Akbank IBAN Sorgulama

Yapılacak EFT ya da havale işlemleri için IBAN büyük bir kolaylık sağlamaktadır. İnsanların çoğu hesap numarasını ve şube kodunu bilmekte ve iban numarasını merak etmektedir. İşte bu aşamada internetteki araç sayesinde hesap numarası ve şube kodundan iban sorgulaması yapılabilmektedir. Akbank IBAN sorgulaması yine Akbank’ın resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemlerin nasıl yapılacağını öğrenmek için okumaya devam etmeniz yeterlidir.

Akbank IBAN No Sorgulaması Yapmak

Bu aşamada ilk olarak yapılması gereken şey Akbank resmi web sitesine giriş yapmaktır. İster tablet cihazınızdan, ister bilgisayarınızdan, isterseniz de cep telefonunuzdan akbank.com yazarak resmi web siteye erişebilirsiniz.

Açılan sayfadan “Bugün sizin için ne yapabiliriz” bölümüne iban sorgulama yazarak ya da sayfanın en alt kısmında yer alan Faydalı Linkler kısmındaki IBAN sorgulama kısmına tıklayarak sorgulama sayfasına geçiş yapabilirsiniz.

BUNA BAKTINIZ MI?  Ziraat Bankası ibandan isim sorgulama yapılabilir mi

Hesap türü seçimi:
Bu aşamada karşınıza sorgulama sayfası açılmış olacaktır. Öncelikle hesap türü seçilmelidir: Türk Lirası, Altın, Amerikan Doları, Avustralya Doları, Danimarka Kronu, Euro gibi tüm hesap türü seçenekleri bulunmaktadır. Örneğin bunlardan sizin için uygun olan Amerikan Doları ise onu seçmeli, Türk Lirası ise de Türk Lirası kısmına tıklayarak bir sonraki aşamaya geçmelisiniz.Şube kodu ve Hesap numarasının yazılması:

Tüm bankaların şube kodları 3 ya da 4 hanelidir. Hesap numaraları ise 8 hane + 4 hane şeklindedir. Siz de bu kısımlara doğru şekilde önce şube kodunu, sonrasında ise hesap numarasını girerseniz Akbank iban sorgulama işlemini gerçekleştirmiş ve ilgili şube kodu ve hesap numarasına ait olan iban bilgisini öğrenmiş olacaksınız.

BUNA BAKTINIZ MI?  Albaraka Türk IBAN No Sorgulama veya Öğrenme

Akbank İban Numarası ile yapılabilecekler:EFT, Havale gibi para transferi işlemleri TR ile başlayan iban kodunun sayesinde tek bir numara ile yapılabilmektedir. Bu bilgiyi internet bankacılığı üzerinden de öğrenmeniz mümkün. Bu işlem için internet bankacılığına giriş yapmalısınız ve kendinize ait olan hesaplardan birinin üzerine tıklayarak kendi iban bilginizi öğrenmelisiniz.  Türkiye’deki IBAN numaraları 26 haneden oluşmaktadır. Bu sisteme geçilmesi sayesinde bankacılık sistemindeki hatalar minimum düzeye indirilmiştir.

Kaynak: http://www.akbank.com/tr-tr/hizmetler/Sayfalar/iban-sorgulama.aspx


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir