Akbank IBAN No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akbank IBAN Sorgulama
Akbank IBAN Sorgulama

Yapılacak EFT ya da havale işlemleri için IBAN büyük bir kolaylık sağlamaktadır. İnsanların çoğu hesap numarasını ve şube kodunu bilmekte ve iban numarasını merak etmektedir. İşte bu aşamada internetteki araç sayesinde hesap numarası ve şube kodundan iban sorgulaması yapılabilmektedir. Akbank IBAN No sorgulama yine Akbank’ın resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemlerin nasıl yapılacağını öğrenmek için okumaya devam etmeniz yeterlidir.

  • İş Bankası IBAN Nerede Yazar? İBAN Nedir? İçeriğe Git
  • Akbank Havale Ücreti Ne Kadar? Garanti EFT Ücreti? İçeriğe Git
  • Ziraat Bankası İBANdan İsim Sorgulama Yapılır mı? İçeriğe Git
  • ING Bank Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
  • İş Bankası Yeni Kimlik Ücreti Ödeme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
blank
blank

Göz atabilirsiniz: Ziraat Bankası İbandan İsim Sorgulama Yapılır mı?

Akbank IBAN No Sorgulama Yapmak

Bu aşamada ilk olarak yapılması gereken şey Akbank resmi web sitesine giriş yapmaktır. İster tablet cihazınızdan, ister bilgisayarınızdan, isterseniz de cep telefonunuzdan akbank.com yazarak resmi web siteye erişebilirsiniz.

Açılan sayfadan “Bugün sizin için ne yapabiliriz” bölümüne iban sorgulama yazarak ya da sayfanın en alt kısmında yer alan Faydalı Linkler kısmındaki IBAN sorgulama kısmına tıklayarak sorgulama sayfasına geçiş yapabilirsiniz.

Hesap türü seçimi:
Bu aşamada karşınıza sorgulama sayfası açılmış olacaktır. Öncelikle hesap türü seçilmelidir: Türk Lirası, Altın, Amerikan Doları, Avustralya Doları, Danimarka Kronu, Euro gibi tüm hesap türü seçenekleri bulunmaktadır. Örneğin bunlardan sizin için uygun olan Amerikan Doları ise onu seçmeli, Türk Lirası ise de Türk Lirası kısmına tıklayarak bir sonraki aşamaya geçmelisiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Garantione Ne Demek?

Göz Atabilirsiniz;

Şube kodu ve Hesap numarasının yazılması:

Tüm bankaların şube kodları 3 ya da 4 hanelidir. Hesap numaraları ise 8 hane + 4 hane şeklindedir. Siz de bu kısımlara doğru şekilde önce şube kodunu, sonrasında ise hesap numarasını girerseniz Akbank iban sorgulama işlemini gerçekleştirmiş ve ilgili şube kodu ve hesap numarasına ait olan iban bilgisini öğrenmiş olacaksınız.

İlginizi çekebilir: İban Numarası Kaç Haneli Oluyor?

Akbank İban Numarası ile yapılabilecekler:

EFT, Havale gibi para transferi işlemleri TR ile başlayan iban kodunun sayesinde tek bir numara ile yapılabilmektedir. Bu bilgiyi internet bankacılığı üzerinden de öğrenmeniz mümkün. Bu işlem için internet bankacılığına giriş yapmalısınız ve kendinize ait olan hesaplardan birinin üzerine tıklayarak kendi iban bilginizi öğrenmelisiniz.  Türkiye’deki IBAN numaraları 26 haneden oluşmaktadır. Bu sisteme geçilmesi sayesinde bankacılık sistemindeki hatalar minimum düzeye indirilmiştir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/denizbank-bankamatik-karti-gunluk-para-cekme-limiti/
  2. https://www.kredivepara.com/kefilsiz-kredi-veren-bankalar-2020/
  3. https://www.kredivepara.com/ev-hanimlarina-kredi-veren-bankalar-2020/
  4. https://www.kredivepara.com/havale-ve-eft-nedir/
  5. https://www.kredivepara.com/ev-hanimlarina-kredi/

Kaynak: http://www.akbank.com/tr-tr/hizmetler/Sayfalar/iban-sorgulama.aspx


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz