Akbank Emekliye Promosyon Ne Kadar?

Akbank Emekliye Promosyon ne kadar?
Akbank Emekliye Promosyon ne kadar?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Akbank Emekliye Promosyon ne kadar? Akbank emekli promosyon almak isteyenler için şartları nedir? Emekliler için verilen bu sistemden kimler faydalanabiliyor? Bu yazımızda sizlere emekli promosyon ile ilgili tüm bilgileri vereceğiz. Sizlerde bu şekilde Akbank üzerinden emekli promosyonu alabilirsiniz.

İlgili yazılar;

1948 yılı itibariyle hizmet vermeye başlamış Akbank, ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan biridir. Akbank müşterisi olmanız durumunda uygulanan hizmetler dahilinde bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilir ve sunulan ürünlerden hızlı bir şekilde faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte, müşterisi olmanız durumunda kampanya ve avantajlardan faydalanabilirsiniz. Bu avantajlardan biri de emekli aylıklarına verilen promosyondur. Birçok bankada olduğu gibi emekli aylığını Akbank’tan alan müşterilere promosyon vermektedir. Her bankanın verdiği promosyon tutarı farklılık gösterebilirken aldığınız emekli maaşı aralığı da bu tutarı belirlemektedir. Aşağıda sizinle Akbank emekli promosyonları hakkında bilgi verdik. Akbank ile alabileceğiniz promosyon tutarının ne kadar olduğunu merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Akbank 450 TL’ye Kadar Promosyon

Eğer emekli maaşınızı Akbank üzerinden alıyorsanız bankanın sunduğu promosyondan faydalanabilirsiniz. Bu imkandan yararlanabilmek için banka ile 3 yıl boyunca maaşınızı Akbank üzerinde alacağınıza dair taahhüt etmeniz yeterli olacaktır. Emekli aylığı için verilen promosyon sadece bir kez verilir ve aldığınız maaşa göre değişiklik gösterir. Eğer emekli aylığınız 1000 TL’nin altında ise Akbank ile 300 TL promosyon alabilirsiniz. Bunun dışında, aylığınız 1000 ile 2000 TL (dahil değil) aralığında ise 375 TL, 2000 TL ve üzeri olması durumunda 450 TL promosyon alabilirsiniz. Her kişi için bir kez verilmektedir. Birden fazla maaş olmanız durumunda da toplam maaş tutarına göre promosyon verilir.

Akbank ile Maaşımı Nasıl Alırım?

SSK, Bağkur veya Emekli sandığı fark etmeksizin Akbank ile maaşını zamanında alabilir ve bankanın sunduğu promosyon için hak kazanabilirsiniz. Yeni emekli olmanız durumunda, Akbank ile maaşınızı almak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. SSK veya Bağkur üzerinden emekli olmanız durumunda emeklilik başvurusu sırasında doldurmak zorunda olduğunuz Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi’ne emekli maaşınızı alacağınız bankayı Akbank olarak belirtmeniz yeterli olacaktır. Emekli Sandığı üzerinden emekli olmanız durumunda ise emeklilik için çalıştığınız kuruma vereceğiniz dilekçede aylığınızı Akbank üzerinden almak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Bunların dışında emekli maaşınızı Akbank’a daha sonra da taşıyabilmeniz mümkün. Bunun için üzerinde T.C Kimlik numaranız yazılı kimliğinizle size en yakın Akbank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Size en yakın Akbank şubesini öğrenmek için buraya tıklayın. Bunun dışında E-Devlet üzerinden de banka değişikliği yapabilir ve istediğiniz zaman maaşınızı Akbank üzerinden alabilirsiniz.

Akbank Emekli Aylığı Promosyon İptali

Akbank üzerinden emekli maaşınız almanız durumunda size sunulan promosyondan faydalanmak istemeniz durumunda banka ile “Emekli Promosyon Taahhütnamesi” ni imzalamanız gerekir. Böylece 3 yıl boyunca emekli aylığınızı Akbank üzerinden alacağınızı belirtmiş olursanız ve bunun karşılığında bankanın tek seferlik verdiği promosyonu almaya hak kazanırsınız. Fakat, taahhüt süresi dolmadan SGK tarafından verilen bu aylığın kesilmesi, belirli sebeplerden dolayı aylığınızı başka bir bankaya taşımak zorunda kaldığınızda veya kendi rızanızla banka ile ilişiğinizi kesmek istemeniz durumunda sözleşmeyi iptal edebilirsiniz fakat bu durumda size ödenen promosyon tutarını bankaya geri ödemek zorundasınız. Sadece, kişinin vefat etmesi durumunda banka promosyonu geri talep etmeden sözleşmeyi iptal eder.

Akbank’ın Sunduğu Avantajlar

Emekli maaşınızı Akbank üzerinden almanız durumunda promosyon ile birlikte birçok avantajdan faydalanabilirsiniz. Öncelikle Akbank şubelerini ziyaret ettiğiniz zaman öncelikli hizmet alabilir ve böylece uzun süre sıra beklemeden işlemlerinizi daha kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak emekli maaşınız yatmadan 2 gün önce de hesabınızdan para çekebilirsiniz. Emekli maaşını aldığınız hesaptan ücret ödemeden havale gönderebilir, Akbank İnternet hizmetinden faydalanarak EFT işlemlerinizi ücretsiz gerçekleştirebilir, herhangi bir bankaya ait ATM’den ayda 2 kez ücretsiz para çekebilir. Bunların dışında bankanın sunduğu ürünlerden de avantajlı olarak faydalanabilir ve daha düşük faiz oranlarında bireysel kredi kullanabilirsiniz.

Yukarıda sizinle Akbank’ın emekli maaşına verdiği promosyon hakkında bilgi verdik. Akbank müşterisi olmanız durumunda bankanın sunduğu internet, telefon ve mobil bankacılık hizmetlerinden istediğiniz zaman faydalanarak işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak, kredi kartı veya kredi kullanmak istediğinizde genel şartları sağlamanız durumunda size özel imkanlardan faydalanabilir ve başvuru sürecinizin için daha hızlı bir hizmet alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz