Akbank EFT Saatleri ve Ücretleri ?

akbank-eft-saatleri ve ücretleri nedir
akbank-eft-saatleri ve ücretleri nedir

Makalenin İçerisinde Neler Var?

EFT saatleri dikkate alınması gereken zaman dilimleri arasında. Zira bunun nedeni farklı saatlerde yapılamıyor olması. Para gönderimine konu eğer bu EFT yoluyla yapılacaksa bunun için saatleri de dikkate alarak göndermek mağduriyeti önleyecektir. EFT ile para gönderiminin yolu merkez bankasının onayından geçer. Bunun nedeni farklı bankalar olmasıdır. Bu onayın alınabilmesi için ise mesai saati şartı aranır. Bu şartların dışında gönderim talimat olarak değerlendirilir ve ilk mesai saati gönderimine onay verilmek üzere kuyruğa alınır. Bu nedenle Akbank EFT saatleri de bu zaman dilimi arasında önemli yer tutar.

İlginizi çekebilir: İnternetten EFT Nasıl Yapılır?

Neden EFT Saat Kuralı Var?

Para yatırma ve çekme işlemleri bir banka kapsamında en çok tercih edilen işlemlerdendir.  Bu kapsamda da çeşitli yöntemler mevcuttur ve birçok bankada da vardır. Eğer kendi hesabınız üzerinden kullandığınız bankanın başka bir hesabına para göndermek istiyorsanız havale işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat kendi hesabınız üzerinden müşterisi olduğunuz bankanın haricinde bir hesaba para yollamak istiyorsanız EFT yöntemini tercih etmelisiniz. Akbank da bu havale ve EFT yöntemleriyle alakalı en çok tercih edilen bankalardandır. Fakat EFT yollamanın da işlem süresi ve saati olarak da çeşitli sınıflandırmaları mevcuttur.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Bireysel Emeklilik mi Vadeli Mevduat mı?

Akbank EFT Saatleri : 09:00 ile 16:30 arasındadır.

Göz Atabilirsiniz;

Akbank EFT Zaman Aralıkları

Elektronik Fon Transferi anlamına gelen EFT neredeyse herkes tarafından kullanılan bir bankacılık yöntemidir. Her işlemde olduğu gibi burada da çeşitli zaman sınırlandırmaları söz konusudur. İşleminizi Akbank kapsamında, müşteri hizmetlerini arayarak da EFT talebi verebilirsiniz. Aynı şekilde bir mobil uygulama olan Akbank Direkt ile de hesabınız üzerinden giriş yaptıktan sonra EFT yapabilirsiniz. ATM ve şubelerden de aynı şekilde istediğiniz zaman EFT yapabilirsiniz. Fakat EFT için Akbank’ın belirlemiş olduğu bazı saatler söz konusudur. Bu işlemi gün içinde karşı tarafa iletmek istiyorsanız mutlaka hafta için bir gün tercih etmelisiniz. Cuma günü geç saatte yaptığınız yatırımlar pazartesi gününe sarkabilir. Bunun yanı sıra, sabah 09.00 ile akşam 17.00 tercih etmelisiniz. Çünkü diğer saatlerde yapılan işlemler bir sonraki güne sarmaktadır. Sabah 10.30’dan sonra para yatırma işleminiz karşıya iletilmiş olacaktır.

Göz atabilirsiniz: Cuma akşamı yapılan EFT hesaba ne zaman geçer

Akbank EFT Sorgulama ve İşlem Hızı

EFT işlemi, birçok insanın tercih ettiği bir yöntemdir. Bu yüzden sıklıkla kullanılmaktadır. Kimi zaman acil işlemler de yapılabilmektedir. Bu sebeple belirttiğimiz saatler ve günler içerisinde işlemlerinizi gerçekleştirirseniz sizin için avantajlı bir durum oluşacaktır. Bahsedilen uygulamalar ve web sitesi aracılığıyla da şube veya ATM’ye gitmeden de hemen işleminizi halledebilirsiniz. Akbank kapsamında yapılan tüm EFT işlemleri ortalama olarak 5 ile en geç 10 dakika içerisinde karşı tarafa iletilmektedir. Fakat bazen bankalarda da işlem sırası oluşabilmektedir. Bu sebeple o günün yoğunluğuna göre 30 dakika içerisinde de iletim olabilir. Sorgulama işlemleriniz için de Akbank müşteri hizmetlerine anında ulaşarak destek talep edebilir ya da gönderim bilgilerini teyit edebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Banka Kartınız Yanınızda Olmadan Hesaptan Nasıl Para Çekilir?

Akbank EFT Ücreti

Tüm bankalarda olduğu gibi para aktarım işine ismini veren EFT ücretli bir bankacılık hizmeti. Bu hizmeti alırken ödeyeceğiniz tutar ise gönderim talimatı vereceğiniz yol ile değişir. Örneğin banka şubesinden EFT gönderimi için ödeyeceğiniz tutar 85 Lira civarlarında tutarken Akbank direkt yoluyla yapacağınız gönderim için 5,25 TL ödüyorsunuz. Bu aradaki fark yüksek miktarda olması tüketicileri de ucuz yoldan gönderme yoluna itiyor. Sizin bana ile aranızdaki müşteri ilişkisi durumu da bu durumda ödeyeceğiniz tutarı yakından ilgilendiriyor. Örneğin maaşınızı Akbank şubelerinden alıyorsanız burada sizin için ücretsiz eft gönderimi de söz konusu olabiliyor.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/havale-kac-dakikada-hesaba-gecer/
  2. https://www.kredivepara.com/kredi-cekemeyenlere-kredi-veren-bankalar-2020/
  3. https://www.kredivepara.com/hemen-kredi-veren-bankalar-2020-faiz-oranlari-ve-sartlari/
  4. https://www.kredivepara.com/teb-bankamatikte-param-kaldi-ne-yapmaliyim/
  5. https://www.kredivepara.com/kuveyt-turk-bankamatikte-param-kaldi-ne-yapmaliyim/

Göz atabilirsiniz: EFT Nedir, EFT Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz