Affilate Marketing ile nasıl para kazanılır?

Affiliate Marketing

Bu yazımızda Affilate Marketing ile ilgili geniş bilgilere yer verdik. Ülkemizde artan işsiz sayısı, özel sektörü monopolleştirmiş ve şartlarının ağırlaşmasına neden olmuştur. Bu sebepten dolayı insanlar kolay yoldan para kazanmanın yollarını aramaya başlamışlardır. Gelişen internet bu arayışı kolaylaştırmış hatta amacına ulaşmasını sağlamıştır.

İnternet üzerinden para kazanmanın bir çok yolu vardır. Bunlardan en yaygın olanı ürettiğiniz ve satın aldığınız ürünün, internet satışını yapmaktır. Bir diğer yöntem ise günümüzde çok yaygın youtuber olmaktır. Ama bunların yanı sıra kendi siteniz var veya yaratıcı bir yazarsınız ve ekstra para kazanmak istiyorsanız, ihtiyaç duyduğunuz şey affilate marketing yani satış ortaklığını öğrenmektir. İşte bizde bu yazımızda bu konuyu sizlere açıklayacağız.

Göz atabilirsiniz: Youtube Para Kazanma ve Nasıl Para Kazanabilirim

Affilate Marketing Nedir?

Affilate marketing veya satış ortaklığı, en basit tanımı ile, bir ürünün veya sitenin reklamını yaparak, ürün veya site sahibinden komisyon almaktır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Acil Para Veren Yerler Şirketler Firmalar

Satış Ortaklığı ile Nasıl Yapılır?

Bunun için iki yaygın yöntem vardır;

  1. Bu yöntem için kendi sitenizin olması gerekir. Eğer yoksa, aylık veya yıllık olarak belirli bir ücret karşılığında bir site kurabilirsiniz. Buradan para kazanmak için yapmanız gereken tek şey, affilate marketing konusunda anlaştığınız firma veya sitenin size verdiği kodu, kendi internet sitenize yerleştirmek olacaktır.
  2. Bu yöntemde gereken şey biraz sözel beceridir. Kelimelere çok hakimseniz ve insanları etkileyebilecek boyutta yazabiliyorsanız, bu yöntem ilkinden daha verimli olacaktır. Kendi siteniz olması gerekmez. Bu yöntemde yapmanız gereken; anlaştığınız firma ve site için reklam boyutu taşıyan yazılar hazırlayıp, ziyaretçi sayısı fazla olan – yani yazdığınız yazının tıklanma oranının en fazla olabileceği – sitelerde paylaşmak olacaktır.

Göz Atabilirsiniz;

Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanırım?

Nasıl para kazanırım kısmına geçmeden, bilmeniz gereken önemli bir durum vardır. Alacağınız ücret sadece komisyondur. Yani yapılan satıştan veya elde edilen gelirden size sadece komisyon oranı kadar pay verirler.

Nasıl para kazanırım sorusunun cevabı aslında basittir. Sitenize yerleştirdiğiniz kodun tıklanma başına veya ürünün satış miktarı başına veya yazdığınız yazı ile gelen kişi sayısı başına komisyon ücretini, anlaştığınız site veya firmadan temin edersiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Sodexo Müşteri Hizmetleri Numarasına Nasıl Ulaşırım?

Affilate Marketing Siteleri

Günümüzde firmaların ya da üreticilerin başarıya ulaşmaları, ürünlerinin satış rakamlarını maksimuma ulaştırabilmeleri için pazarlamalarını en iyi şekilde yapmaları gerekmektedir. Affiliate marketing siteleri bu kapsamda hizmet veren alanlar arasındadır. Geçmiş yıllarda firmalar satışları için özel siteler açarak yollarına devam etmeyi tercih etmektedir.

İlginizi çekebilir: Web Sitesi Olmadan İnternetten Para Kazanma

Günümüzde de ilerleyen bu sisteme sosyal medya ve blog gibi siteler de eklenmiştir. Özelikle reklam kampanyalarını ünlü kişiler üzerinden yapan firmalar, satışlar konusunda istedikleri rakamları elde edebilmektedir. Bu alanda reklam kampanyaları başarılı olan ünlüler ise sağlatmış oldukları satış miktarları ile birlikte komisyon elde etmektedir. Affiliate sistemi bu şekilde ilerlemektedir. Sitelerin türleri ise en çok kullanılan internet alanlarına göre değişim göstermektedir.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz