Aergo Coin Nedir?

Aergo Coin, AERGO platformunda kullanıma açılan kripto para birimidir. AERGO platformu ise Güney Kore menşeili Blockhoin teknolojisi geliştiren Blocko tarafından kurulmuş ve Samsung gibi devasa bir teknoloji geliştirici şirket tarafından desteklenen platformdur. Aynı zamanda platform Korea Exchange, Hyundai Motors, Shinhan Bank ve Lotte Card gibi şirketler için özel Blockhoin çözümleri üretmektedir. Anlaşılacağı üzere kurumsal düzlemde hizmet vermeyi amaçlayan platformun Aergo Chain kapsamında DApp’lerin barındırılabildiği bir altyapı hizmeti sunmaktadır.

Yeni nesil bir blok zincir olma özelliğine sahip olan platformun temel amacı, kuruluşların ve kurumsal iş birliklerinin ölçeklenebilirlik, gizlilik ve yazılım geliştirme gibi temel işlemlerin BT zincirleri aracılığıyla yapılması üzerinedir. Platform ve kripto para birimi aracılığıyla yüksek düzeyde kurumsallığa sahip olan bulut sağlayıcılarına ödeme yapılmasına da izin verilmektedir. Bu özelliği ile dikkat çeken platformun, arkasında bulunduğu güç ise hayli önem arz etmektedir. 2014 yılında kurulan platform henüz arzu edilen global ölçeğe taşınmamış olsa da günümüzde aktif olarak Güney Kore, Hong Kong ve İngiltere başta olmak üzere pek çok bölgede işlem görmektedir. Buna ek olarak AERGO platformunun Coinstck kullandığı ve bu bağlamda yüksek düzeyde güvenlik içerdiği de belirtilmelidir.

Aergo Coin Geleceği

Aergo Coin geleceği hakkında kesin yorumların yapılması pek olası değildir. Buna karşın kripto para biriminin vadettiği güvenlik önlemleri ve kurumsal iş birliği olanakları son derece dikkat çekici bir konumda. Özellikle Asya düzleminde gösterdiği faaliyet ve günümüzde Asya ekonomisinin başat faktörler arasında yer alması durum hakkında karmaşık ipuçları vermektedir. Bu noktada platformun üreticisi olan Blocko son derece güvenilir bir blok zincir üreticisidir. Aynı zamanda platformun hali hazırda müşterisi sayılan devasa firmalar da bu kripto para biriminin gelecekte önünün açık olacağını kanıtlat nitelikte. Bu kapsamda henüz arzu edilen gelişmeyi gösterememiş olsa Aergo platformu gelecekte kendine özel bir yer edinebilecek gibi görülmektedir. Üstelik destekçisi olan büyük teknoloji geliştirici şirketlerinde dünya ekonomisi ve teknolojik gelişmeler konusunda önemli bir etkisi bulunduğu düşünülecek olursa bu fikir daha da güçlenmektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  ADX Coin Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz