Acro Coin Nedir?

Acro Coin, özelleştirilebilir kullanıcı tercihleri ile kullanıcıların borç alabilmesi, borç verebilmesi ve yatırım yapabilmesi adına geliştirilen AKRO platformunun dijital para birimi olma özelliğine sahiptir. Bir Ethereum projesi olan platformun temel amacı; merkezi olmayan finans ürünleri oluşturarak, bu ürünler üzerinden kullanıcıların yatırım yapmalarını sağlamak ya da kullanıcılar arasında özelleştirilebilir finansal geçişlerin yapılmasına izin vermektir. Bu kapsamda platform tarafından inşa edilen AkropolisOS çerçevesi, kullanıcıların dijital finans çerçeveleri oluşturulabilmesi ve bunları yönetilebilmesine izin vermektedir.

Tutarlılık ve güvenirlik kaybı olmadan özel olarak tasarlanan AkropolisOS, OpezZeppelin tabanlıdır. Çerçevenin temel amacı ise merkezi olmayan finans ürünleri oluşturulmasıdır. Bu kapsamda platformun Sparte ve Delphi adı verilen merkezi olmayan finans ürünleri de bulunmaktadır. Sparta, diğer kullanıcıların ödünç alabilmesi, borç verilebilmesi ya da borç alınabilmesi gibi işlemlerin yapılmasına uygun finansal ürünler üretmek üzerine geliştirilmiştir. Delphi ise kullanıcıların yatırım yaparak gelir elde etmelerine imkan tanıyan finansal ürünler bütünüdür. Bu noktada farklı varlıklara yatırım yapılabilmesinin mümkün olmasının yanı sıra ödül jeton kazanma imkanı da tanınmaktadır. Bu durumun en genel anlamıyla pasif dolar maliyeti stratejisi ve aktif bir yaklaşım getirdiği de belirtilmelidir.

 

Acro Coin Geleceği

Acro Coin, tüm dünya ölçeğinde kripto para birimi uzmanları ve yatırımcılar açısından son derece ilgi gören bir kripto para birimidir. Buna karşın istikrarlı bir yükselişi olduğunu belirtmek yanlış olacaktır. Aynı zamanda bu kripto para birimine yapılan yatırımların istatistikleri incelendiğinde ise dönemsel olarak yatırımcılarım yönelim gösterdiği görülecektir. Bu noktada temel belirleyicinin kripto para birimi borsalarında yaşanan inişli çıkışlı sürecin olduğu da belirtilmelidir. Kripto para borsalarının düzenli bir ivme kazanması ile AKRO platformu tarafından kullanılan bu dijital para biriminin de önemli ölçüde değer kazanması muhtemel gibi görünmektedir. Piyasada yaklaşık olarak 2 milyar adet rezervi olan bu para biriminin yakın bir gelecekte 4 milyar kadar olabileceği de uzmanlar tarafından belirtilen görüşler arasında yer almaktadır. Dolayısıyla yakın gelecekte kesin bir veri sunmayan bu kripto para biriminin genel anlamda nasıl bir yol çizeceği ise merak konusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz