Acil Para Veren Yerler Şirketler Firmalar

acil para

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Acil nakit ihtiyaçlarında genellikle ilk gidilen yer bankalar olmaktadır. Fakat kredi sicili kötü olan kişiler bankalardan da ret yanıtı almaktadır. Ya da kredisini ödeyemediği için acil para arayışına giren bireyler bulunmaktadır. Bankalar günümüzde para satan kurumlardır. Size (örnek) 10 TL verir karşılığında 15 TL alır. Kişiler zor zamanlarda kredi ödeyemediği için git gide borç batağına sürüklenir. Bu borç batağı sonucunda bunalıma giren, kendine zarar veren onlarca kişi bulunmaktadır. Peki dar zamanda nasıl para bulunur? Acil para lazım diyorsanız ne gibi yöntemler deneyerek acil para ihtiyacınızı giderebilirsiniz?

  • Senetle Borç Para Lazım Ne Yapmalıyım? Yazıya Git
  • Bankadan Satılık Araçlar – İhaleden Nasıl Alınır? Yazıya Git
  • Senetle Araba, Telefon ve Motor Satan Yerler Yazıya Git
  • Ankara Senetle Para Veren Tefeciler Yazıya Git
  • Senet Geçerlilik Süresi Ne Kadar? yazıya git

Faktoring Firmaları, bu tür firmalar, hızlıca büyümekte olan fakat hangi sektörde hizmet verdiği pek de doğru bilinmeyen şirketlerdir. Yasalara uygun şekilde işlerini yürüten bu firmalar, özellikle esnaflar ile elinde senet veya çeki bulunan kişilere hizmet vermektedirler. Önceliğiniz bu tür firmalardan kredi çekebileceğinizi bilmenizdir. Dediğimiz gibi, elinizde bekleyen bir çek ya da senet varsa factoring firmaları size bu çek veya senet karşılığında kredi kullandıracaktır.

Acil Nakit Para Bulmam Lazım

Acil para lazım ankara da nereden nasıl bulabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. Muhtemelen seçeneklerinizin de çok sınırlı olduğunu tahmin ediyorsunuz. Ancak seçenekleriniz tahmin ettiğiniz kadar az ve sınırlı değil. Eğer acil nakit ihtiyacınız varsa ve acil para bulmanın yasal yollarını arıyorsanız, en iyi tavsiyelerimize göz atmaya başlayabilirsiniz. Tavsiyelere geçmeden önce hayat kurtarıcı bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Biliyorsunuz ki hepimiz insanız ve kimi zaman nakit ihtiyaçlarımızı karşılamakta güçlük çekebiliyoruz. Ay sonu nakit sıkıntısı çekebiliyor, faturalar sebebiyle kredi kartı ödemesini yapamayabiliyor ya da aniden çıkan küçük bir masrafı bile karşılayamayacak duruma gelebiliyoruz. Para bittiğinde, nakit paraya ihtiyaç duyma nedenlerimiz sayısızdır. Birçok acil para bulma yöntemi bulunmaktadır.

Acil borç para lazım diyorsanız bunlardan ilki ise borç almak olarak öne çıkmaktadır. Senetle altın alabilirsiniz, faturanıza ek cep telefonu alabilirsiniz, eşten dosttan borç alabilirsiniz, herhangi bir ürünü satabilirsiniz ve bunun gibi birçok yöntemi tercih edebilirsiniz. Çoğu kişi eşinden, dostundan çalıştığı kurumdan veya herhangi birinden borç istemeye çekinmektedir. Fakat bu ve bunun gibi yöntemlere başvurmak yerine ilk olarak çevrenize durumu iletebilirsiniz. “Kimse vermez” gibi bir düşünceye girmek yanlış. Denemek bedava, herhangi bir ücret alınmıyor. O yüzden kesinlikle deneyin. Özellikle herhangi bir işte çalışıyorsanız patronunuzla direkt olarak görüşüp, durumunuzu anlatıp maaştan kesme karşılığında borç isteyebilirsiniz. Bu durumda eğer patronunuzla aranız iyiyse ve uzun yıllardan beri çalışan güven veren bir çalışansanız patronunuz sizi kırmayacak ve elinden gelen yardımı yapacaktır.

Göz atabilirsiniz:

Acil para ihtiyaçlarında başvurulan bir diğer yöntem ise tefecilerdir.

Tefeci dediğimiz yasa dışı kişiler, acil ihtiyacınız için size 10.000 TL veriyorsa, 20.000 TL olarak kısa süre içerisinde bunu sizden almak isterler. Genel olarak mafya tiplerden oluşan tefeciler, bu parayı vermediğiniz takdirde yargı yolu yerine kendi yargı yolunu seçer; ailenize, çevrenize veya direkt size zarar verebilirler. Bu sebepten dolayı acil para ihtiyacında aklınıza gelecek son kişiler tefeciler olsun.

Acil nakit para lazım ise hemen nakit’e döndürecek şeyler bulmanız gerekmektedir. Peki bunlar nelerdir? İşte acil para ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde nakde döndürebileceğiniz şeyler…

Bahsedeceğimiz şeyler 15 – 20.000 TL gibi yüksek rakamlar için geçerli değildir. Yüksek tutarlardaki parayı ne yazık ki herhangi bir şekilde bu yöntemleri deneyerek elde edemezsiniz. Bu sebepten dolayı bu tutarlarda ihtiyacı bulunan kişiler ihtiyaç durumuna göre derneklere başvurabilir. Özellikle sağlık gibi sorunlarda ilgili dernekler yardımcı olabilirler. Fakat nakit ihtiyacınız 5 – 10.000 TL gibi seviyelerdeyse nakit bulmanız daha kolay olacaktır.

Herhangi bir cep telefonu operatörüne başvuruda bulunarak (kendi operatörünüz olması süre avantajından dolayı daha faydalı olacaktır) faturaya ek cep telefonu almak istediğinizi söylüyorsunuz. 50 TL’lik fatura bedeline aylık 300 – 350 TL ödemeyle cep telefonu satın alabilirsiniz. Bunu acil satmak istiyorsanız değerinden alt miktara herhangi bir telefoncuya satabilirsiniz. Ya da önceki başlıkla bahsettiğimiz platformlardan satabilirsiniz.

Eğer nakit ihtiyacınız çok acil değilse, al – sat yaparak 1 aylık sürede çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Küçük bir yatırımla girebileceğiniz al sat işini bilgili olduğunuz ve pazarı yaygın olan bir sektörde yapabilirsiniz. Letgo ve sahibinden tarzı uygulamalarda ucuza düşüreceğiniz cep telefonu, bilgisayar gibi ürünleri üzerine kar koyarak tekrardan satışa sunarak maaş alıyor gibi para elde edebilirsiniz.

Geçici ve kısa süreli işler bulmanın en iyi yolu internet üzerinde küçük bir araştırma yapmaktır. Sürücülük, yemek servisi, oda temizliği, broşür dağıtımı, tanıtım ve stand hostesliği çalışıp acil nakit para bulmanızı mümkün kılacak kısa süreli iş örnekleri arasında gösterilebilir. Bu iş ilanlarını Facebook gruplarına ya da iş ilanı sitelerine göz atarak bulabilirsiniz.

Acil Paraya İhtiyacım Var Diyenler;

Yetenekleriniz ve uzmanlık alanlarınıza göre daha fazla alanda geçici iş bulmanız da mümkündür. Mesela yabancı diliniz varsa çeviri, dil bilginiz iyiyse redaksiyon yapabilir; bir konuda uzmanlığınız varsa makale yazabilir ya da mesela fotoğraf satabilir ya da seslendirme yapabilirsiniz.

Krediler ya da kredi kartları gibi her ay birden fazla borç ödemesine ayak uydurmakta zorlanıyorsanız, bu borçları birleştirme seçeneğini gözden geçirebilir ve borçlarınızı tek bir noktada toplamayı düşünebilirsiniz. Bankalar borç birleştirme uygulamaları sayesinde borçlarınızı mevcut olan en iyi faiz oranı ve geri ödeme vadeleri ile birleştirmenize olanak sağlayabilir.

Bankalar yerine kredi veren kredi kurumlarını deneyebilirsiniz. Bankalara göre faiz oranı yüksek olan bu kurumlar çalışma anlayışı bakımından tefecilere benzeseler de tamamen yasal ve kurumsal çalıştıkları için herhangi bir sorun yaşamazsınız. Fakat ödemelernizi düzenli yapmadığınız takdirde daha çok borç batağına girebilir ve bu sefer son safhaya gelebilirsiniz. Bu yüzden acil para lazım olduğu durumlarda bu yöntemi son çare olarak tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

  1. https://www.kredivepara.com/senetle-konut-alinabilir-mi/
  2. https://www.kredivepara.com/senetle-para-veren-tefeciler/
  3. https://www.kredivepara.com/ticari-senet-ne-demek/
  4. https://www.kredivepara.com/emre-muharrer-senet-icra-takibi/
  5. https://www.kredivepara.com/senet-nasil-gecersiz-olur/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz