Acil Para İhtiyaçlarında Yapılacaklar 6 Madde

Acil Para İhtiyaçlarında Yapılacaklar
Acil Para İhtiyaçlarında Yapılacaklar

Bireyler bazı zamanlarda ekonomik kriz ortamına düşebilir. Özellikle sabit gelir ile giderleri karşılamaya çalışan kişiler artan ihtiyaçlar ve giderler durumunda acil paya ihtiyaç duyabilirler. Acil paraya ihtiyaç olduğunda kişilerin ekonomik sıkıntılardan kurtulmak için ilk başvurdukları yol da borç almak oluyor. Acil para ihtiyaçları söz konusu olduğunda kişilerin maddi durumuna ve yaşamlarına göre yapılacak oldukça çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemler sayesinde acil para ve nakit ihtiyaçlarını kısa süreliğine de olsa giderebilirsiniz.

  • Senetle Borç Para Lazım Ne Yapmalıyım? Yazıya Git
  • Bankadan Satılık Araçlar – İhaleden Nasıl Alınır? Yazıya Git
  • Senetle Araba, Telefon ve Motor Satan Yerler Yazıya Git
  • Ankara Senetle Para Veren Tefeciler Yazıya Git
  • Senet Geçerlilik Süresi Ne Kadar? yazıya git

Göz atabilirsiniz: En Kolay Kredi Veren Bankalar

Acil nakit ihtiyaçlarını giderirken bazı durumlarla da karşılaşılabilir. Özellikle sizin nakit ihtiyacınız kötü niyetli kişilerin dikkatini çekebilir. Bu gibi durumlarda kesinlikle senet ile kredi ya da para vereceğini söyleyen kişilere inanmamak gerekir. Yapılan her işlemi yasal şekilde güvendiğiniz kişi ve kurumlarla yaparsanız ilerleyen süreçte daha fazla sıkıntı çekmezsiniz.

ACİL PARA İHTİYAÇLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Acil para lazım dediğiniz hallerde bazı durumlara çok dikkat etmek gerekir. Özellikle nakit para ihtiyacınızı karşılayacak yöntemler hakkında çok fazla araştırma yapmak lazımdır. Bunların haricinde;

-Nakit ihtiyaçlar için mutlaka Türk ceza kanuna göre suç olan yöntemlerden uzak durulması gerekir. Kesinlikle, ilerleyen süreçleri de düşünerek güvenilir olmayan yöntemlere başvurulmamalıdır.

-Nakit ihtiyaçlarınız için para ararken karşınıza farklı ve oldukça fazla yöntemler çıkabilir. Bu yöntemler hakkında karar vermeden önce oldukça iyi ve detaylı bir araştırma yapmak gerekir.

-Tercih edilen yöntemlerin yasal olması ve dava hakkının bulunması oldukça önemlidir.

-Hangi yöntemi nakit ihtiyacınız için seçerseniz seçin alacağınız paranın borç olacağını unutmamalısınız. İlerleyen süreçte geri ödemesini faizi ile birlikte ödeyeceksiniz. Bu nedenle, mutlaka ihtiyacınız kadar nakit için borç altına girmeniz gerekir.

ACİL PARA İHTİYAÇLARI İÇİN AİLE VE ARKADAŞLARLA GÖRÜŞMEK

Acil nakit ihtiyaçları söz konusu olduğunda durumu arkadaşlar ve aile ile görüşmek daha doğru olacaktır. Çünkü onlardan ve çevrenizden alacağınız destek ile sorunları daha doğru yollarla çözebilirsiniz. Kişinin nakit ihtiyacı olduğunda arkadaş, eş dost, iş ve aile çevresini kullanarak nakit ihtiyacını karşılamak risksiz bir yöntem kabul edilir. Bu sayede hem güvenilir ortamlarda para arayışınız olur hem de geri ödeme konusunda fazla sıkıntı çekmezsiniz.

Arkadaş ve aile çevresinden borç alınırken genelde altın seçeneği kullanılır. Çünkü, altın her iki tarafı da mağdur etmeyen ve zarara uğratmayan bir yatırımdır. Döviz olarak borç alındığında dövizin düşmesi ya da çıkması halinde zarar söz konusu olabilir. Bu zarar üstelik her iki tarafı da etkilemektedir.

ACİL PARA İHTİYAÇLARI İÇİN ACİL KREDİ KULLANIMI

Acil nakit ihtiyaçları için acil kredi paketleri hazırlanmaktadır. Bu acil kredi paketleri sadece acil nakit paraya ihtiyacı olan kişiler için oluşturulmuş seçeneklerdir. Pek çok banka acil banka kredilerini müşterileri için hazırlamakta ve farklı faiz ile vade seçenekleri ile sunmaktadır. Bankalar acil nakit para ihtiyaçları için kredi kullanımlarında önceliği kendi müşterilerine sağlıyor. Müşteriler acil para durumlarında krediye başvuracaksa öncelikle bu yöntem için kredi teklifi talep etmeleri gerekir. Kişinin acil kredi kullanımını kendi bankası ile yapması faiz ve vade seçeneklerinde kolaylık sağlamaktadır.

Acil kredi kullanırken mutlaka faiz oranlarına ve vade seçeneklerine dikkat etmeniz gerekir. Çünkü kredi o an sizin durumunuzu kurtarsa dahi ilerleyen süreçte faizi ile beraber ödemek zorundasınız. Bu kredinin size asıl finansal yükünün ne olacağı doğru şekilde analiz edilmelidir. Banka kredilerinden yararlanmak için internet üzerinden ya da şubeler aracılığı ile kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

ACİL PARA İHTİYAÇLARINDA KREDİ ÇEKEMEME

Acil para ihtiyaçlarında kredi başvurusu yapıldığında bazı durumlar sebebiyle kredi kullanılmayabilir. Özellikle bankalar tarafından kara listeye alınmış olan bireylerin kredi kullanımına izin verilmez. Ayrıca bireyler kredi başvurularında herhangi bir gelir beyan etmez ve sigortalı çalışmaz ise bu durumda da kredi çıkmayabilir.

Kredi başvurusu onaylanmayan kişiler kredi aracılık hizmetlerine yöneliyor. Bu hizmeti veren firmalar belirli bir geliri teminat göstererek kendi adına bireyler için kredi çekmektedir. Çekilen krediyi ise tekrar tüketiciye belirli komisyon ve masraflar ile beraber satmaktadır. Haliyle kredi faizi ve komisyon masrafları eklendiğinde çekilen tutar oldukça artmaktadır. İşleyiş bakımından bu durum bir nevi tefecilik olarak görülür ve suç sayılır. Bu nedenle bireylere bu tür yöntemler çok fazla önerilmez.

ACİL PARA İHTİYAÇLARINDA KREDİ KARTI İLE ALTIN ALMAK

Acil para ihtiyacı söz konusu olduğunda kuyumculardan kredi kartı kullanılarak altın alımı yapmak kısa süreli de olsa nakit ihtiyacını giderecektir. Özellikle altın alımı yaptıktan hemen sonra farklı bir kuyumcuda bu altınları satmak zarar etmeyi de önleyecektir. Bazı kuyumcular altın alımlarında ekstra taksit seçeneklerini sunarak müşterilerin bütçelerine uygun seçenekler de sunmaktadır.

Altın alımı yaparak, tekrar satmak acil para ihtiyaçlarında en karlı seçeneklerden birisidir. Çünkü her ne kadar satım esnasında bir zarar söz konusu olsa da faiz ödemesi kadar fazla olmayacaktır. Kredi kartından kolaylıkla altın alıp, satmak için kredi kartının belirli limite sahip olması da gerekmektedir. Bu husulara dikkat ederek, nakit ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.

Göz atabilirsiniz:

ACİL PARA İHTİYAÇLARINDA KREDİ KARTI NAKİT AVANS SEÇENEKLERİ

Pek çok tüketici acil nakit para ihtiyaçlarında kredi kartını kullanmaktadır. Özellikle kredi kartından nakit avans çekimi oldukça sık kullanılan yöntemlerden birisidir. Kredi kartından nakit avans çekerek belirli faiz ödemeleri ile ilerleyen aylarda nakit avansın ödemesini yapabilirsiniz. Fakat kredi kartı, kendi limitine göre nakit avans seçeneklerini de sınırlamaktadır. Yani kredi kartının limiti çok yüksek değilse nakit avans çekme limitiniz de düşük olacaktır.

Yüksek limite sahip kredi kartlarından nakit avans çekmek isteyen kişiler genellikle çok yüksek oranlarda faiz ile karşılaşıyor. Bu nedenle eğer nakit ihtiyacınız düşün tutarlarda ise nakit avans çekmeniz önerilir. Çok yüksek tutarlarda nakit avans çekimi sizi zorlayacaktır. Ayrıca size verilen sürede nakit avans ödemesini yapmazsanız kredi kartınız da kullanıma kapatılacaktır.

ACİL PARA İHTİYAÇLARINDA ELEKTRONİK EŞYA SATIMI

Nakit paraya ihtiyaç duyulduğunda kişiler farklı pek çok yönteme başvurmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de kredi kartına taksitli olarak elektronik eşya alıp, satmaktır. Elektronik eşyalar genellikle taksitli olarak kredi kartından alınıyor. Satımı ise internet ortamında yapılmaktadır. Elektronik eşyalar ambalajı açılmadığı sürece çok fazla değer kaybetmez. Eğer ambalajı açılırsa ikinci el olarak görülür ve düşük fiyatlara satılır. Bu nedenle böyle bir yönteme başvuracaksanız bu durumlara dikkat etmeniz gerekir.

Bu yöntem bir ya da iki defa sizi kurtarabilir. Eğer sürekli bu yöntemi denemeye çalışırsanız siz daha fazla zararlı çıkabilirsiniz. Çünkü satamadığınız her elektronik eşya size bir ödeme olarak geri dönüş yapacaktır.

DEVLET İŞLERİ İLE ACİL NAKİT İHTİYACINI KARŞILAMA

Bir iş yeri sahibi iseniz acil nakit paraya ihtiyaç duyduğunuzda bu yöntemden yararlanabilirsiniz. Öncelikle devlet işleri ile para kazanmak için birey üzerine kayıtlı bir iş yeri olması gereklidir. Sahibi olunan iş yeri sayesinde devletin iş sahiplerine sunduğu bazı verdiği teşvik ve hibe imkanlarından faydalanmak mümkündür. Her yıl kobiler için hibe desteği ve kalkınma ajansı kredileri verilmektedir. Bu açıdan gelen teşvikler sayesinde acil nakit para ihtiyaçları güvenilir şekilde giderilebilir.

Göz atabilirsiniz: Senetle Para Veren Tefeciler | İstanbul-Ankara-İzmir

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz