Açık Artırmayla Satılan Dünyanın En Pahalı Arabaları

Açık arttırmayla satılan dünyanın en pahalı arabaları
Açık arttırmayla satılan dünyanın en pahalı arabaları

Açık artırma genelde değeri oldukça yüksek olan eşyalar için yapılan bir satılma yöntemidir. Burada bir noktada değeri biçilemeyen eşyalara değer biçmek için açık artırma yöntemi ile satış söz konusu olmaktadır. Açık artırma heyecanın dorukta olduğu ve kıyasıya bir çekişmenin yaşandığı bir ortamdır. Bir eşya eğer üzerinden epeyce bir zaman geçtiyse ve hala çok kötü bir durumda değilse gittikçe değerlenebilir ve değerinin çok çok üstünde bir rakama satılabilir. Bunun ana sebebi o ürünün bir daha üretilmeyecek ve sınırlı sayıda olmasıdır. Bu üretilenlerden biri arabalar. Dünyanın en pahalı arabaları bir yana günümüzde araba fiyatları zaten pahalı!

  • Elektrikli Araba Vergisi Ne Kadar? Yerli Otomobil Vergisi içeriğe git
  • Ekspertiz Ücreti Geri Alma 2020 Ne Kadar? içeriğe git
  • Plaka ile MTV Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır? içeriğe git
  • SGK İş Yeri Borç Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır? içeriğe git
  • Gelir Vergisi İadesi Nasıl Alınır? Gelir Vergisi Hesaplama içeriğe git
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  KYK Bursu Ne Kadar?

İlginizi çekebilir: Dünya’nın En Pahalı Kamyonu Malezya Sultanına Gitti

Dünyanın En Pahalı Arabaları

Açık artırma da ne kadar rakibiniz varsa fiyat o kadar artabilir. Çok anlamı olmayan bir vazo ünlü olan birinin evinde öldükten sonra ortaya çıkarsa ciddi rakamlara alıcı bulabilir. Bu da maddi değerden ziyade o kişiye özel olması ve manevi değerin ön planı çıkmasından kaynaklıdır. Şimdi açık artırmayla satılan dünyanın en pahalı arabalarının hangi fiyatlara satıldığına ve hangi modeller olduğuna bakacak olursak:

10.9 Milyon Dolar (Ferrari 250 GT California Spyder)

acik-artirmayla-satilan-dunyanin-en-pahali-arabalari1961 model  Ferrari 250 GT California Spyder açık artırmada 10.9 milyon dolar karşılığında yeni sahibinin olmuştur. 2008 senesinde satılan bu Ferrari modeli açık artırmayla en pahalı satılan araçlar sıralamasından 10. sırayı almaktadır.

 

 

 

11 Milyon Dolar (Ford GT40 Gulf-Mirage Coupe)

1968 model olan Ford GT40 Gulf-Mirage Coupe 2012 senesinde Kaliforniya’da alıcısını bulmuştur. Bu açık artırmada satılan tek Ford model araç budur.

11.3 Milyon Dolar (Ferrari 250 GT California LWB Competizione Spyder)

Bir kişi tarafından değil de Goodling & Company şirketi tarafından 2012 senesinde açık artırmayla satın alınmış bir araçtır. Yine Ford gibi Kalorniya’da yeni sahibi bulmuş bir araçtır. En pahalı araçlar sıralamasında 8. sırayı almaktadır.

Göz Atabilirsiniz:

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  İnternet Faturası Nasıl Ödenir? 4 Ödeme Yöntemi!

11.71 Milyon Dolar (Mercedes Benz 540K Special Roadster)

1936 senesinde üretilen bu araç yine bir önceki Ferrari modelini satın alan Goodling & Company şirketi tarafından satın alınmıştır. Ferrari 250 GT California LWB Competizione Spyder modeli gibi Kaliforniya’da görebileceğiniz bir araçtır.

12.42 Milyon Dolar (Ferrari 250 Testa Rossa)

Yine bir başka Ferrari modeli olan bu araç 2009 senesinde İtalya’daki açık artırma ile satılmıştır. Bu listelere bakıldığında neredeyse tümünün Ferrari olduğu gözlemlenmektedir.

12.8 Milyon Dolar (Ferrari 340/375 MM Competizione Berlinette)

yine bir başka Ferrari modeli olan Ferrari 340/375 MM Competizione Berlinette 1953 model bir araçtır. 2013 senesinde yeni alıcısı tarafından satın alındı.

14.31 Milyon Dolar (Ferrari 250 LM)

Açık arttırmayla satılan en pahalı arabalar sıralamasında 4. sırayı 1964 model olan Ferrari 250 LM modeli almaktadır. 2013 senesinin mayıs ayında İtalya’da yeni sahibini bulmuştur. Yarış arabası prototipi olarak üretilen bir modeldir.

16.42 Milyon Dolar (Ferrari 254 Testa Rossa Prototype)

Açık artırmayla satılan en pahalı arabalar içerisinde 3. sırayı 1957 model olan Testa Rossa Prototype almaktadır. Diğer birkaç Ferrari modelini de rakiplerine kaptırmayan Goodling & Company şirketi 2011 yılında bu aracın sahibi olmuştur. Yarış arabası olarak üretilen bir Ferrari modelidir.

27.51 Milyon Dolar (Ferrari 275 GTB/4 NART Spyder)

Açık artırma ile satılan en pahalı ikinci araba olma özelliğini taşımaktadır. 2013 senesinin Ağustos ayında alıcı bulmuştur. Oldukça değerli bir araç olan bu Ferrari modeli yalnızca Luigi Chinetti tarafından yapılabilmektedir. Oldukça düşük bir sayıda üretilen bu model ciddi bir rakama alıcı bulmuştur.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Emekliyim, Afyonda İş Arıyorum, Neler Yapabilirim?

29.7 Milyon (Mercedes Benz W196)

Açık artırmayla satılan dünyanın en pahalı arabası ünvanı şimdilik Mercedes’te bulunmaktadır. Bonham’s tarafından satılan bu araç 2013 senesinde yeni sahibinin olmuştur. Yarış arabası olan bu araç katıldığı yarışlardan neredeyse hepsinde birinciliği üstlenmiştir.

Göz atabilirsiniz: Taşıt Kredisi Başvurusu -Taşıt Kredisi Nasıl Çekilir?

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çeken İçerikler;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz