ABD de İş Kurmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Makalenin İçerisinde Neler Var?

ABD’de iş kurmak isteyen kişilerin ABD vatandaşı olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Hatta ve hatta ABD’de kuracağınız bir işi o ülkeye hiç gitmeden internetten, telefondan ya da yönlendirdiğiniz bir kişi aracılığıyla da kontrol etmeniz mümkün. Diyelim ki sizin ABD sınırları içerisinde şirketiniz ve ABD vatandaşlığınız yok. ABD açısında bakıldığında orada oturan yabancı bir vatandaşsınız. Bu aşamada belirlenen kurallara uyarak hiç bir sorun yaşamadan basit bir şekilde işletmenizi hayata geçirebilirsiniz.

ABD’de İş Kurmak İsteyenlerin Uyması Gereken Kurallar

Bu konular hakkında siz de detaylı bilgiye erişmek istiyorsanız IRS’e ve hukuk danışmanlarına başvurabilirsiniz. Bununla birlikte FindLaw gibi internet siteleri aracılığıyla da detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Bununla birlikte burada anlatılacak olanları detaylıca okuyarak da bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

ABD’de şirket kurma maliyeti:

Başlangıçta tek seferlik ödenecek rakam

İlk olarak tek seferlik ödeyeceğiniz şirket kurulum paketi adı altında 500 dolar ile 900 dolar arasında bir rakam bulunmaktadır. Bununla birlikte yine bir defaya mahsus 100 dolara yakın şirket yetkilisi vergi ödeme numarası adı altında bir masraf bulunmaktadır. Yani ABD’de iş kurmak isteyenlerin tek seferlik 1000 dolar gibi bir parayı gözden çıkarması gerekmektedir. Bununla birlikte elbette belirli bir düzenle ödenecek belli bir para da bulunmaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Endüstrilerde Güvenlik Nasıl Sağlanır?

Göz Atabilirsiniz;

Her sene düzenli olarak ödenecek rakam

ABD’de de kurulacak olan işler aracı firmalar sayesinde gerçekleştiğinden dolayı öncelikle ilgili aracı seçimi gerçekleştirilmelidir. Bu yazıda Harvard Business Services aracısı üzerinden hesaplama yapılmıştır. 50-55 dolar gibi bir rakam kayıtlı acente masrafı olarak her sene ödenmesi gerekmektedir. 350-400 dolar gibi bir rakam ise Delaware imtiyaz vergisi adı altında yine her yıl ödenmesi gereken bir tutardır. Sadece başlangıç için ödenecek olan 100 doların yanında 450 dolar gibi bir rakamda her sene ödenmelidir.

Göz atabilirsiniz: İş Kurmak için Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Şirketin türünün seçimi

ABD’de kurulabilecek üç tip şirket bulunmaktadır. Bunlar: sınırlı sorumlu şirket (limited şirketi), S türü şirket ve son olarak da C türü şirkettir. ABD’de yerleşik olmayan bir kişiyseniz bu durumda S türü şirket sizin için uygun olmayacaktır. Yerleşik olmayan kişilerin seçebileceği iki şirket tipi bulunmaktadır: Limited şirket ya da C türü şirket. Eğer siz de ABD’de şirket kuracaksanız ve sonrasında yeniden biçimlendirme yapabileceğiniz ve aynı zamanda yeni yatırımcıların dahil olabileceği bir şirket oluşturmayı düşünüyorsanız tercihiniz C türü şirketten yana olmalıdır.

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Üretim Maliyeti Nedir? Üretim Maliyeti Unsurları Nelerdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz