Alternatif Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Alternatif Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme
Alternatif Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Alternatif bank iletişim için, 444 00 55’i veya 0850 225 00 55’i arayarak Alternatif Bank Çağrı Merkezi’ne 7 gün 24 saat ulaşabilir ve bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Alternatif bank faiz oranları öğrenmek için https://www.alternatifbank.com.tr/bireysel/faiz-oranlari/ web adresini ziyaret edebilirsiniz. Alternatif Bank yani bilinen adıyla Abank mevduat faiz oranları 2019 yılı güncel verileri bu konuda sizlere sunulmaktadır. Sizde Abank’tan hemen e-vadeli mevduat hesabı açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019

Alternatif bank güvenilir mi?

Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteren Alternatif Bank, The Commercila Bank bünyesiyle Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Umman ve Katar genelinde güvenilir hizmetler sunan bir bankadır. Bu bankalar arasında da doğrudan transfer olanağı sunarak, tüm şirketleri arasında senkronizasyon sağlamıştır.

Türkiye’de Alternatif Bank, yeni bankalar arasında değerlendiriliyor. Türk bankacılık sistemine kapsamlı giriş yaparak faaliyet gösteren Alternatif Bank ‘’Kusursuz Bankacılık’’ sloganıyla hizmet vermektedir. Ticari ve bireysel bankacılık alanlarının hemen her kategorisinde hizmet sunuluyor. Dijital bankacılık, telefon ve mobil bankacılık sistemleri ile Türkiye’de etkin hizmet veren bankalar arasında yer alıyor. Genel olarak güvenilir bulunan banka kuruluşlarından olan Alternatif Bank, sermaye yapısıyla güçlü hacim sunan kuruluşlardan biridir.

Buradan kredi hesaplama sayfamıza giderek en uygun krediyi bulabilirsiniz.

Alternatif bank konut kredisi

En yakın Alternatif Bank Şubesi’ne uğrayabilir, uygun ödeme seçenekli Alternatif Bank Konut Kredisi ile yeni evinize mutlulukla taşınabilirsiniz.
Vade: En az 3 ay, en fazla 120 aydır.
Vergi ve Fon: KKDF ve BSMV alınmamaktadır.
Sigorta: Kredi teminatı için Hayat Sigortası yapılması gerekmektedir. Sigorta tutarı yaş, cinsiyet ve kredi tutarına göre değişmektedir.
Para Cinsi: Sadece TL olarak kullanılır.
Evrak: Başvuru aşamasında aşağıdaki evraklar zorunludur.

 • Nüfus Cüzdanı
 • Adres Teyit Edici Belge
 • Gelir Belgesi (maaş bordrosu, kira kontratı vb.)
 • Teminata Verilecek Gayrimenkulün Tapusu

Alternatif bank kredi başvurusu

Alternatif Bank tarafından nakite sıkışan vatandaşlarımıza sunulan En uygun kredi ve avantaj sağlayan fırsatlar devam ediyor. İhtiyaç kredisi başvurusu yapan vatandaşlar sunulan uygun faizli kredi kampanyasından faydalanabiliyorlar. Kredi kampanyasından faydalanabilmeniz için Alternatif Bank müşterisi olmanız şartı aranmıyor. Bankanın müşterisi olanlar da olmayanlar da Alternatif bank Elazığ şubeye giderek kolay, hızlı ve rahat bir şekilde faydalanabiliyorlar.

 • 18 yaşını doldurmuş olmanız
 • Kredi ödemelerinizin genel olarak zamanında ve eksiksiz olması
 • Gelirinizi resmi olarak belgeleyebiliyor olmanız
 • İpotek verecekseniz eşinizin rızasını yazılı olarak bankaya vermeniz

Göz atabilirsiniz: İpotekli Kredi Nedir?

Not: İhtiyaç kredisi en fazla 60 ay vade ile kullanılabilir.

Alternatifbank Kredi Başvuru Adımları

Kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredisi tutarını belirleyin.

Ödemeniz gereken aylık taksit tutarını ve toplam geri ödeme tutarını göz önünde bulundurarak bütçenize en uygun vadeyi seçin.

Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi hatasız doldurun.

Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde iletin.

Belirtilen süre içerisinde kredi sözleşmesini imzalayın.

 

Alternatifbank Kredi Başvuru Belgeleri

Nüfus cüzdanı

İkamet belgesi veya fatura

Gelir Belgesi: Memurlar: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

 

İhtiyaç kredisi başvurunuzu ülke genelinde ki tüm Alternatif Bank şubelerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi Alternatif Bank internet şubesi Dijital ihtiyaç kredisi, üzerinden de kredi hakkında ki tüm detaylar ile ilgili aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilme imkanı bulunmakta. Kredi başvurusu banka tarafından uygun şartlar sağlandığı taktir de kısa bir süre içerisin de neticeye vardırılarak kredi kullanım hakkınızı sağlıyor.

 

Alternatif bank kimin?

1991 yılında hizmete açılan Alternatifbank; Doğan Holding tarafından kurulmuştur. Yani birçok yeni kuruluşta olduğu gibi ABank da büyük yatırımlar ve uzman stratejiler eşliğinde faaliyetlerine başlamıştır. Bu yüzden de kısa sürede irili ufaklı birçok yerel bankayı gerisinde bırakan ABank, büyük bir hızla Türkiye genelinde yeni şubeler açmaya başlamış ve en büyük bankalar listesinde tırmanışa geçmiştir.

 

Alternatifbank’ın daha yüksek bir ivmede büyümesini sağlayan en önemli etkense; şubelerin Türkiye ekonomisinin %75’inin işlediği kalabalık ve aktif bölgelere açılması olmuştur.

Alternatif Bank Türk bankacılık sektörüne 1991 yılında katıldı. 2013 yılında The Commercial Bank (Katar) yüzde 75 ile bankanın hâkim hissedarı oldu. 2016 yılı sonundaki hisse devrinin ardından The Commercial Bank Alternatif Bank’ın tek sermayedarı haline geldi. Katar’ın ilk özel bankası olan The Commercial Bank bölgesinde öncü ve saygın bir finans kurumudur.

Fitch Ratings ve Moody’s gibi uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları yaptıkları değerlendirmede The Commercial Bank’ın Alternatif Bank’a verdiği güçlü desteğe dikkat çekmektedir. “Kusursuz hizmet anlayışı” ile Kurumsal, Ticari ve Bireysel Bankacılık alanındaki hizmetlerini 49 danışman şubesi, 1000’e yakın uzman çalışanı aracılığıyla müşterilerine sunan Alternatif Bank, Türk ekonomisinde kısa vadede istihdam ve altyapı yaratacak pek çok projeye finansman sağlayarak, reel ekonomiye destek olmayı ve müşterileriyle «beraber büyümeyi» hedeflemektedir.

 

Genel müdürlüğünü Müge Öner’in yaptığı ABank’ın detaylı ortaklık yapısı ise,

 1. The Commercial Bank of Qatar (%74,25)
 2. Anadolu Endüstri Holding A.Ş. (%17,21)
 3. Anadolu Motor Üretim ve Pazarlama A.Ş. (%7,79)

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz