Kredi ve Para

Abank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak

Abank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak

ABank(Alternatif Bank)’ da diğer bankalar gibi birçok kategoride kredi ürünlerini müşterilerinin hizmetine sunmuş durumdadır. Kişiler bu kapsamda öncelikle ne için kredi aldıklarını belirlemeli, ardından da kredi başvurularını gerçekleştirerek ihtiyaçlarını gidermelidir. İhtiyaç Kredi’sinin sizin için uygun olduğunu düşünüyorsanız başvuru aşamasında neler yapmanız gerektiğini, kredi başvurusunun nasıl yapıldığını öğrenmeniz işlemlerin daha hızlı ve kolay bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Abank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

İhtiyaç kredisi başvurusunda da neredeyse tüm kredi ürünlerinde uygulanması gereken adımlar uygulanmalıdır. Bunun için öncelikle tarafınızdan istenecek olan belgeleri hazırlamanız gerekmektedir:

1. Kimlik belgesi ya da kimlik belgesi yerine kullanılabilecek başka belgeler

  • Pasaport
  • Ehliyet
  • Nüfus cüzdanı

2. Gelir durumunu gösteren belge

  • Maaşınızı gösteren maaş bordrosu
  • Şirketin yetkili kısmından alınmış, imza sirküsü ile birlikte olan maaş yazısı
  • Kendi mesleğini yapan serbest meslek sahibi olan kişilerin son vergi levhası fotokopisi
  • Emekli olan kişiler için maaş cüzdanı fotokopisi
  • Kira geliri olup bunun üzerinden kredi almak isteyen kişiler için kira kontratı ya da tapunun fotokopisi

3. Adresi teyit etmek amacıyla belge

  • Son 3 aya ait olan elektrik, su, sabit telefon ya da doğalgaz faturası (Bu kapsamda cep telefonu faturası adresi teyit etmek için kullanılamayacağından dolayı çoğu banka tarafından kabul edilmeyecektir.)
  • İkamet ettiğiniz yeri göstermek amacıyla alınacak bir diğer belge ise ikametgah belgesidir.

1-2-3 şeklinde sıralanan adımlardaki belge seçeneklerinden birini seçerek 3 adımdakileri de tamamlamanız halinde ABank ihtiyaç kredisi için gerekli olan belgeleri hazırlamış olursunuz. Bankalar riskli gördüğü durumlarda ilgili kişiden ek belge talep etme hakkını saklı tutmaktadır. Yani siz bu belgelerle İhtiyaç Kredisi başvurusunda bulunduğunuzda banka size başka belgeleri de tamamlamanızı talep edebilir.

Belgelerin tamamlanmasının ardından http://www.abank.com.tr/tr-TR/hakkimizda/subelerimiz-ve-atmlerimiz linkine erişerek size en yakın olan Abank şubesini bulabilir ve kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden online olarak kredi başvurusu hizmeti veren siteler olsa da doğrudan banka aracılığıyla başvurunun gerçekleştirilmesi genellikle en sağlıklı yol olacaktır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.