18 Yaş Altı Kredi Veren Bankalar

18 Yaş Altı Kredi Veren Bankalar

Kredi veren bankalar, belirli kriterler çerçevesinde tüketicilere finansman kullandırabilmektedir. Bu kriterlerin başında, bireyin 18 yaşını doldurmuş olması şartı gelmektedir. Çünkü bankaların kuruluş esasları ve faaliyetleri kapsamında kredi verebilmesi için başvuru sahibinin reşit olması gereklidir. Fakat belirli bir ihtiyaç doğrultusunda 18 yaş altı kredi talebinde bulunan bireylere, finans kurumları farklı formatlarda yardımcı olabiliyor. Günümüzde ihtiyaç, taşıt ve konut olmak üzere 3 temel finansman bulunmakta ve ihtiyaç kredisi çeşitli alt ürünleriyle birlikte hizmet vermektedir. Bu çeşitlilikten yararlanarak tüketicilerine 18 yaş altı kredi veren bankalar mevcut.

Buradan Kredi Hesaplama Aracı | Güncel ve Uygun Faiz Oranları Sayfamıza Giderek En Uygun Kediyi Bulabilirsiniz.

18 Yaş Altı Kredi Çekebilir mi?

Kredi çekmek ve kendi adınıza başvuru yapmak istiyorsanız, 18 yaşını doldurmuş olmanız bankanın aradığı ilk şartlardan biridir. Aslında kredi, her yaş grubunda lazım olabilecek ve her dönemde ortaya çıkabilecek bir ihtiyaçtır. Fakat finans kurumlarının kredi verebilmesi için tüketicinin yaş, gelir ve çalışma durumu gibi kredi kullandırma şartlarını sağlıyor olması gereklidir. Bu nedenle 18 yaşının altında olan bir bireyin, banka şubesine giderek şahsen müracaat etmesi ile kredi kullandırılması söz konusu değildir. Ancak bankalar haricinde çeşitli finans şirketleri, reşit olmamasına rağmen kişilere kredi kullandırmaktadır. 18 yaş altı kredi işlemlerinin legal olmadığını hatırlatarak, bu tarz şirketlerden finansman çekmemenizi öneririz…

18 Yaş Altı Kredi Çekme

Gününüzde 18 yaşı içerisinde olan tüketiciler bile 6 ay sigortalı olma, kredi notunu yükseltme ya da bir taşınmazı rehin etme gibi finansal işlemlerin ardından kredi kullanabiliyor. Çünkü söz konusu yaş grubunda olan bir kişinin, henüz hiçbir finansal veri kaydı bulunmadığı için sistemde kredi notu görünmeyecektir. Şahsın geçmişine dair hiçbir bilgi edinemeyen banka ise parasını riske atmak istemediği için bu kişiye kredi kullandırmayacaktır. Peki, 18 yaş altı kredi almak nasıl mümkün?

18 yaş altı kredi çekmek için başvurabileceğiniz ilk yöntem bankamatik kartınızın kredili hesabıdır. Çoğu banka, kendi nezdinde hesap açtıran müşterilerine küçük meblağlarda ek hesap tanımlamaktadır. Kişinin aylık gelir/ gider durumuna göre kredili hesap limiti artış gösterebilir. Eğer ihtiyacınız olan miktar 500 TL ya da 1000 TL gibi rakamlarsa, ek hesaptan para çekme adımını uygulayabilirsiniz.

18 Yaş Altı Kredi Başvurusu

Reşit olmayan kişilerin 18 yaş altı kredi başvurusu kabul edilmeyeceği için bu yaş grubunda olan kişilerin, ebeveynlerinden yardım istemelerini öneririz. Özellikle yüksek meblağlarda bir krediye ihtiyacınız varsa ebeveynlerinizin sizin yerinize başvuru yapmasını isteyebilirsiniz. 18 yaş altı kredi veren bankalar, ebeveynler haricinde kişinin eğitim masraflarını üstlenen herhangi bir aile bireyine kredi ödeneği yapmaktadır. Tüketici olarak yönelebileceğiniz diğer alternatifler ise 18 yaş altına kredi kartı veren bankalara başvuru yapmaktır.

Göz atabilirsiniz: Öğrenciye Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar (5000 TL)

18 Yaş Altı İhtiyaç Kredisi

Bankalar, öğrencilerin eğitim süreçlerini rahatça tamamlayabilmeleri için 18 yaş altı ihtiyaç kredisi kapsamında, bireylere değişik vade ve ödeme koşullarında eğitim kredisi sunmaktadır. Özellikle henüz reşit olamayan kişilerin sıkça tercih ettiği bu finansman çeşidi, her bankanın çalışma politikasına göre farklı faiz oranlarıyla verilmektedir. Eğitim kredisi kapsamında ülkemizde 18 yaş altı kredi veren bankalar;

  • Vakıfbank,
  • Ziraat Bankası,
  • İş Bankası,
  • Denizbank,
  • Garanti Bankası
  • QNB Finansbank

olarak sıralayabiliriz. Her bankanın faiz oranları gibi başvuru sahibinde aradığı kriterler de farklıdır. Bunun için web sitemizdeki “öğrenci kredisi” konulu diğer makaleleri inceleyebilir ve bankaların kredi kullandırma koşullarını öğrenebilirsiniz.

Öğrenim Kredisi

Öğrenim kredisi, eğitim süreci boyunca öğrencilerin sosyal etkileşimlerini ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak adına öğrenciyi maddi yönden desteklemek için verilen borç paradır. Zorunlu hizmet yükümlülüğü olmayan bu borç para sadece T.C. vatandaşı olarak Yüksek Öğrenim gören kişilere kullandırılmaktadır. Öğrenim kredisi başvurusu her yıl aynı dönemde yapılmakta olup, onaylanan krediler genellikle Ekim ya da Kasım ayları içerisinde öğrencilerin hesaplarına aktarılmaktadır. Yüksek öğretim kurumlarının normal öğrenimi süresince verilebilen öğrenim kredisi, dönem içerisinde belirli şartlarla uyumluluğunu bozan öğrencilerin hakkının iptal edilmesi sonucu kesilebilmektedir.

İlginizi çekebilir: 18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz