18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar
18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

Her yaşta olduğu gibi lise çağında veya ilk öğretim çağında da öğrencilerin kredi kartı ihtiyacı olabilir ve en az bir garantörün ya da teminatın olması halinde kredi kartı 18 yaş altı kullanabilmesi mümkündür. Çoğu banka 18 yaş altı kredi kartı kullanmak isteyen çocuklar için baba ve annenin aynı anda çocuğuyla birlikte başvuru yapmasını şart koşar.

 • OdeaBank Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? İçeriğe Git
 • Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılırİçeriğe Git
 • ING Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?İçeriğe Git
 • ICBC Bonus Classic Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır?İçeriğe Git
 • Yapı Kredi Kredi Kartı Limit Arttırma (Yükseltme) Nasıl Yapılırİçeriğe Git

Zira çocuğun edineceği tüm borç baba ve anne için de bağlayıcı olacaktır. Medeni Hukuk kapsamında bu anne ve babanın ayrı ayrı razı olması gereken bir durumdur.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Alma?

18 yaşından küçük çocuklar kredi kartı edinebilmesi için mutlaka bir banka hesabı açtırmış olması gerekir. Bu kapsamda kendi adına doğrudan banka hesabı açtıramayan çocukların babaları ve anneleri ile birlikte aynı anda banka şubesine gitmesi ve yine anne veya babasından en az birisini hesabına yetkili olarak tanımlaması gerekir. Burada hesaba yetkili olarak tanımlanan kişinin tam yetkili olması çok önemlidir zira 18 yaşından küçük çocuklar hukuken tam ehliyet sahibi değildir ve bu kapsamda verilmesi gereken kararları verecek tam ehliyetli bir kişiye ihtiyaç vardır. Anne ve babasıyla birlikte bankaya gidip hesap açtıran çocuğun adına kredi kartı hemen o an çıkartılabilir, yetkiliden talep edilmesi yeterli olacaktır ve bunun için ekstra bir prosedürle uğraşmaya gerek yoktur.

Göz Atabilirsiniz;

18 yaşına giren çocukların hukuken tam ehliyetli sayılması mümkün değildir ve Medeni Kanunu’nda bu tanımlama 18 yaşını doldurmuş olmak ile bağdaştırılmaktadır. Dolayısıyla 18 yaşına girmek değil, 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. 18 yaşındaki çocukların da anne ve babalarıyla birlikte banka şubesine gidip, en az bir velisini hesaba tam yetkili yapmak suretiyle kredi kartı çıkarttırması mümkündür.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

18 yaş altındaki çocukların kredi kartı alması için çok fazla bir alternatifi yoktur, ancak kredi kartı sahibi olmasının önünde bir engel de bulunmamaktadır. Bu kapsamda kredi kartı sahibi olmak isteyen çocuklar anne ve babalarıyla birlikte herhangi bir banka şubesine gitmeli ve öncelikle cari hesap açtırmalıdır.

Hesap açılımı gerçekleştikten sonra anne veya babadan birisinin veya her ikisinin aynı anda hesaba tam yetkili olarak atanması gerekir . Bu sayede anne ve babanın da çocuk adına bankacılık faaliyetlerini yürütme imkanı olacaktır. Bu yetkilendirmenin de yapılmasından dolayı baba veya annenin kredi kartı talebinde bulunma imkanı olur ki bu durumda başvuran kişinin çocuk olmaması sebebiyle 18 yaş sınırına takılınması mümkün olmayacaktır.

18 yaş altındakilerin kredi kartı sahibi olmasının diğer bir yöntemi de anne veya babasının ek kart çıkarttırmasıdır. Bu kapsamda kredi kartı sahibi olan anne veya baba, çocuğunun adına bir ek kart çıkartabilir, bu karta bir limit atayabilir ve ödemelerini de kendi kartına yapabilir.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

18 yaş altı çocukların hesap açılışı yapıldıktan sonra kredi kartı başvurusu iletme imkanı olmaz, ancak hesaplarına tem yetkili olarak atanan anne veya babanın çocuğu adına kredi kartı başvurusu iletme olanağı vardır. Bu kapsamda çocuğa gönderilen kredi kartı yine çocuğun ismiyle çocuğun cari hesabına bağlı olacaktır. Kredi Kartı Başvurusu 18 yaş altı yasalar gereği alamaz.Ancak bazı bankalar 18 yaşını doldurmadan da kredi kartı vermektedir. Kredi kartı üst yaş sınırı yoktur. Kredi kartı alma şartları ise birden fazla nedene bağlıdır. Sadece yaşa bakılmaz.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

Mevzuat gereği tüm bankalar 18 yaş altı çocuklara hesap açabilmektedir, ancak bazı bankalar sağladığı kredi kartlarıyla bu gruptaki tüketicilerin ilgi odağı haline gelmiştir. Akbank, Halkbank, İş Bankası, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Garanti, Vakıfbank, TEB ve Garanti bunlardan bazılarıdır.

İlginizi çekebilir: Öğrenciye Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar (5000 TL)

Akbank 18 Yaş Altı Kredi Kartı: Exi26

Akbank özellikle üniversite öğrencilerine yönelik çıkarttığı exi26 kredi kartı ile 26 yaşından küçük olan tüm gençlere yalnızca kendilerine özel kredi kartı sunmaktadır. Bu kapsamda exi26 kredi kartı sahibi olan gençler ilk yıl hiçbir kart aidatı ödemez ve Axess özellikli olarak teslim edilen kredi kartları sayesinde Axess üyesi iş yerlerinden yapacağı alışverişlerden daha fazla puan kazanır. exi26 kredi kartının diğer bir özelliği de alışveriş sırasında taksitlendirilmeyen harcamaların daha sonra taksitlendirilebilmesidir.

Halkbank Bank24 Jet

Halkbank’ın Bank24 JET isimli ürünü öğrenciler taraıfndan sıkça kullanılmaktadır ve yüksek limitli teslim edilmesi sayesinde üniversite dönemi sonrasında da kullanılmaya devam edilmektedir. 18 yaşından küçüklerin de sahip olabileceği Bank24 JET kartı ile aynı anda banka kartı tanımlaması da yapılabilmektedir. Bu sayede hem hesap işlemlerini hem de kredi kartı işlemlerini tek bir kredi kartıyla yapabilecek olan öğrenciler 35 TL’ye kadar olan harcamaları için temassız kart özelliğini de kullanabilmektedir.

İş Bankası 18 Yaş Altı Kredi Kartı

Öğrenciler tarafından en çok kullanılan kredi kartlarından birisi de İş Bankası tarafından sunulan Maximum kredi kartıdır. Maximum üyesi iş yerlerinden yapılan alışverişlerin vade farksız taksitlendirilebilmesini, ekstra Maxi puan kazanılmasını ve çeşitli indirimlerden yararlanılabilir. Ayrıca Maximum kredi kartının banka hesabına bağlanması ve ATM kartı özelliğine sahip olması da mümkündür.

Yapı Kredi 18 Yaş Altı Kredi Kartı Play Kart

World özellikli Play kartı ile öğrencilere yönelik bir bankacılık ürünü sunan Yapı Kredi, yapılan tüm harcamalardan World puan kazanılmasını sağlıyor. Nakit ihtiyacı olduğunda kredi kartı limitinden nakit avans çekimi yapabilen öğrencilerin bu çekim işlemini taksitlendirme olanağı da bulunuyor.

Ziraat Bankası Genç BankKart

Özellikle Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sağlanan burs ve kredi imkanlarından yararlanan öğrencilerin kullandığı Genç BankKart ile kredi kartı özellikli bir ATM kartı teslim eden Ziraat Bankası, öğrencilik süresi boyunca herhangi bir kart aidatı almıyor.

En az 500 TL limitle teslim edilen Maximum özellikli Genç BankKart ile Maximum üyesi iş yerlerinden yapılan tüm harcamalar vade farksız taksitlendirilebilirken, ekstra puan kazanmak da mümkün oluyor.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Garanti Bonus Genç

Garanti Bankası, bulundurulan mevduata göre değişmekle birlikte kredi kartı çeşitliliği en fazla olan bankalardandır. Her tüketici grubuna hitap etmek adına çeşitli özelliklere sahip kredi kartları oluşturan Garanti’nin 18 yaş altındakilere sağladığı en avantajlı kredi kartı Bonus Genç kredi kartıdır. Türkiye’de 250 binden fazla üye iş yeri bulunan Bonus özellikli Bonus Genç kredi kartı sayesinde tüketiciler indirimli alışveriş yapma ve yaptığı alışverişlerden ekstra puan kazanma fırsatına sahiptir. Yıllık kart aidatının alınmadığı Bonus Genç kredi kartı sayesinde neredeyse her gün yenilenen BonusFlaş kampanyalarının tümüne katılmak mümkündür.

Vakıfbank Like Kart

Özellikle üniversite öğrencileri için çıkartılan Vakıfbank Like kart ile tüketiciler World avantajlarından yararlanabilmektedir. Bu kapsamda World üyesi tüm iş yerlerinden indirimli alışveriş yapabilen tüketiciler, yaptığı alışverişleri vade farksız taksitlendirme olanağına da sahip olur.

TEB Marifetli Genç Hesap

TEB aracılığıyla açılan Marifetli Genç Hesap sayesinde kredi kartı sahibi olmak mümkündür. 12 yaşından itibaren ATM kartı, veli ile açılan ortak hesaplarda kredi kartı ve 18 yaşından sonra da otomatik olarak tüm limtlerin kaldırılması gibi olanakları bulunan Marifeli Hesap ile internet ve mobil şube kanallarını kullanmak da mümkündür.

18 Yaş Altı Kredi Kartı PTT Veriyor mu?

PTT direk olarak kendi logosu ve basımı şeklinde kredi kartı vermiyor. Ancak anlaşmış olduğu 5 banka ile size yukarıda bahsettiğimiz yollarla başvuru yaparsanız, kredi kartı alabilirsiniz. Bu Bankalar;

 1. Denizbank
 2. TEB Jet
 3. ING Bank
 4. Burgan Bank
 5. Aktif Bank

Size daha hızlı yardımcı olmak için yaptığımız araştırma sonucunda aşağıda vereceğimiz kelimeleri de aratarak hızlı çözüme ulaşabileceğinizi düşünüyoruz.

 • 18 yaş altı banka kartı veren bankalar
 • 17 yaş kredi kartı veren bankalar
 • 18 yaş altı için kredi kartı
 • 18 yaş altı kart başvurusu
 • akbank 17 yaş kredi kartı
 • 18 yaş altı banka hesabı açma velisiz
 • 18 yaş altı kart veren bankalar
 • kredi kartı başvurusu

Güncelleme: 01.12.2019

Bu İçeriğe Göz Atanların İlgisini Çekecek İçerikler;

10 YORUMLAR

 1. Liseye giden kardeşime kredi kartı almayı düşünüyorduk. Oldukça anlaşılır ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık teşekkürler.

 2. bence çok iyi olmaz o yüzden kesinlikle tavsiye etmiyorum 18 yaş altı kredi kartı açmasını çocuklar para harcamayı çok sever

 3. Çok güzel bilgiler sayenizde öğreniyoruz bu kredi bonus işi kardeşimin okul dönemi boyunca faydalı olacak 16 yasinda ama bu şartlar gayet magkul geldi bence 18 yaş altı krediden herkez faydalanmalı ayrıca bu bilgileri sunan site yönetmeliğinin emeğine sağlık sayenizde bir çok şeyi öğrenip fayfalaniyoruz

 4. Harika bir makale olmuş emeğinize sağlık bu tür bilgilendirici ve oldukça faydalı yazıların devamını bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz