Sigortasız kişiye kredi veren bankalar 2017 | Kredi ve Para

Sigortasız kişiye kredi veren bankalar 2017

Tüm insanların sigortalı olması gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Bundan ötürüdür ki bankalar da sigortası olmayan kişiye de kredi vermektedirler. Bunun yanında tercih etme durumunda kalırlarsa genel olarak kendilerini garanti altına almak amacıyla sigortalı çalışan kişileri tercih etmektedirler. Bunla bağlantılı olarak da maaşını düzenli bir şekilde alan, sigortalı kişiye de bankalardan kredinin onay alma ihtimali artmış oluyor. Halbuki sigortası olmayan insanların büyük bir çoğunluğu yaşamları için gerekli parayı kazanabilmekte ve zaman zaman nakit ihtiyacı duyabilmektedir. Bu sıkıntıyı yaşan insanların ilk olarak araştırmaya başladığı şey sigortasız kişilere kredi veren bankalar oluyor.

Sigortasız kişilere bankaların kredi verme şartları

Sigortasız çalışan bir kişiyseniz bankadan kredi çekme ihtimalinizin düşük olduğunu öncelikle bilmeniz gerekiyor. Bu şartlar altında banka sizden bazı kriterleri yerine getirmenizi isteyecektir. Bu konuda belki de çekmek istediğiniz bankada en azından çekmek isteyeceğiniz rakamın yarısı kadar bir para bulunursa bankanın güvenini kazanabilirsiniz.

Günümüzde çoğu bankalar ev hanımlarına, öğrencilere kredi vermektedir.  Şayet bankaya garanti olarak gösterebileceğiniz bir ev, araba, arda ya da üzerinde kayıtlı olan herhangi bir maddi değeri yüksek malınız varsa, sigortasız kişiye kredi veren bankalar  sayesinde kredi çekmeniz olası durmaktadır. Gelir belgesiz ve kefilsiz olarak bir çok banka kredi vermektedir.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bankaların sigorta konusunda en çok dikkat ettiği şey 6 aylık sürç boyunca sigortalı olup olunmamasıdır. Zaten insanların bir çoğu bir şekilde bir yerlerde çalıştıklarından dolayı bu 6 aylık süre çoğunluk için halledilmiş durumdadır. Sigortası olan kişiye kredi veren bankalar aracılığıyla banka çekme ihtimaliniz biraz da o banka ile ilgili diyaloğunuza bağlıdır. Eğer siz banka ile daha önceden yaptığınız alış verişlerde borcunuza sadık olarak ödemelerinizi yaptıysanız zaten herhangi bir problem olmadan kredi alabileceksiniz.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar:

Finansbank: kredi Başvurusu

ING Bank: kredi başvurusu

DenizBank: İhtiyaç kredisi başvurusu

İş Bankası: kredi başvurusu

Halkbank: kredi başvurusu

Yapı KrediBankası: kredi başvurusu

Yukarıda saymış olduğumuz bankaların her birine sigortasız olmanızı dert etmeden başvuruda bulunabilirsiniz. Detaylı açıklamayla o bankalardan krediye nasıl başvuracağınız merak ediyorsanız yanındaki linklere tıklamanız yeterlidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir